Skocz do zawartości

hamulec ręczny OPEL ASTRA G


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a reszta oslony sprawdzona ??

podniosles auto i przygladales sie calosci czy tylko na gumki ??

tak jest cala dobra

 

[ Dodano: Czw Lis 27, 2008 23:07 ]

daje glowe ze jak bym pojechal na hamownie na test hamulca recznego to bym dostam 3+ ;):D: juz tyle razy robili w serwisie ze powinno byc dobrze :lol: szkoda gadac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego na ile zębów trzyma ręczny to jest regulacja! u Ciebie, regulacja jest w kabinie, zdejmujesz osłonę dźwigni hamulca ręcznego i jeśli chcesz żeby łapał wcześniej to przykręcasz nakrętkę w prawo, średnio można przyjąć, że ręczny powinno dać się ciągnąć do pięciu zębów( ale to nie reguła ). Co do używania to zalecam używać ręcznego w czasie częstych postojów w dzień, w nocy gdy temperatura potrafi spaść poniżej zera, lepiej nie zaciągać, zwłaszcza gdy w czasie dnia jest na plusie i na drodze pełno wody, która w nocy przymarza. U siebie mam nowe linki, szczęki, wszystko elegancko nasmarowane a i tak już podczas przymrozków mi ręczny przymarzł niestety! jak chcesz sprawdzić wszystko dokładnie, to musisz zdjąć bęben, sprawdzisz stan szczęk, cylinderki ( czy nie ma wycieków ) i trzeba wejść pod auto zobaczyć linki czy się np. nie rozdwoiły itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za podpowiedzi narazie mam dosc tej sprawy bede przeztrzegal zasad ze jak cieplo to zaciagam jak idzie nawed -0 to nie:D:D:D pozdrawiam i spadam rano do roboty!;)!:lol:!:D!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

moim zdaniem linki sam to przerobiłem, wymiana na nowe na pewno pomoże. no a z tym zaciąganiem na noc w minus to bym nie polecał. od 11 lat jeżdżę różnymi samochodami a i astra II wcale nie okazała się lepsza, też ręczny mi przymarzł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1.masz z tylu hamulce bebnowe czy tarczowe ??

jak tarczowe to recznu nie dziala na tarcze tylko od srodka

(budowa podobna go hamulca bebnowego)

 

:wesoly:

 

w oplu astra 2 takie coś ? :drunk:

 

niestety lub stety ręczny w asi działa na tarcze ... to nie mercedes tam faktycznie są tarczobębny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oplu astra 2 takie coś ?

 

niestety lub stety ręczny w asi działa na tarcze

z moich informacji wynika,że na 5 srub tak,ale na 4 są jeszcze tarczobębny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam mętlik w głowie z nazewnictwem,bo ogólnie sprzedają tarczobębny np tu

http://209.85.129.132/search?q=cache:fBpky_4Wx9IJ:www.allegro.pl/item433174686_klocki_hamulcowe_tyl_opel_vectra_omega_saab_hart.html+tarczob%C4%99bny+opel+vectra+b&hl=pl&ct=clnk&cd=5&gl=pl

ale faktycznie linka rozpiera od srodka niby krzywkę,która dociska tłoczek,a ten klocki :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności