Skocz do zawartości

uszkodzona świeca żarowa


Gość Piotrusss1970

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrusss1970

Właśnie dzisiaj wymieniałem świece żarowe i co się okazało pierwsza świeca była sprawna i była czysta, druga była jakby ułamana bo miała ostre końce (nie była stopiona) i nie działała, trzecia była sprawna i czysta a czwarta była sprawna ale była cała w brudzie jakby spalonym oleju. Listwa która doprowadza prąd była miejscami brudna i miejsce gdzie był przykręcony przewód trochę w oleju. Świece sprawdzałem na krótko od akumulatora, a przewód też posiadał napięcie bo sprawdziłem. W ostatnich dniach rano miałem ciężko zapalić chociaż wcześniej palił na dotyk, a teraz musiałem trochę kręcić. Może ktoś wie co mogło być przyczyną pęknięcia drugiej świecy, oraz czemu czwarta była taka brudna. Silnik chodzi dobrze i jak rano odpali to cały dzień odpala na dotyk,olej mi nie ubywa bez dolewki od wymiany do wymiany.Niesprawną świecę wymieniłem na nową i zobaczę jak zapali jutro. I ostatnie pytanie czy to że ciężko pali to może być że schodzi mi paliwo bo nie mam zaworu zwrotnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu ta druga pewnie się trafiła jakaś felerna...jak odpala teraz dobrze, nie bierze Ci oleju to się nie przejmuj...w dieslu to normalne, że jak jest już zimno i któraś świeczka padnie to już będzie gorzej odpalał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci schodzi paliwo to na pewno będzie miało miejsce dłuższe kręcenie ale to nie wina odpalanie ale wina pompy skoro puszcza paliwo, wtedy bardziej obciąża aku i jak robisz mało kilometrów może być ciągle nie doładowany a przy dieslach lepiej aku mieć sprawny bo wiesz czym to później grozi

 

[ Dodano: Wto Lis 25, 2008 22:34 ]

i upewnij się że z tej uszkodzonej świecy nie wpadło ci nic do cylindra bo może się źle skończyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrusss1970, nie wymienia sie pojedynczo swiecy tylko cały komplet pomimo ze reszta sprawna bo za chwile bedziesz wymieniał kolejno i bedziesz pisał na forum ze ciezko pali a swiece zmienione ;);)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze nikt nie bedzie krzyczec, ze sie podlanczam do tematu. Zastanawiam się nad wymianą swiec, tyle ze nie do konca jestem przekonany czy to jest ich wina. ( elektryk zrobil jakis test na szybko z kabelkami podlaczonymi do akumulatora i powiedzial ze to nie swiece, ale bardziej mnie nie uswiadomil co i jak - pewnie liczyl na to ze zostaiwe auto a on mi pozniej zacznie spiewac setkami za sprawdzanie i wymienianie rzeczy) no ale wracajac do tematu

auto po dluzszym postoju przy temperaturze okolo 0 stopni pali tak jakby pokoleji cylindry sie uruchamiaaly. no nie mowiac o tym ze trzeba dlugo krecic. pytalem paru osob i mowily ze swiece. ale czy moze byc cos jeszcze przyczyna? ( zaworek zwrotny mam )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Z tą wymianą to zdania są podzielone :lol:

 

Ja osobiście (w Y20DTH) jestem za wymianą pojedynczych zepsutych świec bo:

- dostęp łatwy - nie trzeba demontować prawie całego osprzętu tak jak np. w fabii ;)

- kilku moich kolegów wymieniło tylko 1 świecę i jeżdżą tak już kilka lat i spokój.

 

Z wymianą tych świec generalnie nie ma problemu chyba, że:

- wcześniej wstawione były jakieś kiepskie zamienniki (mogą się nawet wygiąć)

- ktoś wykręca świecę, za pomocą klucza płaskiego a nie rurkowego, używając przy tym znacznej siły (polecam klucz rurkowy z krótkim prętem tak by mieć wyczucie) - świece są kruche.

 

Reasumując nie ma potrzeby wydawać ponad 200 zł na wymianę wszystkich świec bo dostęp jest łatwy i w razie czego operację można powtórzyć - co innego gdyby trzeba było zdemontować prawie cały osprzęt z silnika ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970

Ku mojej pociesze samochód zapalił dzisiaj "na dotyk" co bardzo mnie cieszy. Poza tym byłem dzisiaj w warsztacie który zajmuje się tylko naprawą disli i powiedział że ta jedna świeca jest ewidentnie pęknięta a ten kawałek wpadł do środka ale jeśli nic się nie stało to śmiało mogę jeździć dalej bo pewnie to wydmuchało przez wydech, a ta jedna brudna świeca to mogła być od tego że było słabe przejście prądu i mogła nie grzać wcale lub z opóźnieniem. To na razie mam problem z głowy. Plewci o mój kolega ma Lagunę disla i jak mu ciężko paliła toteż sprawdzał świece na kontrolkę i mu pokazywało że są dobre, a jak wykręcił i sprawdził na krótko to wcale nie grzały więc lepiej sprawdź sam. Ja też uważam jak Mariusz_760301 że nie warto wymieniać wszystkich świec bo to zbędny wydatek, tym bardziej jak jest dobre dojście ( u mnie również). :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest powiedziane ze trzeba a powinno sie bo przy wymianie pojedynczej swiecy cierpi ona najbardziej tzn takie moje zdanie i mysle ze mozemy juz dac spokuj temu zagadnieniu ;):lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności