Skocz do zawartości

Co nas irytuje w Zafirach A i B ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie brakuje wskaźnika temperatury silnika, poprzednie moje autka, jestem do niego przyzwyczajony i lubię wiedzieć kiedy silnik ma właściwą temperaturę.

czy ja wiem... jak potrzebuje sprawdzic temperature to wlaczam test mode - i mam, poza tym po dzwieku i zachowaniu silnika jestem juz w stanie ocenic czy temp jest ponize 40 st, ponizej 60 stopni czy nagrzany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous
Minusy Zafiry A z punktu widzenia człowieczka 168cm:

- bez punktu - za szeroki przedni słupek, tragedia

 

Fakt, trzeba uważać na przejściu.

 

1. utrudniony dostęp do przycisków sterowania szyb, trzeba cofnąć rękę- w nowszej wersji widziałem juz są na płasko i to jest znacznie lepiej

 

Kwestia ergonomii - nie ma co narzekać na takie duperele :beer:

 

2. brak możliwości włączenie / wyłączenia lampki nad lusterkiem

 

Włącza się poprzez wyciągnięcie pokrętła od świateł...

 

3. brak czasowej regulacji prędkości wycieraczek :) - było to juz w starych maluchach

Niby w innych oplach jest, ale i bez niej da się jeździć (tak BTW auto mam od miesiąca, jak wiadomo jest "jesień" czy coś w ten deseń i jeszcze w deszczu nie jeździłem)

 

4. zbyt blisko siebie pedał hamulca i gazu - może nawet być niebezpieczne :roll:

Odczuwałem to w poprzedniej 2.2DTI, teraz w OPC tego nie ma (albo jeżdżę w węższych butach :D )

 

5. szeroka środkowa konsola - nie można odchylić prawego kolana, dla mnie jest niewygodne i do tego mało miejsca na prawą stopę

Nie zauważyłem

 

6. nieco za krótkie siedzenia szczególnie tyna kanapa

W OPC z przodu jest regulacja, a z tyłu nie jeżdżę :P

 

7. za wąskie siedzenia z przodu

Kubełki są całkiem fajne.

 

8. za blisko siebie siedzenia przednie - brak miejsca na łokcie kierowcy i pasażera - a można by spokojnie rozsunąć je o 5 cm

To te 168 cm. masz chyba w klacie, jak się z pasażerem nie mieścisz z przodu :beer:

 

9. tak samo można by poszerzyć tylną kanapę - do drzwi jeszcze mnóstwo miejsca; 3 osoby siedziałyby wtedy całkiem wygodnie

Jeszcze tam nie siedziałem to nie wiem ;/

 

10. lewarek zmiany biegów za bardzo z tyłu- trzeba wykonać niewygodny ruch ręką żeby wbić 2, 4 lub wsteczny

Eee tam.

 

12. jak na auto tej klasy bardzo kiepsko wchodzą biegi :P- tak było we wszystkich 3 Zafirach jakimi jeździłem przed zakupem mojej

Opel - taki jego urok, biegi nigdy nie będą wchodziły tak jak np. w VW...

 

13. brak nawiewu na szyby w 2 rzędzie, nie idzie ich odparować

Jak jeżdżę sam to jeszcze nigdy nie miałem zaparowanych (cały czas na ECO), w 4-5 osób może coś zaparować, ale podkręcenie nawiewu czy włączenie klimy na chwilę załatwia sprawę.

Jak to nie pomaga to poszukaj tematów o parowaniu, może jest to kwestia umycia szyb + wymiany filtra kabinowego.

 

14. brak ogrzewanej przedniej szyby - to jednak w escorcie była rewelacja do odmrażania szyby

Nigdy w Oplach nie było, nie ma się co dziwić. A że rewelacja to fakt, ale patent głownie stosowany przez Forda i VW.

 

Ale i tak jest to świetne autko i lubię nim jeżdzić

11.

 

Ja też :lol:

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

_Maciek_, Hej a jak sie wogóle sprawuje to OPC Twoje ? ile to pali w praktyce po miescie i po trasie,bo ten moj dieselek 150 KM to tak nie specjalnie jezdzi i mysle zeby to zamienic niedługo na cos 240 konnego :P a moze Smax 2.5T...tez jest bajeczka ;/ ,w sumie troche załuje zakupu tego co mam,klekotek,ot co.Dzwieku nie ma to zadnego i do tego głośny jak cholera,poprzednie A6 2.5 Tdi to była muzyka jak wcisnąłem pedał.A jezdziłem troche Smaxem 2.5 T i przepieknie słychać tak samo mimo ze to rzędowa 5 cylindrówka :)

 

[ Dodano: Nie Gru 14, 2008 01:34 ]

A wogóle wie ktoś co opel ma na myśli nie montując wskaznika temperatury silnika :roll: Bo jja nie mam zielonego pojecia o co chodzi,tablica zegarów uboga a tak to by przynajmniej jakies 4 zegarki tam były.W sumie to dobrze ze obrotomierz dali...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Myślałem, że tylko w biedniejszych wersjach przyoszczędzili na wskaźniku temp. silnika... ehh opel.

 

Z OPC jestem zadowolony, koszty utrzymania wychodzą jak Omegi 2.2 DTI :) ale to z racji tego, że paliwko poszło w dół.

Średnio na kompie mi pokazuje 11,5 l. (prędkość średnia ok 35 km/h. - czyli Wawa + słaba trasa) jazda w miarę ekonomiczna do 3 tys., jak trzeba to trochę się przyciśnie.

 

Nie wiem czy wskazanie co do spalania jest wiarygodne bo nie mogę sprawdzić (nie umiem zalać do pełna, w dieslu nie było problemów aby dolać "pod korek").

 

240KM na ośce to dużo i nie zawsze będzie można wykorzystać tą moc (szczególnie na mokrej jezdni)...

 

Pozdr.

M

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Tak się zastanawiam po co moderator jeszcze utrzymuje ten wątek tematyczny???

Przecież to Wasze narzekanie niczego nie wniesie i na pewno nie zmieni konstrikcji nowych samochodów Opla :)

Przed zakupem przeba było się przejechać samochodem bo teraz to musztarda po obiedzie ;/

Ja moje oczekiwania co do Opla miałem sprecyzowane i w pełni jestem zadowolony z tej marki. Więc jak ktoś ma kasę tylko na opla to niech nie wymaga rozwiązań i wyposażenia jak w Rollsie :P .

 

Pozdrawiam i proszkę optymizmu życzę na Święta. :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hmm a cos grzebales ze masz 240 pod maska w zafi OPC ??

bo fabryka dawala 200 kucy

Nie, ja mam 200, odnosiłem się do B która ma 240 i kolega Jarecki chce taką kupić.

Moje 200 na mokrym już nie wyrabia, a co dopiero więcej.

 

Powstał wątek do narzekania to narzekamy :)

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A mnie brakuje wskaźnika temperatury silnika, poprzednie moje autka, jestem do niego przyzwyczajony i lubię wiedzieć kiedy silnik ma właściwą temperaturę.

czy ja wiem... jak potrzebuje sprawdzic temperature to wlaczam test mode - i mam, poza tym po dzwieku i zachowaniu silnika jestem juz w stanie ocenic czy temp jest ponize 40 st, ponizej 60 stopni czy nagrzany...

Podrzuć jak włączyć ten test mode. W swojej francuskiej instrukcji jeszcze tego nie znalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności