Skocz do zawartości

Silniki CDTI - Co macie w nim za radia ?? Zakłóca wam ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Bo Unidena w sklepie nie kupisz ze względu na brak homologacji PL. Pozostaje Allegro i tam można śmiało dostać w bardzo dobrej cenie. Na razie użytkowanie unidena jest bezproblemowe, ale do momentu aż zmienią coś w przepisach, ewentualnie umożliwią np. policji kontrolę sprzętu i weryfikację jego zgodności.

W każdym razie działaj tam i próbuj.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam CTDI fiata i bardzo sieje przez antenę, miałem początkowo ubota 520 i zmieniłem na Presidenta Wilsona nadal bez rewelacji, anteny początko Hustler IC-100 obecnie Sirio ML-145 obie na magnesie, też żadnej poprawy, zmieniłem też kabel na lepszy H-155 - delikatnie lepiej, nadal bez rewelacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie.

Mam podobny problem w mojej Asterce 1.7 CDTI 2006, uniden 520+, Sirio AS100 (magnes). Są zakłócenia podczas pracy silnika.

Gdy miałem VB 1.6.16V 1997 r. Nie miałem takiego problemu.

 

Słyszałem że można to jakoś kombinować z kondensatorami czy diodami ale nie wiem dokładnie lub ewentualnie podłączyć bezpośrednio pod aku a nie go gniazdka zapalniczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zmiana radia na takie, które nie będzie zbierało zakłóceń. Musisz szukać, bo wynalazki typu filtry z allegro i podłączanie radia pod aku czy montaż anteny na stałe nic nie daje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1,7 cdti radio presidenta harry 2 i najpierw antenka pr. missouri teraz jest sirio as100 i nigdy żadnych zakłóceń czy problemów nie zauważyłem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość inhalt

Silnik 1.3 CDTI w Corsie C.

Sprzęt: radio Lafayette Atena + antena Sirio Omega 27 na magnesie.

Po włączeniu silnika sieje jak piorun. Co prawda jak się jedzie w normalnym ruchu i jest dużo stacji nadających i dużo ogólnych zakłóceń to silnika w radio nie słychać, ale jak jest cisza to i owszem.

Mam podłączone pod akumulator (nie przez stacyjkę) i do tego przed samym radiem porządny filtr na dużym kondensatorze elektrolitycznym. Niestety nie rozwiązuje to problemu ani trochę. Obawiam się, że CR sieje zbyt mocno i nic z tym nie zrobię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Corsa C 1,3 CDTI radio: President Taylor III antena wilson little will, wcześniej sirio ml145, żadnych zakłóceń od samego początku i do tego podłączenie poprzez zapalniczkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zychusz

witam...opel astra ten sam silnik czyli cdti 100 KM radyjko alan 45 plus..i antenka sirio 100 na magnesie..radyjko strojone..i zaklocenia sa..tzn leciutko i cichutko slychac charakterystyczne "trrrrr"..i kolego musze ci powiedziec ze kazdy silnik diesla na wtrysku..powtarzam kazdy...zakolca..mniej lub bardziej i wiele zalezy od sprzetu i zestrojenia z antena..a juz napewno kazde radyjko zakloca przejezdzajacy obok skuter..czyli rasowy silnik dwusuwowy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może czas sie zastanowić jak kto ma podpięte radia??? bo zakłócać może zaleznie od sposobu podpięcia radia... generalnie jak pytałem w trzech miejscach wszedzie zalecają podłaczyc cb pod zasilanie z normlanego radia samochodowego... wtedy niby jest najmniej zakłóceń...

 

Poprawiłam post/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W corsie c 1,3 cdti jak miałem presidenta taylora z lewej strony kierownicy w takim małym schowku z ml145 to musiałem squelcha poza połowę zakresu pokrętła obrócić, żeby nie szumiało. Przełożyłem pomiędzy fotele i problem znikł. Później założyłem podstawę sirio TWIN CAR i było jeszcze lepiej, lecz SWRa poniżej 1,8 nie ustawiłem.

Edytowane przez bania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności