Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis poszedlem odpalic samochod. Wszystko normalnie przekrecam kluczyk do poziomu kontrolek ale niechce mi zapalic. W czasie proby zapalania slychac leciutki jakby trzask w silniku i nie idzie po kilku probach samochod zaczal mi wariowac kontrolki same gaslu i sie zapalaly. Naprawde niewiem co jest. Samochod stoi w garazu. Prosze pomozcie jest to dla mnie bardzo wazne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz miałem podobny problem, po przekreceniu kluczyka nie krecił rozrusznik tylko takie strzelanie z komory silnika ??? a okazało sie ze mi mi sie szczotki skonczyły w rozruszniku :twisted: taka błachostka ale byłem uziemiony, sprawdz rozrusznik :):drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Grzechem sprawdz aku

Teraz sie poprawię :( Co nie zmienia faktu że sprawdzenie akumulatora jest najmniej inwazyjne. Kiedyś w Asterce też tak miałem i to rozrusznik właśnie poszedł, potem poszły kolejne (w sumie 4 wymiany jak dobrze pamiętam) zanim sie zorientowali że coś jest nie tak z jakąś zębatką w rozruszniku czy gdzieś tam w okolicy.

 

Więc tak, najpierw sprawdź prąd a jeżeli to nie to to szukaj rozrusznika :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jężeli warjowały kontrolki to mogłeś mieć zwarcie np w rozruszniku sprawdz go ja tak miałem jakis miesiąc temu we froni rozebrałem przeczyściłem przesmarowałem i od tamtej pory kłopotu niema

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec panowie...

 

Ten problem z odpaleniem zdarzył mi sie wczoraj, a dzisiaj ide do samochodu i nic nie reaguje, nie otwiera sie na przycisk. Czyli akumulator sie rozładowal. I tu moje pytanie dlaczego on mi sie rozładowal tak poprostu nic nie byl uzywany oprocz oczywiscie jazdy?:(

Dla dodatkowego info moj samochod to 1.7 Dti, a co do akumulatora to on ma niecaly rok bo byl wymieniany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka kuba ja bym zaczął od pomiaru alternatora bo być może masz słabiutkie ładowanie i dlatego ci akumulator pada bo jeśli go kupiłeś rok temu to jest raczej ok ale także musisz rozważyc rozrusznik tak jak wyzej koledzy piszą ale najpierw sprawdz jakie ma ładowanie alternator podjedz do jakiegoś elektromechanika on ci szybko na miejscsu sprawdzi co jest grane pozdro!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie zauwrzyłes czy podczas próby odpalania nie wystąpiło dymienie z klem?jeżeli był by rozładowany to kontrolki by przygasły lub mrygały ale jesli warjowały i przygasło ci oświetlenie w kabinie to miałeś zware,nie szkodzi sprawdzic ładowania i akumulatora ale roczny nie powinien paść od tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności