Skocz do zawartości

Omega B - sprawdzenie przebiegu samochodu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Jestem nowy na forum,ale myśle jak już będę użytkownikiem omegi to częściej tu zajrze mam pytanie do stałych bywalców forum mianowicie

chciałbym kupić omege 2,5 lub 3,0 automat ,jak sprawdzić faktyczny przbieg km?

Wiadom o każdy pisze ,org.ksiazka serwis itp. czy w komputerze pokładowym jest to jakoś zapisane?

a co się dzieje jeżeli ktoś wymieni komputer (mówie oczywiści o nieuczciwych sprzedawcach)

Natrafiłem już takie ogłoszenie że ktoś wymienił licznik na sprawny i jest na nim o 70,000 tyś więcej niż w rzeczywistości tak twierdzi sprzedajacy, czy można to jakoś sprawdzić

Zastanawia mnie to ? chciałbym dobrze kupić wiadomo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Witam!!

Czy w kompie sie da sprawdzic to tego akurat nie wiem, ale kiedys ogladalem jakis program motoryzacyjny i bylo wlasnie o sprawdzaniu przebiegu po elemntach wnetrza autka. Ja wiem ze to jest dosc niedokladne badanie ale mozna duzo wywnioskowac z wnetrza samochodu. Np boczki tapicerki, galka zmiany biegow, przelaczniki kieronkow itp rzeczy. Chodzi genealnie o to ze pokazano na chyba trzech takich samych modelach auta przbieg odpowiedno chyba 50 tys 100 tys i 200 tys roznica byla widoczna golym okiem. Wiec jesli ktos dajmy na to przekrecil licznik o 100 tys km no to roznica jest widoczna golym okiem. Stan zuzycia tych elementow byl dosc duzy wiec radze przyjrzec sie tym wlasnie elementom. Chyba nie zamieszalem za bardzo :)

Pozdrowionka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zwróć szczególną uwage na skrzynie biegów jesli to ma być automat, słyszałem że to delikatna rzecz i droga w naprawie :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wbrew pozorom remont automatu w omedze wynosi 200 zł, a części które padają to w kółko

 

 

96014390 - 15,50 zł; 96017202 - 21 zł; ; 96013765 (dwie sztuki) - 13 zł, 96014234 - 35,50 zł, 96013953 - 10 zł, 96014324 - 13 zł

 

przykładowe ceny podane, jak ktoś ma EPC to niech sobie sprawdzi

 

sam automatu nie robiłem ale mam kolege który je ożywia i często mu zamawiam właśnie taki zestawik naprawczy. Według tego co widze i co mówi automat jest prtostszy w naprawie od manuala, a ci co twierdza inaczej nabijają w butelke. Jest coś w tym ponieważ kolo robi takie 2 automaciki misięcznie średnio.....

 

 

Ponadto. nie stwierdzisz przebiegu i koniec, kupuj bez rdzy, zadbaną w środku, a o reszte zadbasz sam jeśli będziesz sam dla siebie chciał wyprowadzić auto....

 

komputer nie zapisuje przebiegu....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja jak kupowalem swoja, to zwracalem uwage na tapicerke, czy pedaly nie sa ztarte za bardzo. Ponadto wnetrze duzo moze poiedziec, czy ktos dbal o auto czy nie. Mozesz zwrocic uwage na to jaki olej jest w silniku. Kiedys na autokaciku byl temat, w ktorym kolega pisal, ze ma astre z przebiegiem 100kkm i jak kupil to zalany byl mineralny olej, moze po prostu auto mialo 250kkm i mineral byl zalany zeby za duzo nie pil!?

Dobzre jest poprosic kogos, kto ma doswiadczenie o opinie o samochodzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak auto było serwisowane w niemczech to możesz obejrzeć filtr powietrza. Szkopy mają to do siebie że pisą na częściach przebieg :mrgreen: Po za tym wiadomo kierownica gałka pedały ale na to też są sposoby :) Jednym slowem nie dojdziesz 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywisce radze tak samo jak koledzy, posprawdzaj wnetrze ale jak auto bylo eksploatowane na trasach po autostradzie np. niemcy, holandia.... to przeciez nakladki na pedalach nie beda tak starte jak przy jezdzie po miescie. Tak samo jest z tarczami hamulcowymi, jazda po autobahn'ie to jednak co innego niz po miescie lub po polsce 8)

Kup auto z dobrym rowno pracujacym motorem bez wyciekow zadbane i ogolnie w dobrym stanie. Oczywiscie sprawdza sie odstepy miedzy elementami karoserii, miedzy maska przednia a blotnikami itd no i serie i rok prod. szyb

Pewnie pominolem jeszcze cos ale jak ogolnie masz srednie pojecie o sprawdzeniu auta to wez kogos doswiadczonego :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jezeli mialbys mozliwosc to szukaj serwisowanej.Jezeli taka znajdziesz to zadzwon na servis aby potwierdzili Ci te przeglady.Ja 3 m-ce temu w taki sposob kupilem ome2,5.Zwroc szczegolna uwage na 2 rzeczy-ROZRZAD!i rdza.To pierwsze wymiana co 60tys.To drugie to juz tradycja u opla-blotniki tylne i progi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności