Skocz do zawartości

Serwis, wymiana oleju itp. w Warszawie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mogę podać namiary na dobrego człowieczka. Pracował wcześniej w serwisie Toyoty. Obecnie prowadzi własną działalność. Robi różne auta. Osobiście zapłaciłem za:

- pełne sprawdzenie Zafci przed zimą,

- wymiana oleju (mobil1 turbo diesel) oczywiście z filtrem

- wymina filtru powietrza

- wymiana filtru paliwa

- wymiana płynu chłodzącego

okrągłe 500 zł. (jego materiały)

Minusem dla niektórych może być lokalizacja: Izabelin (gm. Izabelin)

Zainteresowanym służę namiarami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Takie ceny to chyba w Bytomiu. Nawet na Allegro jest drożej a teraz spróbuj znaleźć w Warszawie części w takich cenach jakie podałeś.

Proszę

 

http://www.allegro.pl/item502791422_castrol_magnatec_5w40_5l_warszawa_litr_gratis.html

 

10 sek. szukania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tylko, ze to aukcja do benzyny do diesla jest drozsza wersja. Nie zmienia to faktu, ze nadal taniej niz w serwisach.

 

[ Dodano: Pią Gru 12, 2008 11:58 ]

Moze sie komus przyda. Znalazlem hurtownie olei, filtrow, itp.

Znajduje sie ona przy ul. Szyszkowej na Okeciu.

 

Podaje ceny u nich:

- Mobile 1 5W50 5l - 149zl 1l - 35zl

- filtr powietrza 23.80

- flitr paliwa 21.54

- filtr oleju 16.29

Filtry juz sa ze znizka 15% jesli kupuje sie u nich olej.

 

I tutaj mam pytanie do fachowcow. Mechanik twierdzil, ze filtr powietrza i oleju mozna kupowac najtanszy, ale juz paliwa to tylko jakis porzadny. Problem w tym, ze tutaj maja filtr dosc tani (~22zl) firmy VASCO, nie wiem czy to dobry produkt. W serwisie na Budkach za filtr krzyczeli 49zl i pewnie to cos lepszego. Jakie to ma faktyczne znaczenie? Na co zwracac uwage?

 

[ Dodano: Pią Gru 12, 2008 14:18 ]

Dodam jeszcze jako ciekawostke, ze w dzwonilem w 2 miejsca gdzie wczesniej dowiadywalem sie o ceny i podano mi cene za wymiane oleju i wszystkich filtrow tylko 20zl. To ciekawe, bo razem z ich materialami robocizna wychodzila duzo wiecej :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość scorpic

Juz podaje ceny z Auto Remaru - to nadal najtansze miejsce, ktore znalazlem w W-wie:

olej Mobil 1 38zl/l * 5.5l

filtr powietrza - 45

filtr paliwa - 49 + 20 za wymiane

filtr oleju - 36 + 10 za wymiane filtru i oleju razem

W sumie wychodzi mi 385zl w czym sam olej to prawie 210zl

 

Z wiadomych powodow szukam tanszego, ale rownie dobrego rozwiazania.

planuje zrobić przegląd w Astrze II 1.7 CDTI

dzwoniłem do Auto Remar i krzyknęli mi 500 PLN ( olej + filtry) z robocizną

cena jeszcze OK ale muszę im zostawić samochód bo nie chce mi się brać wolnego dnia w pracy ale obawiam się że nie zrobią tego przeglądu tak jak powinni tzn nie podłączą kompa i nie sprawdzą wszystkiego tylko zmienią te filtry + olej ( teraz mam 5 w50 a mogą mi wlać tańszy) - i tak nie zauważę) w dodatku słyszałem sporo negatywnych opinii o nich że jak się nie patrzy na ręce to nie wiele zrobią

dzwoniłem też do auto żoliborz - autoryzowany serwis opla w łomiankach ale tam powiedzieli że przegląd kosztuje 1000 PLN

znacie może dobregy i niedrogi serwis w warszawie któremu można zaufać ?

 

z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba co niektórym to na kasie nie bardzo tutaj zależy...

 

Przecież wiadomo, że najtaniej wyjdzie, jak kupisz olej i filtry od jednego sprzedawcy z Allegro a potem pojedziesz do zwykłego mechanika, który przy Tobie dokona na miejscu wymiany w 15min.

 

Ja kupuję od GSI Goszczyński na Allegro olej GM 5W30 + do tego filtry i wymieniam za 50zł.

Wtedy płacisz przykładowo 300 za całość a nie 500.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szynszyl

Cześć :wesoly:

 

Daj kolego namiar na miejscówkę gdzie wymieniają olej i filtry za 50.

 

Dzięki z góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za filozofia podjechać do Pana Mietka, Jurka czy Henia?

 

Jedziesz do zwykłego mechanika w okolicy i wymieniasz. Ja filtr kabinowy i powietrza wymieniam samodzielnie, bo wystarczy tylko mieć śrubokręt. Paliwa wymaga odkręcenia specjalnym kluczem z opaską a oleju zmieniam przy wymianie, więc sam tego nie robię. Za zmianę oleju i w/w filtrów płaciłem ostatnio 30zł.

 

Może w centrum Warszawy sobie życzą krocie, ale jeśli mieszkasz na obrzeżach polecam Legionowo/Nowy Dwór Maz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szynszyl

Wiadomo - kabinowy i powietrza też zmieniam sam ???

 

Chodziło mi o olej bardziej i filtr paliwa... w mojej okolicy (Gocław) wszyscy na około poniżej 90 zł nie schodzą ??? a właśnie nadeszła chwila wymiany ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna ja to mam jakiegoś pecha od ok 1,5 tyg próbuje znaleźć warsztat na pradze który mi wymieni UPG, sprawdzi szczelność głowicy naprawi klimę itp. W pierwszej kolejności byłem w warsztatach polecanych na forum no i na jagiellońskiej nie chcą robić diesli :D nie rozumiem tego , pojechałem na markowską pytam faceta o koszty a on mi że nie powie, pyta co się dzieje to mu mówie że mam olej silnikowy w układzie chłodzenia, a on mi że trzeba sprawdzić ciśnienie na wtryskach bo pompa może być zepsuta :D chwile z nim jeszcze pogadałem i płentą było stwierdzenie "najgorzej jest jak ludzie wymądrzają się na temat samochodów, a sie nie znają". Zna ktoś jakiś normalny serwis na pradze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość scorpic

Kurna ja to mam jakiegoś pecha od ok 1,5 tyg próbuje znaleźć warsztat na pradze który mi wymieni UPG, sprawdzi szczelność głowicy naprawi klimę itp. W pierwszej kolejności byłem w warsztatach polecanych na forum no i na jagiellońskiej nie chcą robić diesli :help: nie rozumiem tego , pojechałem na markowską pytam faceta o koszty a on mi że nie powie, pyta co się dzieje to mu mówie że mam olej silnikowy w układzie chłodzenia, a on mi że trzeba sprawdzić ciśnienie na wtryskach bo pompa może być zepsuta :help: chwile z nim jeszcze pogadałem i płentą było stwierdzenie "najgorzej jest jak ludzie wymądrzają się na temat samochodów, a sie nie znają". Zna ktoś jakiś normalny serwis na pradze?

no więc po przygodzie z auto remar przy alejach jerozolimskich

- chlopaki przejrzeli autko dosyć dokładnie

stwierdzili że do wymiany rozrząd przy 205 tys. chociaż był wymieniany przy 150 tys. (wymiany co 150 tys) - podobno coś hałasuje a;e nie wiem czy mi wczesniej tego nie zrobili w serwisie autoryzowanym czy gadali tak teraz bo chcieli zarobić - koszt 1 tys. zł

- nie wymienili filtra paliwa po przejechanych 25 tys. km chociaz w rozmowie mówili że trzeba wymienić i kosztuje to jakąś kwotę ( później patrząc w książkę serwisową zauwazyłem że tego nie zrobili) i jak zadzwoniłem powiedzieli ze wymienią następnym razem za 15 tys. km a więc po 40 tys. km - chyba trochę za dużo

- nie wiem jaki olej wlali bo ciężko mi ich sprawdzić ale wlali za dużo i mam nadmiar ponad 2 cm na bagnecie dziś jadę spuścić olej - zobaczymy co powiedzą i czy wymienią uszczelniacze i inne rzeczy bo pewnie padły przy takim stanie oleju i przejechanych kilku tysiącach kilometrów

ogólnie wdaje mi się że dosyć dokładnie sprawdzają auto, auto sprawdzała młoda osoba i popełniła błąd - za dużo oleju ( nie wiem czy to rutyna czy koleś się nie przyłożył)

cena za przegląd niecałe 500 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności