Skocz do zawartości

hamulec ręczny OPEL ASTRA G


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

1.masz z tylu hamulce bebnowe czy tarczowe ??

jak tarczowe to recznu nie dziala na tarcze tylko od srodka

(budowa podobna go hamulca bebnowego)

2.linka sklada sie z kilku elementow

jak wymieniac to calosc ,a nie jeden

woda w otulinie zamarza i blokuje reczny

stara zasada jak swiat nie zaciagac zima recznego :piwo:

Witam dopiero z pracy wrocilem,bardzo dziekuje o podpowiedzi :piwo::D:D

odpowiadam mam z tylu bebny!;)!:lol:!:?:!!tak jak pisalem wymienilem wszyskto 8 miesiecy temu oprocz szczek .Dzis nie mialem problemu z recznym dlatego ze nie zaciagalem go:D ale prosze o odp dlaczego tak sie nie dzialo przed wymiala linki i bebna czyli 5 lat wstecz, nie mialem problemu z recznym podczazs zimy byla fabryczna ;) ,a od czasu wymiany tych podzespolow 2 zima < i temp -5>z problemami ,jescze jedno w lutym mam przeglady i przez pierwsze 5 lat reczny przechodzil badanie na 5+ :piwo: ale w 6 roku zywota opelka oczywiscie w okresie zimy podczas przegladu juz nie dostal 5+ a 2-i test oblany bylem zmuszony wymienc podzespoly i do tego czasu jest tak jak jest czyli zle:?:!!!

pozdrawiam

ps znajomy kupil Astre 2 G taka samo tylko rocznik 2007 i reczny mu dziala:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Możesz wierzyć lub nie ale mam 15 samochód i w każdym używałem ręcznego w różnych warunkach, nawet podczas gołoledzi i dużych mrozów. Nigdy ale to nigdy nie miałem problemu. Naprawdę dziwię się, że Wam linki przymarzają. Taka historia może się zdażyć, gdy przez dłuższy czas nie używa się ręcznego i nagle ktoś zaczyna zaciągać. Innej opcji nie dopuszczam.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierze ze masz farta i tyle :wesoly:

Ty masz 15 samochodow

a uzytkownikow forum jest 6227

liczby mowia same za siebie

i nie kazdy napisal ze mu pekla czy przymarzla :)

 

mi tez nie przymarzl

a reczny dziala caly czas

nieuzywanie recznego do parkowania na noc

nie oznacza ze nie dbam o jego stan techniczny i prawidlowe dzialanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze używałem recznego gdy temp. była na plusie ,zaciągałem na noc ,i pewnego ranka koło było gorące,a na drugim kole mi reczny nie działa :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam też zawsze używałem ręcznego we wszystkich swoich samochodach na noc na zimę i jak dotąd nigdy mi się nic nie stało. Cóż jak Brus ma rację to jak mi się coś stanie to się nauczę i przestanę tak robić ale uważam że długotrwałe nieużywanie też ma chyba jakiś negatywny wpływ na to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,gumki sa cale ;) a co to uzywania recznego ja go zadko zaciagam tylko na noc :lol:

moze to jest przyczyna ale nie jestem pewien czy aby nie te szczeki i cylinderki byly winne tego calego zamiesza,opisze wam cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności