Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

ja polecam Continental Premium contact 2 , jak na moj gust sa super i trzymaja sie drogi jak trzeba dodatkowo nie pomagał mi Tc przy szybkim ruszaniu , tylko prosze ich nie kojarzyc i nie porównywac z continental ecocontact. Poprostu mialem przyjemnosc jezdzic na talkich i takich to jest jest naprawde jakby sie przesiaśc z malucha na vectre

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Mój typ to YOKOHAMY W DRIVE 88 XL. Bardzo fajne i nie takie drogie.poza tym ciche i całkiem dobrze dają radę na oblodzonej jezdni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość AdamS1981

Jeżeli jeszcze aktualne i nie dokonałeś zakupu, to z mojej strony polecam Uniroyal MS Plus 66; mnie udało się kupić za 190 zł/szt. (na początku listopada). Byłem mile zaskoczony cichą pracą na suchym asfalcie (poprzednie Dębica Frigo - niemiłosiernie hałasowały), nie mam problemu także w głębszym śniegu. Niestety nie miałem możliwości pojeździć po błocie pośniegowym, ale mam nadzieję, że nie będzie gorzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kopernikus

Panowie ja szczerze polecam Uniroyal MS plus 66. Kupiłem po 180 zł za sztukę na początku listopada rozmiar 185/60/R15/ 88T. Bardzo ciche świetne na mokrej nawierzchni i na błocie pośniegowym. zawiodły mnie tylko raz pod blokiem na parkingu gdy chciałem sforsować odgarnięty śnieg. (Sąsiadom tez się nie udało). Kopny śnieg też nie stanowił problemu. To moja opinia a wybrać musicie sami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jeszcze przed sezonem zimowym opony Uniroyal MS 66 Plus 185/60/R15/ 88T i muszę powiedzieć , że nie mam ze śniegiem ani błotem pośniegowym żadnych problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam !
Pomimo, iż nawet jeszcze nie nastało lato, ja już zacząłem rozglądać się za oponami zimowymi do Merivy swojej żony.
Rozważałem narazie takie (linki tylko poglądowe) :
Sava Eskimo S3+ 185/60 R15 88 T XL - cena około 200 - 230 zł
Uniroyal MS Plus 66 185/60 R15 88 T XL - ceny podobne
Nokian WR D3 185/60 R15 88 T XL - ceny 230 w górę
Nokiany podobają mi się ze względu na niezłe dane podane na etykiecie, odnośnie oporu toczenia C i klasy przyczepności również C , o ile można im wierzyć :-)
Z drugiej zaś strony są mało popularne w mojej okolicy i jak pytam oponiarzy troszkę drapią się w głowę i proponują najlepiej Dębica, Kormoran lub Dayton.
Zamawiałbym przez internet.
Warunki jazdy jakie mamy, to 70% trasa, 30% miasto.
Trasa to często nieodśnieżone drogi drugiego gatunku, a jak już odśnieżone
to często z ubitą śliską nawierzchnią, nawet nie posypaną, a momentami z nawiewanym śniegiem.
Miasto rano to przeważnie śnieżna breja .
Żona jeździ raczej delikatnie, bez gwałtownych hamowań i przyśpieszeń.
Zastanawiam się, które opony jej wybrać i które dłużej posłużą nie tracąc swoich właściwości.
Co sądzicie o tych Nokianach ?
Może macie jakieś pomysły i inne polecicie ?
Dziękuję !
połączyłem z podobnym tematem / Kacper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności