Skocz do zawartości

Problem z Opel ASTRA II


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

wyciagalismy sonde lambda zeby ominac wydech ... i to samo ...pozatym ..to sie dzialo jak w rowni pochylej ...samochod zaczal zamulac stopniowo ..az do takiego stanu ze nie chce jechac :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

KenyBDG, Marekadam napisał wcześniej;

 

Tak zgadzam się z Tobą. problem że sprawdzili ten rozrząd 3 razy i to dokładnie bo podejrzewali ze tam jest problem.bez efektów.

Jeśli chodzi o coś ściętego to najczęściej zostaje ścięty klin blokujący koło z zębami na wale głównym ale u mnie jest ok. Może nastąpić też uszkodzenie (scięcie) czujnika obrotów wału. Jest on bowiem tak umieszczony że pomiędzy zębami koła a jego czołem jest b. mała szczelina. W przyp, bicia koła jego zęby zaczynają "piłować" czujnik co powoduje jego uszkodzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kumpla ma Vectre miał ten sam objaw po wymianie paska rozrządu muli się strasznie i spalanie doszło do 19 l/100 km. Jeździł do mechaników tych co mu wymieniali pasek twierdzili uporczywie ze z ich strony wszystko jest Oki. Ale pojechał do ASO OPLA we Wrocławiu i okazało się ( tak jak pisze Zibi ) zle zamontowali jakiś klin i został ścięty. Powoli przestawiał się pasek i niedługo doszło by do poważnej usterki. Koszt naprawy 400 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy uszkodzonym czujniku predkosci wału silnik pracuje dobrze tylko gaśnie przy prubach gwałtowenego ruszenia.Miałem tak w omedze.Musiałem się bujnać sam na D(automat) i dopiero mogłem wcisnąc pedał gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany ....wina katalizatora ..wstawili mi strumiennice ...fura smiga jak pocisk !! ...tyle nerwow a to tylko katalizator

 

No to poszlo gladko zeby tylko ta strumienica nienarobila ci pozniej klopotow (jezeli jest to jakas tania strumienica) Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie klopoty moze narobic ,pytalem mechanikow i powiedzieli ze nic nie moze sie stac ... choc jeden z moich znajomych stwierdzil ze strumiennica moze uszkodzic zawory ...hmm mechanicy odpowiedzieli na to smiechem ....ja sie nie znam :wesoly: wiec kierowalem sie tym co mowia mechanicy i nie wiem czy dobrze :shock: ........furka smiga jak ta lala nie moge sie przyzwyczaic :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam musisz sobie poczytac,tez mi siadl katalizator i kupilem tania strumienice ale gdy sobie poczytalem na necie o strumienicy z wszystkich mozliwych zrodel wtedy zrezygnowalem i kupilem niedrogo kata.Strumienica moze np.wydmuchac z biegiem czasu uszczelke pod glowica ale podkreslam moze ale nie musi,strumienice montuje sie tez zamiast tlumika srodkowego np.ze wzgledu na wysoka temperature.Poczytaj ludzie roznie pisza wiekszosc stawia na nie

 

Dziwne ze mechanicy powiedzieli ze NIC nie moze sie stac,dobry fachowiec NIGDY by tak nie powiedzial

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności