Skocz do zawartości

Rozrząd w Kadet 1.6D


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!Mam Kadecika 1.6 Diesel i mam ostatnio problem z odpalaniem i zaczął mi kopcić.Podejrzewam,że przestawił mi się rozrząd o jeden ząbek.Chciałbym to sprawdzić,ale nie wiem,w którym miejscu są znaki.Czy mógłby mi któryś z kolegów napisać,w którym miejscu mam szukać znaków?Z góry dziękuję i Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam kolege też mam kadetta 1.6d zaczął kopcić , ustawiłem rozrząd u mechanika

i to samo szkoda pieniędzy .

znaki masz jeden na pompie - nacięcie na kole pompy powinno się zgrać

z taką strzałką na obudowie , drugi znak jest na kole zamachowym ,

a żeby sprawdzić ustawienie wałka rozrządu odkręcasz pompę od serwa i tam

powinno się zgrać .

 

U mnie trudne odpalanie zaczęło się wraz ze spadkiem temperatury ,

 

sprawdziłem ciśnienie na cylindrach - jest ok , wymieniłem końcówki wtrysków ,

wymieniłem świece żarowe , doprowadziłem dodatkwą masę do skrzyni ,

w rozruszniku wymieniłem elektromagnes i szczotki , myślałem że winą jest cofające się paliwo dlatego zamontowałem ręczną pompkę z zaworem zwrotnym

- i cały czas to samo jak temperatura spadnie około zera to nadal problem

z odpalenie długo trzeba kręcić ,a jak już odpali to trrochę podymi rozgrzeje się

i przestaje dymić .

 

Moje pytanie co jeszcze może być przyczyną ciężkiego odpalania ?

 

[ Dodano: Pią Gru 19, 2008 07:29 ]

Mam pytanie jaki kolega ma akumulator

Ja mam 64ah 580a

może mam za słaby i dlatego problem z odpalaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość andrzej_m55

nie znam tech silników ale mam kumpla co ma Kadeta dizla on podłączał jakiś przekaźnik pod maską i odpalał bez problemu. Inaczej też długo kręcił

może to wam nasunie jakąś podpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tech silników ale mam kumpla co ma Kadeta dizla on podłączał jakiś przekaźnik pod maską i odpalał bez problemu. Inaczej też długo kręcił

może to wam nasunie jakąś podpowiedź

Ja tak musialem czasem robic tzn. poruszac przekaznikiem od swiec bo mialem nie boschowski a od forda. I ten od forda jak zagrzal swiece to robil slyszalne "pyk". Jak "pyk" nie bylo to swiecy nie grzal i mozna bylo krecic i krecic. Po wymianie na boschowskiego "pyk" juz nie bylo, ale bawienia sie z przekaznikiem rowniez.

 

Jesli swiece grzeja, kompresja jest, kat wtrysku jest ustawiony dobrze, rozrusznik sprawny (a nie ze na kablu polaczeniowym traci z 5V) to nie ma bata. Musi odpalic. Pokreci, pokreci ale odpali.

Kres zaczyna sie powyzej 10,15 stopni ponizej zera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasnarloch1

witam

ja mama w Kadziu przekaźnik Boscha i słyszalnie pyka... zapala całkiem ładnie tylko, że po zapaleniu muszę dodać gazu bo zgaśnie :) jak chwilkę potrzymam to wszystkie tłoki załapią i jest ok.

Co może być nie tak, że nie pali na jeden lub 2 tłoki? (wymieniłem wszystkie świece)

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności