Skocz do zawartości

Jakie żarówki w Opel Meriva - przód


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Żeby ne zakładać nowego tematu: czy w reflektorze żarówka od mijania H7 jest na wcisk - czy powinna być sprężynka blokująca ją??

 

Ja mam żarówkę H7 na wcisk na specjalnym dekielku wkręcanym do oprawy reflektora, ale żadnej sprężynki nie ma. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam żarówkę H7 na wcisk na specjalnym dekielku wkręcanym do oprawy reflektora, ale żadnej sprężynki nie ma. :)

dziś wymieniałem żarówkę z prawej strony i też nie było żadnej sprężynki zabezpieczającej przed wypadnięciem żarówki z klosza.Wymontowałem całą obudowę filtra powietrza, wypiąłem kostkę żarówki, a samą zarówkę po prostu szarpnięciem odciągnąłem od klosza, montaż to po prostu wciśnięcie żarówki w klosz, podpięcie kostki i założenie dekielka. Dziwne, że nie ma żadnych sprężynek, gdyż na dużej dziurze w jezdni żarówka mogłaby po prostu wypaść z klosza. W sumie Niemiec by zapytał Was is das"duża dziura w jezdni"??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze dobrze żarówki wciskacie. Sprawdźcie z przodu czy są poziomo i prawidłowo wysunięte. Pierwszy raz jak zmieniałem to własnie nie docisnąłem jej jak należy i tak dziwnie się ułożyła w kloszu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamiast kombinować, trzeba sprawdzić w manualu :rolleyes:/>

 

Ale żeby nie było że się mądrzę, to macie wycinek do druku i wsadzenia do schowka w autku.

 

Wymieniałem żarówkę mijania i nie polecam odkręcania całego reflektora. Zwłaszcza, że mają mocowanie pod zderzakiem.

 

Strona lewa świetnie się wymienia po wyjęciu akumulatora [inaczej po prostu nie ma sensu się gimnastykować].

 

Strona prawa podobno super wychodzi po ściągnięciu rury albo całego filtra powietrza.

post-18892-0-75848100-1356723941_thumb.jpg

Edytowane przez chudy_00

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do jakiej wersji merivy jest ta tabelka ale u mnie do świateł drogowych jest żarówka h3 a nie h7 - moja meriva 2005r

Edytowane przez LeXaN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to tabela pochodzi z książki "sam naprawiam Meriva, Corsa". A tak na boku to przeglądałem lampy i opisy i nigdzie nie znalazłem h3 na drogowych, wszędzie są montowane do przeciwmgielnych tylko. http://eksploatacja-auta.wieszjak.pl/uklad-elektryczny/287695,2,Opel--zestawienie-zarowek-w-najpopularniejszych-modelach.html

Edytowane przez marek79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Kowalenko

Witam

 

Kiedy pierwszy raz wymieniałem żarówki od świateł mijania to pomyślałem że inżynier co to zaprojektował to głupek. Wymiana zajmowała mi około 45 minut. Aktualnie robię to w jakieś 10 minut nie wykręcając żadnego elementu o który tu mówiliście (filtra powietrza, akumulatora czy całego reflektora) Osobiście uważam że łatwiej jest wymienić od prawej strony tam żarówka jest wkręcana z całą kostką. Wystarczy przekręcić i wyciągnąć. Jednak żeby się dostać trzeba odpiąć jedną puszkę przy akumulatorze (5 sekund roboty) Z lewej jest więcej kombinacji, ale nie ma tragedii ( po tej stronie więcej mam problemu z założeniem plastikowej osłony na kostkę niż z dostaniem się do żarówki ). Konstrukcja Merivy sprawia że przy wymianie słabo widać nasze ruchy ale wszystko jest tak dopasowane że można to zrobić intuicyjnie, chodź nie zawsze szybko :-D.

 

p.s.

wiecie może dlaczego żarówki w Merivach tak szybko się przepalają ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności