Skocz do zawartości

Jaki olej do astry 2.0 DTI 2003 r. 184.000 km


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

No to uspokoiliście mnie :), dodatkowo mam jeszcze flakon 1l tego oleju nie otwartego na dolewki.
Mogę zostać na tym co jest czy muszę przejść na 5w40?, ponieważ auto od zawsze było zalewane 5w30.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Możesz śmiało jeździć, masz olej odpowiedni dla tego silnika. Dużo dolewasz między wymianami? Jeśli tak, to w przyszłości możesz przejść na xW40, pobór powinien się zmniejszyć oraz zwiększy się ochrona przy "upalaniu".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, GTR napisał:

Możesz śmiało jeździć, masz olej odpowiedni dla tego silnika. Dużo dolewasz między wymianami? Jeśli tak, to w przyszłości możesz przejść na xW40, pobór powinien się zmniejszyć oraz zwiększy się ochrona przy "upalaniu".

Jestem właścicielem dopiero od tygodnia :),  wg wujka (wcześniejszego właściciela), po przejechaniu prawie 9tyś km dolane 200-300ml jakoś, trasy głównie autostrada 160-200km/h (niemcy).
Przed trasą z Niemiec do Polski sprawdzałem na bagnecie było oleju blisko max, po przyjechaniu do Polski (800~ km), stan oleju na bagnecie identyczny.

 

30 minut temu, adam1954 napisał:

Ja pomału myślę o oleju Specol 

Coraz więcej o nim opinii dobrych.

A o połowę tańszy

U mnie w firmie najczęściej specola brali do przekładni, ale również mechanicy pytali własnie o olej z tej firmy i owszem jest duuużo tańszy od innych renomowanych marek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie silnik jest szczelny i bardzo dobrze się trzyma, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokie prędkości, bo właśnie wtedy zmęczone silniki często biorą olej - słaby stan pierścieni zgarniających.

2 godziny temu, adam1954 napisał:

Ja pomału myślę o oleju Specol 

Coraz więcej o nim opinii dobrych.

A o połowę tańszy

Bardzo dobre oleje, nie są aż tak bardzo popularne na polskim rynku, przez co niższa cena i mniejsza szansa na podróbki. Sam myślałem o tym, by go zalać.

Nie różni się on od olejów typu Total, Mobil, Elf, Motul, Valvoline itd. Nadal jest to po prostu olej hydrocrackowany. Dla przykładu, inaczej jest np. z olejem Shell, produkowany jest poprzez syntezę gazu ziemnego (baza GTL), charakteryzuje się lepszymi właściwościami.

W sumie nie ma większego znaczenia, czy zalejemy olej za 50 zł, czy za 200 zł, ważne by zmieniać go co ok. 10 tysięcy km/lub rok (żadne long life po 30 tysięcy). Oczywiście wraz z filtrem, a o tym też niektórzy zapominają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, GTR napisał:

Czyli zalany jest dobry olej, jak widać Opel dopuszcza też xW30. Gdybym miał wybór to zdecydowałbym się na xW40 (wyższa lepkość w wyższych temperaturach), co nie zmienia faktu że na tym Motulu można śmiało jeździć :). Wracając jeszcze do norm, wcale nie jest tak, że olej A bez normy jest gorszy od tego B z normą. Certyfikacja to duże pieniądze, więc nie każdy producent się na nią decyduje, ale równie dobrze olej może spełniać daną normę, a nawet znacznie przewyższać. Oczywiście jeśli auto posiada DPF to trzeba stosować inny olej (z certyfikacją C3).


Ten motul co mam wlany posiada właśnie C3

https://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-clean-5w30--2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam..ja mam takie pytanko:) jezdze na oleju gm 10w40 i powiedzcie mi koledzy..jezeli chce zmienic olej na 10w40 ale zauwazylem inne parametry tzn motul i Gm maja takie same tylko sie rozni jedna literka gm ma SL/Cf a motul ma SN/CF czy to ma jakies znaczenie? Oczywiście mam 2.0 dti 101km 16v 266 przebiegu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności