Skocz do zawartości

ile wam pali Meriva


Gość mazbasi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mario_80

Ja mam ustawione 20C i jak jest powyzej 20C na dworze to przelacza mi się od razu po odpaleniu, a jeśli rano jezdzilem i stal pare godzin to odpala na lpg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość sintra 98

To nie złamało? Któryś gazownika mówił ze w zimie nie może być za mało bo na zimnym gazie źle dla silnika, w lecie można zmniejszyć. Pamiętam poldka jak brakowało mi PB to odpalałem na LPG i to szło, ale to były luksusowe auta pancerne a nie jak teraz nie daj boże wlać cos nie odpowiedniego

Edytowane przez sintra 98

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20*C? Jak długo wtryskiwacze dają radę? U mnie było na początku 25*C, podniosłem na 27*C. Obecnie instalacja 82k km na fabrycznych gratach (prawie 3 lata). Wtryskiwacze Hana 2000 Black, reduktor Magic Jet. (piszę o drugim aucie Renault Clio III)

Edytowane przez A_FLY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario_80

Mi hany 2000 w passku 1.8t padły po 50kkm, przełączanie przy 30c. Pozniej wsadziłem barracudy i przełączanie przy 17c. Jeździłem na nich bez problemu ok 30kkm az nadtapila niespodziewana kasacja auta. W mery tez mam barracudy,20c i 30kkm za nimi i nic sie nie dzieje. Niektórzy gazownicy mają ustawione u siebie nawet 10c, a znam jednego co dla testów jezdzi bez ffl, 70kkm za nim bez problemow.

 

Ponadto kazdy silnik inaczej reaguje na gaz. Poczytajcie na temat zimnego vaga, jakie problemy nie raz występują. Ja ich nie mialem.

Edytowane przez Mario_80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Patrząc u mnie w mery te 35 stopni jest optymalne, teraz wspominając Sintrze ze miała 45 stopni to było trochę za dużo, ale każdy gazownika ma inna koncepcję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario_80

35 na zimę to ok

Ale lato to już 25-29.

Po co w końcu zakłada się lpg?

Po to aby jak najmniej używać Pb.

No to chyba odwrotne ustawienia pozytywnie wplyna na mniejsze zuzycie Pb ;) W lecie nawet nie zauwazy sie kiedy sie przelaczy, a w zimie te 10C roznicy to moze byc i 1km jazdy. Dlatego mam jedna wartosc przez caly rok.

Edytowane przez Mario_80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie stosuję.

W zimie lepiej aby trochę lepiej dogrzał się LPG tym bardziej że mam dobry odbiór ciepła bo reduktor jest szeregowo za nagrzewnicą.

W lecie zmniejszam.

Ale mogę się bawić bo mam swój interfejs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość sintra 98

Witam dziś zrobiłem 400 km z czego ponad 100 km autostrady, gdzie przyznaje przekraczalem dozwolone szybkości, jechalem między 150-180, na drogach lokalnych między 110 - 130. Wyszło 10.6 na sto, w tym z 60 % Klima.  Oczywiście gazu to dużo ok czy dobrze, zaznaczenia ze ciągle ja wyprzedzalem bo dziś ruch był straszny, a tym jazda nie z spokojna jazdą tylko ciągle wyprzedzanie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz do porównania zrób taką trasę na samym Pb i w podobny sposób jazdy.

Do tego dodaj ok 20-30 % więcej i masz wynik ile twoje spali LPG

Inaczej o takie nic nie znaczące porównania.

Jeden podczas przyspieszania (wyprzedzania ) będzie ciągnął dłużej ale z mniejszym butem a inny z dużym butem i każdemu wyniki wyjdą inne.

Więc zrób jak pisałem i wtedy będziesz miał porównanie do swojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności