Skocz do zawartości

silnik x17 dtl


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam.jestem posiadaczem astry x17dtl 99r 275000km.niedawno ok 2 tygodnie temu byla u mechanika na wymianie uszczelki pod glowica bo brala plyn ok 0,5litra na 1000 km.po odebrani autka mechanik powiedzial ze sprawdzal cisieie w cylindrach i jest jak w nowym i ze teraz pojerzdze.prawie codzienie patrzylem na plyn i nic ani kropelki nie ubywalo za tu patrze wczoraj i mam na dnie w zbiorniczku.dolalem do odpowiedniego poziomu i zrobilem ok 150 km i patrze a tu znowu na dnie.zowu kopci na bialo serka w zbiorniczku jeszcze nie widze i jak jest zimna to po odpaleniu przez pare sekund chodzi jakby ie na wszystkie gary ale po chwili to mija i jest wszystko ok poza tym bialym dymem.czy mozliwe jest to ze mechanik by przygral w chu..ai nie zplanowal glowicy i plyn sobie znalazl droge zeby mi wzbogacac mieszanke paliwowa czy mikro pekniecie w glowicy ale dlaczego 1000km bylo wszystko ok???prosze o pomoc z gory dzieki za kazda informacje.pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wypadało by zajrzeć tu: http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972&start=130#220994 i się przywitać

co do pytania

czy mozliwe jest to ze mechanik ... nie zplanowal glowicy i plyn sobie znalazl droge zeby mi wzbogacac mieszanke paliwowa czy mikro pekniecie w glowicy ale dlaczego 1000km bylo wszystko ok???

tak jest taka możliwość czasami powie, że splanował czego wcale nie zrobił a skasuje

lub po prostu nie planuje - zależy na kogo trafisz

jak jest naprawdę w Twoim przypadku - nie wiem

jeśli została nierówność, to może to wyjść z czasem w trakcie użytkowania

równie dobrze może być przebieg i taki jak u Ciebie

jeśli chodzi o pęknięcie - widoczne było by niemal od razu, chyba że nastąpiło niedawno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje i sorki ze sie nie przywitalem ale jestem troszke z desperowany.co do tych przebiegow to ja mam takie zdanie ze nie waze ile jest zrobione tylko zalezy jak to ktos uczynil.mam tez vectre z 90r.2.0l benzna z gazem i ma zrobione 360000km i nie bierze jeszcze nic a nic oleju a traktuje ja jak auto do dojerzdzenia i wyzlomowania ale jak na razie sie nie poddaje i sie nic nie sypie poza rdzewieniem.wiadomo oleje filtry i paski wymieniam jak nalezy.a odnosnie astry byla przywieziona z holandii i miala 255000km zrobione a ostatni serwis miala przy 250000.tak ze nie wiem co teraz robic z nia.dam do mechanika wymieni mi glowice zaplace 1500 a jak sie okaze ze to nie to albo juz sam nie wiem co myslec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić czy na 100% nie ma wycieków

Zagadać tamtego mechanika czy oby na pewno właściwie przygotował głowicę

Zrobić zwiad u innego i zobaczyć co powie odnośnie domniemania usterki - nie wspominając iż coś robiłeś

Na wykonane usługi też jest przysługuje gwarancja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie okazalo to tamten mechanik sie wygadal mojemu znajomemu i mu powiedzial ze u mie glowicy nie planowal bo nie bylo takiej potrzeby.ile kosztuje takie planowanie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Nie chcę Cię martwić ale możesz mieć głowicę pękniętą. Ja miałem kiedyś identyczne objawy w Kadecie (biały dym, zużycie płynu oraz nie palił na jednym cylindrze po uruchomieniu aż do rozgrzania się silnika) i okazało się po bardzo dokładnym i długim obejrzeniu, że głowica jest pęknięta na kanale wodnym.

Mówię Ci, że nie było to widoczne gołym okiem. Kupiłem drugą na szrocie i potem już było o.k. Życzę Ci żeby wyszło inaczej, bo głowica trochę kosztuje.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barteklodz

po każdym zdjęciu głowicy trzeba ją planować, przy 1 cylindrowcu można odpuścić ten zabieg ale przy tak długiej głowicy niestety. Oszczędzając przepłacasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

barteklodz,

Tu się nie zgodzę bo powinno być: "trzeba sprawdzić płaskość przylgi głowicy" i jeśli przylga nie jest płaska to wtedy planować.

Wielu tego nie robi bo łatwiej jest od razu na frezarkę i cheja! :wesoly:

 

Głowicy tez nie można planować nieskończona ilość razy - więc lepiej (jeśli nie trzeba) zostawić sobie ta możliwość na póżniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności