Skocz do zawartości

Zakryta chlodnica


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

wesol, W większości benz. silników opla, otwarcie termostatu określone jest na 92*

Wiadoma sprawa, że najważniejszy jest sprawny termostat i w poradnikach ani serwisach nie ma zaleceń - odnośnie częściowego przysłaniania chłodnicy jednak jest to praktykowane przez posiadaczy 4-kółek. Z drugiej strony nie raz można spotkać różnego typu atrapy jedne zakrywają min., a drugie niemal w całości (to, że są jeszcze dolne wloty - to swoją drogą)

A o to pytali już poprzednicy

A jak pieknie zakamienia si echlodnica i wygina głowica jak si etak zaslania kartonikiem chlodnice.

rozwiń to

A taki patent fabryczny - za grillem umieszczona była przesłona, której jedną część przesuwało się na zimę - swego czasu i vw widziałem przy chłodnicy alu. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość bubax16sz

absolutnie nie zasłaniać chłodnicy, jeżeli nie masz wygłuszenia (filcu pod maską) to się o to postaraj i załóż. Silnik nagrzewa się o połowę szybciej niż bez tego. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie masz wygłuszenia (filcu pod maską) to się o to postaraj i załóż. Silnik nagrzewa się o połowę szybciej niż bez tego.

mi przy sprawnym termostacie ciepłe powietrze leci po ok 2 km,temp. 80 st.C wskakuje po ok 5 km.więc mysle że wygłuszenie jest zbędne,bo nawet w orginale nie ma na wyposarzeniu.

mogę się mylić ale chyba tylko disle mają wygłuszenie

autko mam z niemiec i chyba tam nie oszczędzali na materiale

 

dlaczego?

bo producent mówi o sprawnym aucie (termostacie),a nie o polskiej amatorce.nie mamy mrozów po 30 st.C,a i na to sa patenty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gomezzz1

bo producent mówi o sprawnym aucie (termostacie),a nie o polskiej amatorce.nie mamy mrozów po 30 st.C,a i na to sa patenty

mam sprawny termostat ale z zasłoniętą chłodnicą mam cieplej w środku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Lepiej by zamiast tych patencików zainwestować i założyć osłonę pod silnik :wink:

Silnik by się mniej brudził i lepiej nagrzewał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
gomezzz1, masz cieplej w środku i to normalne z zasłoniętą chłodnicą, ale przypominam, że cała dyskusja zaczęła sie od pytania, czy bedzie sie szybciej nagrzewał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam jakies 3-4lata temu,chwycil przez pare dni mróz -33st,bez zastawki przy sprawnym termo. za chiny nie szlo zagrzac silnika w trasie,nie mówiąc o cieple w srodku.oczywiscie teraz mamy temp. w okolicy 0 st.to inna sprawa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sprawny termostat ale z zasłoniętą chłodnicą mam cieplej w środku...

zapraszam do mnie gorąco aż po oczach bije,trzeba zmniejszać temp.bo za ciepło w tasie .na krótkich odcinkach 10-15 km też jest już b.gorąco.

więc moze czas nie jeździć w krótkim rękawku :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gomezzz1

zapraszam do mnie gorąco aż po oczach bije,trzeba zmniejszać temp.bo za ciepło w tasie .na krótkich odcinkach 10-15 km też jest już b.gorąco.

więc moze czas nie jeździć w krótkim rękawku

czekaj to jak mam to rozumieć... jeździsz w kożuchu? :wink: bo ja to wolę w trasie siedzieć lekko ubrany a nie naubierany jak facet w maluchu...z kapeluszem na głowie jeszcze :beer::beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności