Skocz do zawartości
Gość Anonymous

ile wam pali Meriva

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz na gazie dodaj z 8-10 na 15-20 bo tak na gazie się robi.Czasem się traktuje jak rower.I gdy założysz i pojeździsz tak z 6 miesięcy to może mi przyznasz rację..Problem jest tylko taki aby trafić na takiego gaziarza aby wyregulował jak należy.A jak należy i na jakiego gaziarza trafić to jest forum typowo LPG i tam sobie szukasz najbliższego najlepszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na przełomie sierpnia - września byłem w Chorwacji, przejechaliśmy 2300 km. Głównie autostrady, ale w Chorwacji nie brakowało terenów górzystych, a w Czechach autostrady to tylko z nazwy.

Średnie spalanie na tej trasie 7,04 L / 100km

1.6 16V

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi w tym roku jazda nad morze trasa 700 km w jedną stronę spokojnie pierwsze i drugie tankowanie na orlenie 7,3 i 7,5 a trzecie na stacji no name ten sam styl jazdy 10,6 . Co z tego że gaz był 10 groszy tańszy. Po 3mieście tankowanie na statoil 9,5. Mowa o lpg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie kilka ostatnich tankowań to 10,3-10,5... średnia z 30 tankowań wychodzi 9,61. Klimatyzacji nie używam, jeśli włączam to na kilka minut i musi być naprawdę bardzo gorąco.

Niemało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy może się wypowiedzieć ktoś kto posiada Merivę z silnikiem Z14XEP?

U mnie zaraz po zakupie założyłem LPG, także nie mam szczególnego wyczucia odnośnie spalania na benzynie.

Lecz dziwi mnie wysokie spalanie LPG: na autostradzie, przy prędkości 140km/h (4k obr/min) spalanie jest ok 10l/100km.

Jeśli jadę wolniej - nie przekraczając 120km/h, to pali ok. 9,1 km/h ( ok 3,5k obr/min).

Na benzynie pali wtedy ok 7l/100km.

Czy takie spalanie jest wg was normalne?

Wg mnie jest dość spore, bo mam także toyotę z silnikiem 1,4, także ok 90KM i pali zdecydowanie mniej, przy takich samych prędkościach.

Edytowane przez menelki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spalanie w normie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli spalanie w normie, to generalnie strasznie dużo pali Meriva z tym silnikiem.

Czy silniki 1,6 spalają podobnie?

Bo jeśli tak, to może to był błąd kupując Z14XEP zamiast Z16XEP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A spróbuj nim jechać trasę nie przekraczajac 90 km.

Błędu nie wycofasz.A kupując Z16XE byłby jeszcze mniejszy błąd bo przynajmniej nie było by w nim twinporta i choćby sam termostat do mojego kosztuje ok 50 zł a do twojego do 100zł.A do Z16XEP masz ponad 200zł.Czasem idzie dostać poniżej 200.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba przesadzasz nieco z tym termostatem ;)

W hurtowni, w której się zaopatruję termostat z Verneta kosztuje 57zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest błąd bo z silnikiem bez hydrauliki zaworów Z16XEP z lpg nie byłoby zbyt wesoło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to niezłe ceny tych termostatów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam z14xep, miałem wrzucić gaz zaraz po zakupie, ale w końcu zostałem na Pb. U mnie średnia to ok.8,5l/100 z czego 85% to miasto i małe przebiegi. W wakacje na trasie spada do ok 7l-7,5l/100. Z tego co rozmawiałem ze specem od Opli to najlepsze pod względem małej awaryjności, ceny części i jazdy na LPG jest 1,8, silnik 1,4 oczywiście też się nadaje fabrycznie pod LPG, ale ma kilka drogich niuansów (moje przygody z rozrządem w innym poście) przez co wypada słabiej. 1.6 pod LPG zdecydowanie odradzał. Co do wysokiego spalania to zobacz najpierw ile waży ta toyota, bo meriva waży więcej od Vectry B i w niektórych wersjach od Vectry C.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ziunek:

Masz całkowitą rację z masą Merivy.

Sprawdzałem to wcześniej i byłem w szoku: Meriva waży 200kg więcej niż Toyota Corolla Liftback. Dlatego wiem, że różnica patrząc tylko na masę jest większa.

Jednakże toyota ma stary silnik (stara konstrukcja) 4e-fe, więc wydawało mi się, że nowoczesne rozwiązanie typu Twinport powinno być bardziej ekonomiczne.

Jedynym plusem Z14XEP jest chyba tylko hydrauliczna regulacja zaworów i fakt, że chyba z wszystkich dostępnych silników do Merivy spala najmniej (albo wcale) oleju. Kilkukrotnie spotkałem się ze stwierdzeniem, że 1,6 pali dużo oleju, a 1,8 jeszcze więcej. Szczególnie w silnikach z przebiegiem >100 000km.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jeszcze drugi niuans bardzo ważny to to o ile jest wyższa od Toyoty?A to swoje opory też robi.A więc waga i wzrost.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jeszcze drugi niuans bardzo ważny to to o ile jest wyższa od Toyoty?A to swoje opory też robi.A więc waga i wzrost.

Duuużo wyższa.

toyota: 1385mm

Meriva: 1624mm

30cm robi jak widać różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja Mery z dwoma szyberdachami waży 30 kilo mniej niż Octavia II kombi z dieslem:D

Cały czas szukam ukrytego złota:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak znajdziesz to powiedz gdzie ja spróbuję też poszukać. :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

silnik 1.6 105 KM licznik 197000 ;

Lato miasto 6,5-7,5

Zima miasto 8,5-9,5 tras nie robię zawsze z klimą :spoko:

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź