Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Jaki aparat cyfrowy kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

No wiec jak w temacie, w najblizszym czasie bede chcial nabyc jakis przyzwoity aparacik.

I tak czytam i czytam o poszczegolnych modelach i w koncu nie wiem :)

Po takim zawezeniu kregu poszukiwan zostaly mi 2 typy:

1. Canon S1

2. Fuji S 5600

Ma ktos moze doswiadczenie z tymi aparatami lub wogole z takim sprzetem?

Canon ma co prawda mniejsza matryce(3.2) ale ma obrotowy wyswietlacz i stabilizacje obrazu co przy "ultrazoomowcu" ma jednak bardzo duze znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się nad Minolta Dimage Z6 oraz Canon PowerShot S2 IS

[ Dodano: Sro Lut 15, 2006 22:18 ]

PS

Co myślicie o tym serwisie: http://www.skapiec.pl/ ? Można znaleźć ciekawe oferty!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ja wlasnie bralem pod uwage minolte ale jak poczytalem opinie o serii Z to daem spokoj, myslalem na Z5 i jest sporo reklamacji i ponoc ma duzo "szumow" i jeszcze rozne pierdoly 8) A Canon S2 to juz odrobine wyzsza polka cenowa niz S1( nie dla mnie 8) ) ale jak dysponujesz taka kaska to nie ma sie co zastanawiac! Canon jednak ma swoja renome moj kolega ma juz 4 cyfrowke i z tego 3 to byly Canony mowil ze nie zmieni tej marki bo duzo zaufania nabral i ma raczej dobry stosunek JAKOSC=CENA :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

zdecydowanie najlepsze testy i porównania aparatów cyfrowych:

http://dpreview.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie poczekam do marca. Na wiosnę sprzęt tego typu zawsze tanieje. I może również ten Canon będzie trochę tanszy. Byłoby super!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

TYLKO LUSTRZANKA, RESZTE PSEUDO APARACIKÓW MOŻNA SOBIE WSADZIĆ, ROZGL!DNIJ SIĘ ZA UŻYWANYM CANONEM 300D, JEST BARDZO TANI i da CI możliwości, szybkość i jakość PRAWDZIWEGO APARATU. RESZTA TO JEST JEDNO WIELKIE G.:)

ja zaczałem się interesować fotografią 2 lata temu, miałem 3 aparaty, OLYMPUSA - ma którym nic nie robiłem oprócz tego że cieszyłem się jak głupi że to cyfrówka, później fuji s602, który mi się popsuł i od razu go sprzedałem po powrocie gwarancji, i SONY F717.

Sony używałem 2 miesiące, i doszedłem do takich rezultatów

http://www.plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=Humber

i powiem jedno, nigdy w życiu żadnej zgówniałej hybrydy, wole nie robić zdjęć niż męczyć się z aparatami komputerkami takimi sa np te które wymieniłeś w poście. I to nie ma rtóżnicy czy się pstryka u babci na imieninach czy chce się podejść do tego bardziej profesjnonalnie..... sony sprzedałem i teraz zbieram na nikona D200

a dla Ciebie najlepsze cenowo będą

CANON 300D

CANON 10D

CANON 350D

NIKON D70

CANON 20D

i zamiast kupować hybrydy dobrze się zastanów, bo żeby 100 lat minęło to i tak hybryda nie dorówna 300D który jest najtanszym cyfrowym APARATEM,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ja potrzebuje aparatu do codziennego uzywania a lustranka to dla mnie tylko nazwa i nawet nie wiem skad sie wziela 8)

CVhce kupic przyzwoity aparat najlepiej nowy z gwarancja. Nie stawiam przed takim sprzetem nie wiadomo jakich wymagan, i mysle ze troche wyolbrzymiasz z tym ze reszta to G***o :) czytalem duzo opinii i o Canonie widzialem moze 1 lub 2 slabe wy nikajace raczej z nieznajomosci obslugi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

a ja Ci mówie, że ja wiem co Ci potrzeba mimo że jeszcze nie wiesz, przeczytaj mój przeredagowany post, nie ucz się na swoich błędach.. to bezsensu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już wyższa półka. Myślę, że dla amatora powinnien wystarczyć Canon PowerShot S2 IS. Nie jestem zawodowym fotografikiem, czy fotoreporterem. Aparat będzie służył do dokumentacji wycieczek, imprez i innych ciekawych chwil z życia. Poza tym ma być prosty w obsłudze i nieduży. Co prawda ten aparat nie jest mały, ale za to 5,3 mln pikseli i Zoom optyczny x 12 to już dla mnie coś!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

zaczaj się na tego,

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85929281

jeśli cena będzie wysoka to się nie zniechecaj, odpuść, widziałem jak sprzedają podobne zestawy za 1500 - 1700 zł. To jest dopiero cena i stosunek do jakości.

Sory, ale nie wiem co nazywasz prostą obsługą, ja podobnie myślałem, tylko że nie rozumiecie że kupując hybryde sami sobie utrudniacie nauke fotografi i burzycie sobie podejście do aparatów.

Lustrzanki mają też tryby automatyczne, 10000 razy bardziej wyrafinowane tryby automatyczne i pomiary światła niż zdechłe canony PRO isy. I taki aparat rośnie razem z TObą... zaś IS będzie trzeba wrzucić do kosza....

a i nie wyskakuj to że nie jesteś fotografikiem czy fotoreporterem, bo oni używają korpusów które warte sa 50 tyś i obiektówów najbidniej po 15 tys.... aparaty które wymieniłem sa dla zwykłych ludzi, ale w przeciwienstwie do hybryd są aparatami....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi