Skocz do zawartości

Co nas irytuje w Zafirach A i B ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

young, nie przesadzaj ;/

3000 rpm przy 100 km/h na 5 biegu.

ja mam niewiele mniej a mam diesla... cos kolo 2500...

 

stresuje wyświetlacz komputera: przy ruszaniu 20-25 l/100 km

to sie ciesz bo ja potrafie miec 2 razy tyle choc to diesel...
he

2500 to jednak dużo mniej... bo przy 3000 masz pewnie 140 na zegarze... i 6. bieg w zapasie...

 

te 20-25 l/100 km to oczywiście przy normalnym ruszaniu, bo jak trzeba coś szybciej to i 40 się pojawia... Wiem, że to chwilowe, ale wrażenie robi. Zafira to przecież nie T-34... ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie 3000 obr jest koło 130kmh na 4ce (automat starego typu), ale i tak silnika prawie nie słychać - benzyna.

 

Przy dynamiczniejszym ruszaniu na 1 ce i 2 ce stoi 40l/100kmh na wyświetlaczu, pewnie jest więcej, tylko zakres do 40l :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość Z18xerOwner

Temat co prawda stary ale warto wpisać swoje typy. Dostępne są coraz nowsze modele i taniej, więc jak ktoś będzie planował zakup to się dowie co sprawdzić.Moje typy co mnie wkurza w zafira b 1.8 140KM, silnik z18xer:1. Korozja pod listwami na obu progach - metalowy wkład uszczelki robi masakrę na jej całej długości. Kołki mocujące oberżnąć flexem a uszczelki nach śmietnik.2. Przeciekająca uszczelka światła 3 stop w klapie bagażnika. Zakleić przezroczystym silikonem za 7.50pln.3. Zamarzajacy przycisk otwarcia klapy. Czekać na dodatnie temperatury lub jechać do garażu podziemnego.4. Słabe wyciszenie, symboliczne. Głodny silnik. Od razu kupować wygłuszenie pod maskę. Gdyż powyżej 90 km/h łeb pęka, chyba że jesteś głuchy jak pień.5. Silnik - wada konstrukcyjna kół zębatych faz rozrządu. Wykonane w środku z cienkiej puszki po tunczyku. 500,600 sztuka. 6. Termostat - uszczelka gumowa po czasie wędruje w kawałkach po silniku. Nowy 300pln. Używka od xep taniej na all..

7. Łamiące się kable w tylnych drzwiach - każdy to ma lub będzie miał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności