Skocz do zawartości

opel Astra II 1.6 16V jak wymienić płyn od wspomagania


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam pytanko odnośnie mojej Astry 1.6 16V 98 r - moze ktoś mi powiedzieć jak zmienić płyn od wspomagania??i nie wiem czy to napewno ten zbiorniczek który mi sie wydaje wiec zapytam czy to jest ten taki dosc duzy zbiornik przy podszybiu mniej wiecj w polowie długości silnika??sprawdzałem ten płyn i nic nie rozumie z tego bagneta. niby płyn ma być czerwony a u mnie jest jakis jakby zielonkawy czy to znaczy ze sie z uzył czy moze jest w lany inny?? czy to moze nie ten zbiornik??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jeżeli to Astra G - to ten duży "walcowaty" zbiornik w połowie silnika u podstawy przegrody czołowej.

Ja też mam kolor zielony płynu - odkąd auto wyjechało fabryki. Poza tym - przynajmniej u mnie (rocznik 2005) producent nie zaleca wymiany tego płynu. Chyba, że cośjest robione ze wspomaganiem np. regeneracja pompy itp.

 

A tak to chyba nie ma po co ruszać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tylko ze wydaje mi sie ze mam mało płynu tam a pytałem jaki płyn to wszyscy pisali ze czerwony i nie wiem co robic czy dolac czy cały wymienic

 

[ Dodano: Sro Gru 17, 2008 12:58 ]

Dob, -tylko ze wydaje mi sie ze mam mało płynu tam a pytałem jaki płyn to wszyscy pisali ze czerwony i nie wiem co robic czy dolac czy cały wymienic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Idź do opla i spytaj się ile kosztuje uzupełnienie. A jak nie to kup u nich oryginał płyn i sam dolej. Polecam do tego strzykawkę i wężyk od kroplówki. I nie polecam wlewać czegokolwiek innego. Chyba że chcesz latać za nową pompą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Koledzy a może ktoś podpowie mi czy ten układ wspomagający jest zabezpieczony bezpiecznikiem bo mam pełen zbiorniczek płynu ale wydaje mi się że moje wspomaganie chodzi bardzo ciężko. Nie ma mowy o tym żebym przekręcił kierownicę jedną dłonią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie w instrukcji nie ma go w opisie skrzynki bezpieczników w kabinie. Ale pod maską jest skrzynka druga z korkami. Aha i zbiorniczek nie powinien byc pełen a mniej więcej tak do 1cm powyżej początku bagnetu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bezpiecznik znalazłem w instrukcji a zbiorniczek mam prawie pełen. Znajomy mówił mi że to wspomaganie elektryczne jest gorsze. A jak u was chodzi kierownica???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Leciutko. A na pewno dużo lżej niż w mondeo mkII z hydrauliczną wspomą. A takie wspomaganie ma tę zaletę że nie obciążą silnika cały czas, a tylko wtedy włącza się pompka elektryczna, gdy kręcisz kierką. Howgh!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ja sie podepne pod temat,dzis z ciekawosci zerknelem do omawianego zbiorniczka i nic nie widze:( tzn korek ma bagnecik ok 3-4 cm a w zbiorniczku jest jakies siteczko,jak najlepiej sprawdzic poziom plynu i kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności