Skocz do zawartości

Jakie felgi stalowe 16" i jaki najlepiej olej do Y30DT


Gość tomekjew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem miesiąc temu felgi stalowe do swojego opla signum 3.0 V6 cdti ,założyłem opony zimowe i zmieniłem koła było ok. ale że przyszły ciepłe dni (zaduszki 18^C) szkoda było opon zmieniłem na letnie 17". Pech chciał że skończyły mi się klocki ,wymieniłem teraz chciałem zmienić na koła zimowe i co się okazało że przednie fegi ocierają o zaciski hamulcowe ale nie na całym obwodzie tylko w dwóch tych samych miejscach na obu przednich kołach ,Pytanie

Czy nieodpowiednie felgi czy klocki(co mało prawdopodobne) oznaczenie felg ET41

i przy okazji drugie pytanie Jaki olej najlepiej zalać do tego silnika bo się o tych olejach tyle naczytałem na forach że już zgłupiałem.

Dodam tylko że przebieg 203tyś km

Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam,

 

Mam ten sam problem z felgami 16 calowymi. Założyłem stalowe jak klocki były przytarte. Po wymianie klocków... felgi opierają się o zaciski. Pozostaje zamiana na letnie... tylko, że mam 17 calowe. Jest jakiś model 16 calowych stalowych pasujących do Signum 3.0?

 

Pozdrawiam i dziekuję za pomoc ,

smouky 8)

 

[ Dodano: Sro Mar 11, 2009 11:12 ]

tomekjew, Witaj, Jesli moge, to prosze o informacje, jak rozwiazales problem z felgami. Ja takze zakladalem 16 (ET41) jak mialem przytarte klocki. Po ich wymianie... 16 nie wejda. Pozostaje zamiana na letnie 17. Bol jest taki, ze zakupilem opony na zime i felgi tez w sumie kupowalem:(.

 

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz,

smouky

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 3.0 i 3.2 jest fabrycznie inne ET

mam tu chyba gdzeis jeszcze w berlinie komplet stalowek 16 z signum wlasnie z silnikiem 3.0 diesel - jak je znajde to sprawdze to dokladnie

 

ewentualnie bede je mial do sprzedania...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w 3.0 i 3.2 jest fabrycznie inne ET

mam tu chyba gdzeis jeszcze w berlinie komplet stalowek 16 z signum wlasnie z silnikiem 3.0 diesel - jak je znajde to sprawdze to dokladnie

 

ewentualnie bede je mial do sprzedania...

 

To jak mozesz, czekam na oznaczenie i oferte na te felgi- w oplu i na allegro wszyscy twierdza ze ET41 - takie wlasnie mam. Klocki nie te co dla opla byly robione (ATR) - tylko Bosch-a. Zmierzone zostaly i wymiarami odpowiadaja. Ciekawe, czy w ogole na jakis stalowych 16 mozna jezdzic bez stosowania tulejek itp.

 

Pozdrawiam,

smouky

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bank byly 16 w oplach signum i vc z tym silnikiem - postaram sie do wieczora cos ustalic bo nie wiem teraz dokladnie gdzie te kola sa

trzeba ich poszukac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

na bank byly 16 w oplach signum i vc z tym silnikiem - postaram sie do wieczora cos ustalic bo nie wiem teraz dokladnie gdzie te kola sa

trzeba ich poszukac

Witam,

 

Udało się coś znaleźć?

Z tego co mi jeden z kolegów napisał, ET41 pasują... tylko z konkretnym wzorem, aczkolwiek nie mam pojecia dlaczego są różne wzory tej felgi?

 

Pozdrawiam,

smouky

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj no jakiegos maial do siebie to ci podesle foto jak one musza wygladac

bo one tez maja ET 41 ale walsnei z tego co sie przygldalem to wygladaja inaczej nit wiekszosc uzywanych 16 dostepnych na necie - to wewnetrzne przetloczenie jest inne - przez co jest wtedy wiecej miejsca na zacisk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Przerabiałem temat felg stalowych 16”do 3,0 cdti

Kupiłem stalówki ET 41 6,5x16 + opony 215/55/16 wszystko tip top i co i nie pasują :roll::D tzn docisk nie puszcza. Obok na warsztacie stała VC na strukturach 6,5x16 ET 39 pożyczyłem na chwilkę załozyłem i pasują idealnie! :) Zamówiłem kpl nowych po 160 zeta i jest wszystko git Natomiast dalej jestem w szoku ponieważ GM twierdzi ze tylko ET 41 i nic innego nie pasuje do 3,0cdti

Pozdrawiam wszystkich kris24v

ps sprzedam 4 sztuki ET41... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności