Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kup sobie Dębicę Frigo 2 i wystarczy. Ja takie kupiłem i z każdego śniegu wyjechałem. Opony to tylko część sukcesu, jeszcze liczą się umiejętności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeszcze liczą się umiejętności

Umiejętności i wyobraźnia :-)

Przeglądając wcześniejsze posty to można zauważyć że co użytkownik to inne opony poleca :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka kazdy poleca co innego, każdemu inaczej się jeździ na różnuch oponach...

 

Ja generalnie tą zimę przejeździłem na nokian wrd3 i opony sprawują się bardzo dobrze, zeszły rok jeździłem na alpin a3 i tez bez żadnych zastrzeżeń....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Uniroyal dobre na wode,suchą drogę ciche stabilne,Mam je w oplu (przód ) i punto ( 4 szt).W oplu mam frigo 2 i : strasznie niestabilne na zakrętach (bujają się) ale nigdy nie wpadły w poślizg dłuższy niż 0,5 metra na zakręcie,potem wracają gdzie je uniroyalki kierują ( nie używając ręcznego,tylko gwałtowne skręty),głośne .Ale jak bym miał jeździć tylko w śniegu to nie chyba lepszych,ale ja jeżdrze w różnych warunkach z pewnym doświadczeniem i wiem że ciężko je wprawić w poślizg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to jeszcze dopiszę tak - Dębica jako producent robi najmniej a raczej wcale nie robi problemów przy reklamacji- tylko wymienia - to opinia 2 zakładów wulkanizacyjnych .Z racji tego że przyjmuję wszelkie reklamacje na mojej filii Inter Carsu widzę co przynoszą klienci do reklamacji. Jeszcze na dębicę nie przyjmowałem żadnej. A na Dunlopa, uniroyala, michelina zdarzało się. Żadna nie była zasadna - zawsze wina użytkownika i stanu technicznego aut.
Jeśli chodzi zaś o frigo 2 to często tej zimy wsiadając do auta śniegu było powyżej dolnej linii drzwi i po odpaleniu pierwszy bieg i zawsze się "przebiłem".
Dlatego po raz drugi polecam dębicę.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne doświadczenia z Frigo, śniegu tyle, że zderzak działał jak pług i zero probleu, używane przez 4 sezony i nigdy nie zdażyło się, żebym nie mógł ruszyć czy jechać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak .. wszystko zalezy gdzie jeździcie, jakie macie potrzeby, czym jeździcie i z jakimi predkosciami itd.

Poniewaz moje trasy codzienne to głównie autostrada i droga szybkiego ruchu .. poza tym głównie w mieście i sporadyczne wyjazdy w góry na narty (gdzie i tak z reguły wszystko jest już odsnieżone) polecam Goodyear Ultragrip 7+ lub 8 (tych drugich nie miałem na kołach ale słyszałem, że są nawet lepsze niż 7+). Miałem już na dwóch autach róznej klasy (renault thalia i opel vectra C). Na obydwu spisywały się znakomicie.

Jezeli miałbym wybierac na trasy mało uczęstrzane, czesto zasnieżone i nie odgarnietę .. to od kolegów (branza motoryzacyjna) słyszałem wiele dobrego na temat Debicy Frigo 2. Wyjedzie (podobno) ze wszystkiego.

Ultragrip jest oponą bardzo uniwersalną i na wodę i na śnieg i na suchą szosę (na lodzie nic nie pojedzie). Opona jest bardzo stabilna podczas szybkiej jazdy. Dobrze odprowadza nadmiar smiegu spod kół, o czym czasami przekonałem się jadąc po nieodśniezonej autostradzie. Naprawde polecam .. warta swojej ceny.

Oczywiście najlepsza opona nie zastapi zdrowego rozsądku .. i wyobraźni :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel7318

Astra F lato: 4x michalin energy saver - nie polecam, czeste problemy przy ruszaniu na brudnym asfalcie

Astra F zima: 4x goodyear ultragrip 7 - super opony, zero problemow z ruszaniem, podjazdami etc., przy hamowaniu przechodzily moje najsmielsze oczekiwania (brak ABS)

 

Meriva A lato: 4x goodyear duragrip - bez zastrzezen

Meriva A lato: 2x goodyear duragrip + 2x goodyear efficient grip (brak ESP) - bez zastrzezen

Meriva A zima: 4x goodyear ultragrip 8 - zero problemow z ruszaneim, podjazdami etc., przy hamowaniu nie robia juz na mnie takiego wrazenia jak ultragrip 7 choc ciezko porownywac bo samochod prawie 50% ciezszy i ABS, ktory zmienia sporo w ich zachowaniu

 

Renault Laguna lato: uniroyal rain expert - bardzo dobra, zdazylo mi sie wjechac na nich z za duza predkoscia po luku w wode i przeprowadzily mnie przez nia bezpiecznie mimo, ze bylem juz pewien, ze poplyne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności