Skocz do zawartości

Jaki olej do astry 2.0 DTI 2003 r. 184.000 km


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Czemu nie Lotos?

Mam 2.0DTH. Kupiłem jak miała 30tyś km. brała wtedy ok 2 litrów na 15tyś. Wąż od turbiny lekko zawilgocony olejem.

Od razu zalałem Lotosem syntitc. Teraz ma 300tyś. Dalej zalewam tym samym Lotosem i dalej dolewam ok 2 litrów na 15 tyś. Wąż od turbiny podobnie wilgonty. W każdym razie olej nie leje się kroplami.

Czemu nie Lotos? :wink:

Dodam na końcu... podrabia się wódkę, paliwa i samochody a bardzo łatwo podrobić drogi olej i nikt tego nie zauważy!

Wódkę dobry "koneser" od razu wyczuje a słaby to dopiero na drugi dzień :wink: a na tanim oleju auto i tak będzie jeździło latami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a na tanim oleju auto i tak będzie jeździło latami.

Lotos to już nie jest tani olej :) , poza allegro to te lotosy 5w40 kosztują od 100 do 130zł (traffic) za 4l. Tanie to są teraz gulf, comma czy carlube :wink:

 

ja kilka dni temu pojechałem na wymianę oleju dla ojca passata, ale się wycwaniłem bo olej mobil 10w40 kupiłem w hurtowni exxon -mobil i zajechałem do warsztatu i powiedziałem, że wczoraj u nich byłem na wymianie oleju ale nie było miejsc wiec tylko kupiłem u nich olej i miałem przyjechać dzisiaj. Dzięki temu za wymiane nic mi nie potrącili, tylko za filtr zapłaciłem a dodatkowo miałem pewność, że olej to nie podróbka :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam
Jako że dostałem upomnienie za napisanie nowego tematu w sprawie oleju to piszę już w temacie związanym z olejami, otóż od niedawna stałem się właścicielem astry G z silnikiem 2.0 DTI Y20DTH, lecz jest ona zalana  MOTUL 8100 X-CLEAN + PLUS 5W30 który nie ma normy dexos2, czy coś grozi silnikowi i muszę jak najszybciej zmienić na taki z tą normą?.

Porównując tego motula z x-clean FE norma dla mercedesa jest taka sama na jednym i drugim oleju.
Pozdrawiam.

Opel Astra G 2001r Sedan 

Edytowane przez denyx23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem lepiej przejść na taki z normą. 

Skoro jest motul to pomyślałem o tym X-Clean FE który posiada ta normę lecz jest również EFE?, nie wiem czym one się różnią, może ktoś mi uświadomi.
Lub coś z innej firmy?, byle nie Oplowski GM, o którym opinie są mierne.
Co do samochodu to auto ma przebieg 116,721 km - Spokojnie auto jest od nowości w rodzinie, dopiero od 3 lat jest użytkowane jak przystało (prawie 40 tyś w 3 lata), ponieważ zmieniło właściciela na młodszą osobę a teraz przeszła w moje ręce :) , pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł, by do tego auta lać olej z normą Dexos2? Ta norma dotyczy aut wyposażonych w filtr cząstek stałych (DPF). Dexos2 zastąpił normę GM-LL-B-025. Twoja Astra w 2001 r. nawet nie mogłaby być zalewana tym olejem, bo wtedy nawet nie istniał. Stosuje się go do aut od 2010 roku.

Powinieneś stosować olej o klasie xW40. Polecam 5W40 w naszym klimacie. 5W30 to olej do aut ciaśniej spasowanych, mający zmniejszyć minimalnie spalanie, w Twoim przypadku nie ma zastosowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zalany jest dobry olej, jak widać Opel dopuszcza też xW30. Gdybym miał wybór to zdecydowałbym się na xW40 (wyższa lepkość w wyższych temperaturach), co nie zmienia faktu że na tym Motulu można śmiało jeździć :). Wracając jeszcze do norm, wcale nie jest tak, że olej A bez normy jest gorszy od tego B z normą. Certyfikacja to duże pieniądze, więc nie każdy producent się na nią decyduje, ale równie dobrze olej może spełniać daną normę, a nawet znacznie przewyższać. Oczywiście jeśli auto posiada DPF to trzeba stosować inny olej (z certyfikacją C3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności