Skocz do zawartości
Gość Anonymous

ile wam pali Meriva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja meriva 1,8 na lpg pali w miescie ok 10 chociaż raz spaliła 8,5 tankuje na jednej stacji wiec nie mam pojęcia dlaczego takie rozbieżności. Jak nie było gazu paliła ok 9 benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla potomnych.

1.8 16V PB

Trasa - Warszawa-Rybnik (trzy odcinki autostrad oraz gerkówka - w wiecznym remoncie) 8,5-8,7 - prędkości na autostradzie do 180km w wiekszości jednak 150-160, gierkówka 50-140

Miasto - 10-11l - krótka trasa 5-6km w dodatku w korkach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Jestem tu nowy, więc przy okazji witam wszystkich serdecznie!

Niedawno kupiłem Merivę 1.4 z 2005 r. i dziś miało miejsce drugie tankowanie - spalanie (trasa mieszana: 40% autostrada, 60% miasto+tereny podmiejskie) wyszło prawie dokładnie 8l. Spodziewałem się trochę mniej, ale cóż... Pożyjemy, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,moja Meriva 1.4 miasto 9-10 litrow,robie ktotkie odcinki po do roboty ma 6 km i to przez miasto,trasy jeszcze nie sprawdzalem,jak sprawdze to napisze.

vafel--jak tam twoje zawieszenie w Merivie masz jakies stuki czy nie,nie wiem czy wiesz ale to jedna z wad w Merivie ze czesto uzytkownicy maja problemy ze stukami w przednim zawieszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,moja Meriva 1.4 miasto 9-10 litrow,robie ktotkie odcinki po do roboty ma 6 km i to przez miasto,trasy jeszcze nie sprawdzalem,jak sprawdze to napisze.

vafel--jak tam twoje zawieszenie w Merivie masz jakies stuki czy nie,nie wiem czy wiesz ale to jedna z wad w Merivie ze czesto uzytkownicy maja problemy ze stukami w przednim zawieszeniu.

Sprzedający twierdził, że jemu pali 6,5-7 na podobnej trasie jak mi. Jak widać - trochę ściemniał.

Co do stuków zawieszenia to na razie nic takiego u mnie nie ma, choć amortyzatory z przodu trzeba będzie niedługo wymienić. No i coś mi robi łu-łu-łu-łu podczas jazdy. Nie wiem czy to nie łożysko w kole, ale nie jestem pewien...

No i jeszcze jeden feler. Przy 140 km/h tylna klapa dostaje jakichś drgań tak że ma się wrażenie, że zaraz odfrunie (hałasuje okrutnie). Moja Meriva była uderzona właśnie w tylną klapę (motocyklista w nią przywalił), więc wnioskuję, że pewnie nie wyklepali jej jak trzeba i stąd jakieś niedopasowanie i te drgania przy dużej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do stuków zawieszenia to na razie nic takiego u mnie nie ma, choć amortyzatory z przodu trzeba będzie niedługo wymienić. No i coś mi robi łu-łu-łu-łu podczas jazdy. Nie wiem czy to nie łożysko w kole, ale nie jestem pewien...

Przyczyną mogą być wyząbkowane opony. W tym roku wyrzuciłem ostatnie dwie sztuki oryginalnych PremiumContact i nareszcie nastała cisza. To łu-łu-łu szczególnie objawiało się przy niższych prędkościach 30-60 km/h i przy lekkim dohamowaniu np. z 100 km/h

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co rozumiesz przez "wyząbkowane" opony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co rozumiesz przez "wyząbkowane" opony?

Od wewnętrznej strony wycierają się garby. Przeciągnij ręką oponę w tym miejscu i będzie czuć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja 1,4 w mieście pali 6,7 l, poza miastem 5,5 l. Wszystko przy spokojnej jeżdzie. Przy prędkościach powyżej 120 autostrada wychodzi 8 l.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja 1,4 w mieście pali 6,7 l, poza miastem 5,5 l. Wszystko przy spokojnej jeżdzie. Przy prędkościach powyżej 120 autostrada wychodzi 8 l.

6,7 l/100 w mieście? :-o

Jak Ty to robisz? Jakie to miasto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi