Skocz do zawartości

[zafira B] tryb serwisowy, test mode


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

zeby wejsc w tryb serwisowy (test mode) kazdy wie :wesoly: wystarczy poszukac

ale jak z niego wyjsc? moze ktos poradzic?

 

ps. zeby wejsc - przyciskamy setting na pare sekund az uslyszymy dzwiek, nastepnie przechodzimy przyciskajac BC lub kropke przy wyswietlaczu, w zaleznosci od typu wyswietlacza...

 

 

↔↔↔↔↔↔

zdaje sie ze po jakims czasie i/lub wlaczeniu zaplonu i /lub zamknieciu auta wychodzi sie z tego trybu...

moze ktos potwierdzi/zaprzeczy :)

 

[ Dodano: Wto Lis 04, 2008 23:16 ]

dodam ze nacisniecie przycisku navi wyswietla dodatkowe informacje o navi ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

Mam pytanie czy jak zapali się kontrolka serwisowa w oplu zafirze 2 silnik 1,9 cdti jest ustawione z automatu, że po jakims czasu gasnie?

Jest to tylko przypomnienie o wymianie, które bez problemu po jakims czasie gaśnie?

jak wejść w tryb serwisowy i jakie rzeczy w tej zafirze w trybie serwisowym moge zmienić?

Pozdrawiam i czekam pilnie

Jarek :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość kasperrk

Witam, czy ktoś wie co jest wyświetlane na poszczególnych ekranach trybu serwisowego??

Chodzi mi czy w Zafirze B można tam podejrzeć temperaturę silnika?? Zaoszczędzili na wskaźniku, a chyba termostat mi nawalił :D.

Jest tam jeden ekran na którym wyświetla:

Sens.: 1.5

V: 25 T: 58

 

V - wskazuje prędkość w km/h (wskazania pokrywają się ze wskaźnikiem prędkości).

T - być może temperatura silnika??

Rano T zaczęło od 0 (tyle mniej więcej było na dworze) i powoli się podnosiła. Ale dochodzi mi do max. 58, a na prostej przy szybszej jeździe nawet spada poniżej. Jak wracam po auta po pewnym czasie to spada do 30 i znowu powoli rośnie.

Tak mi się wydaje że słabo grzeje, ale myślałem że za krótkie odcinki przejeżdżam (głównie po mieście).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba z 5 ekranow (przechodzi sie przyciskiem BC) na jednym z nich (zdaje sie ze 3 lub 4) po lewej mniej wiecej na srodku wysokosci jest pozycja coolant po ktorej podana jest temperatura. gdy auto zgaszone wskazuje 73 st Celc, ale gdy auto zapalone podaje aktualna temperature.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekranów jest kilka, chyba nawet więcej niż 5, ale pozycji coolant nie znalazłem.

Może to różnica w wyświetlaczu (ja nie mam graficznego).

A tak z ciekawości to po nagrzaniu ile Ci wskazuje ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest w innych wyswietlaczach, wiec nei bijcie mnie za to :/

pisze tylko jak to jest u mnie...

 

gdy silnik jest wylaczony pozycja coolant pokazuje wartosc 73 (zawsze), w momencie gdy wlacze silnik - temperature silnika, maksywalnie to bylo ok 83-86, nie pamietam (na pewno osiagnalem 86)

ale 58 to troche za malo...

sprawdz moze tak - przejedz sie kawalek autem, niech temperature podejdzie jak najbardziej do gory, rozpedz sie a potem spory kawalek przejedz bez gazu - i obserwuj wskazanie temperatury, jesli walniety termostat to bedzie spadac, bo kto mowi ze u ciebie pokazuje to w celcjuszach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że wskazuje dobrze, bo grzanie mam ledwo, ledwo. Dopiero jak przejadę kilkanaście kilometrów to zaczyna mi się robić "ciepło" w aucie. I to dosłownie ciepło, bo nawet jak przyłożę rękę do nawiewu to nie czuję gorącego nawiewu.

Muszę to dokładnie sprawdzić bo jak przyjdą mrozy to będę musiał jeździć w czapce i rękawiczkach :/. Tylko czasu nie ma :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ktoś wie jak wejść w tryb serwisowy przy kolorowym wyświetlaczu z navi ncdr 1100? tam wszystko ustawia się za pomocą radia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

tak mi sie przypomnialo (dzis sie pojawilo insp4) wiec dopisuje za: http://astraklubpolska.pl/viewtopic.php?t=16682

 

insp2 przepalona zarowka

insp3 niskie napiecie

insp4 woda w filtrze paliwa (diesel)

 

moze sie komus przyda

 

[ Dodano: Pią Gru 26, 2008 19:28 ]

bylem w dwoch ASO opla: w jednym wylanie wody 20zl w drugim TYLKO wymiana filtra za 160 hehe... auto ma 34kkm...

nawiasem mowiac wczoraj mi sie napis nie pojawil...

 

[ Dodano: Pią Gru 26, 2008 19:47 ]

[glow=red][shadow=darkblue]-----------------------------------------[/shadow][/glow]

 

 

ok udalo mi sie spisac co jest w poszczegolnych oknach, teraz wartaloby zebrac co poszczegolne opcje znacza... moze ktos dopisze...

uklad jak na wyswietlaczu

 

TEST MODE

 

przechodzenie - przycisk BC (u mnie :drunk: )

 

OKNO HEATER

Dołączona grafika

 

HW

SW

Code Ver DD

LCD-Temp SCL-LS

Heat-St SCL-MS

 

OKNO Dimming

Dołączona grafika

wylaczony silnik i swiatla

Dołączona grafika

wlaczony silnik i swiatla

 

Mode U-Term30

Input U-Reference

Chart LED/LCD Tmp

Leds Brightness

Delay A Delay B

 

OKNO Clock

Dołączona grafika

 

GPS Set Corr

RDS Set CorrRDS

Local offset PI-Radio

RDS-Max-Diff Pi-Prog

 

 

OKNO OA-Tem

Dołączona grafika

wlaczony nagrzany silnik

Dołączona grafika

wylaczony silnik Z19DTH

 

Dist-RC

Speed

Coolant tu jest temperatura Ice-Enable

Sensor Ice-Active

Display Ice-Ack

 

 

OKNO BC BC= BoardComputer

Dołączona grafika

 

Inj-RC Range

TC-Inst RC-Inst

TC-time RC-time

TC-Dist RC-Dist

FCO RFC CSD -- FCO = Fuel Cut Off

 

 

 

OKNO CC

Dołączona grafika

 

Bus 1

Warn 2

Ack 3

Store 4

5 6 7 8

 

 

-------------

Bus = 40 wcisniety stop na wlaczonym silniku

Bus = 1 brak plynu do spryskiwaczy

 

 

jest jeszcze okno Navi (wywolywane przyciskiem Navi) - ale to moze pozniej... mam dosc pisania :/

 

mam nadzieje ze ktos pomoze i dopisze co oznaczaja niektore skroty...[/i]

 

dodatkowo pare zdjec z:

 

radia

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

nawigacji

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności