Skocz do zawartości

pompa paliwa sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam sintre2.2 i mama broblem z zasilaniem pompy paliwa sprawdzilem juz bespieczniki i przekazinik ktore sa od pompy wszystko jest ok a do pompy nie dochodzi zasilanie pomocy

Edytowane przez koto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Sprawdziłeś to wzrokowo czy pomierzyłeś miernikiem?

Pomocne materiały tu:

0de6b6cc58b6.jpg

79691f481963.jpg

145dd801eb08.jpg

lub link:

http://s019.radikal.ru/i635/1204/5c/0de6b6cc58b6.jpg

http://s44.radikal.ru/i105/1204/db/79691f481963.jpg

http://s019.radikal.ru/i601/1204/3a/145dd801eb08.jpg

pozdr. baki -:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Po sprawdzenia auta w ASO na kompie i wyeliminowaniu usterek elektrycznych zabrałem się za sprawdzenie pompy paliwa.

 

1. Demontaż zbiornika przebiega w ciągu 30 minut. Na początku- w kanale lub podnośniku odkręcamy gumowy wąż biegnący od wlewu do samego zbiornika, potem spuszczamy paliwo (będzie lżej targać zbiornik- u mnie był full:)).

2. Odkręcamy przewód przy ww wężu tzn powrót i przewody paliwowe przy filtrze paliwa.

3.Odkręcamy 3 śruby 15 tki- mocowane zbiornika. Najlepiej we dwóch żeby utrzymać zbiornik.

4.Odczepiamy kostkę od pompy paliwa. Zbiornik po wyjęciu wygląda tak jak poniżej. Biały okrągły element t pompa i mocowanie.

DSC_0798.JPG

5. Okręcamy duże plastikowe koło- mocowanie pompy i pływak.

DSC_0803.JPG

DSC_0801.JPG

DSC_0802.JPG

Widoczny na zdjęciu przewód był u mnie nieszczelny to powodowało że paliwo się cofało i auto nie odpalało za pierwszym razem tylko trzeba było "kręcić"

DSC_0806.JPG

Poniżej wymieniony przewód plastikowy- na paliwowy, na zdjęciu nie widać opasek. Muszą być bo spada przewód- ja dałem metalowe obejmy.

DSC_0813.JPG

 

DSC_0811.JPG

Po zamontowaniu mechanizmu pływaka i pompy montujemy zbiornik z powrotem.

Jeżeli czegoś zapomniałem a potrzebujecie jakiejś informacji- pomogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, przeniosłem ten post do tematu o pompce paliwa.

 

Jakby ktoś na szybko chciał sprawdzić czy działa pompka paliwa to opisywałem to tu http://forum.opel24.com/topic/64114-odpala-z-samostaru-i-po-chwili-gasnie/?p=503079

Na poprzedniej stronie tematu jest tez instrukcja a w niej informacja aby zwrócić uwagę na ustawienie pompki po włożeniu do zbiornika.

Na pierwszej fotce wyżej nie widać tych znaków więc warto zapamiętać pozycję pompki lub nawet zaznaczyć np markerem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

A jak jest rozwiązany sam czujnik pływaka ?

 

Można tam coś poprawić ?

 

Czasem dziwnie pokazuje pełny stan i dopiero powoli schodzi do właściwego poziomu.

Mówię o wskazaniu na desce rozdzielczej...

 

Wina na stykach ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...
Gość adamo380

Witam mam takie prozaiczne pytanie czy czarna gumka, która się znajduje pośrodku jak na zdjęciu

attachicon.gifCameraZOOM-20170923104935498.jpg

Przy montażu ma być demontowana ?

Witam. Jak jest sterowany poziom paliwa w sinterce może ma ktoś schemat silnik 2,2 16 V 141 KM ecotec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak jest sterowany poziom paliwa w sinterce może ma ktoś schemat silnik 2,2 16 V 141 KM ecotec.

Ale o co chodzi bo nie bardzo rozumiem.

Bo jeżeli chodzi o uruchomienie pompy paliwa w baku to odpowiada za to czujnik obrotu wału korbowego, wtryski są regulowane z ECU, a ciśnienie na listwie przez regulator ciśnienia (w czerwonym kółeczku na fotce poniżej).

post-22355-0-19938100-1512345342_thumb.jpg

 

A schemat elektryczny całego autka możesz dostać po podaniu adresu maila.

Tylko są po niemiecku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności