Skocz do zawartości

[corsa c] pompa wtryskowa dti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

czy po wyjeciu/naprawie ww. pompy (prod.denso) trzeba ja na nowo programowac??

Nie!! Pompa ta ma sterownik umieszczony poza pompą!! Montujesz i wkładasz te wtyczki i jest OK..

 

Dołączona grafika

 

No chyba że jest nowej generacji !! o której nie wiem!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że jest nowej generacji !! o której nie wiem!!

Ta pompa na zdjęciu to nie jest nippon denso v5 montowana w silnikach 1.7d(t)i 2000-...

Łatwo to poznać bo w niej nie ma tego amortyzatorka "gazu" widocznego na zdjęciu, wszystkim steruje elektronika.

 

Natomiast reszta się zgadza :) (sterownik pompy jest do niej przykręcony i wygląda tak http://www.mrserv.de/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=33 )

 

ps. mayall czy ta nie szczelność na pompie to było to co mówiłem, czyli czujnik kąta obrotu (odchodzi o tej brązowej wtyczki) i ile Cię to wyniosło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiem CI, ze tak... to jest faktycznie klopot z migracja paliwka po przewodach.. w rozmowie telefonicznej ustalilem, ze chodzi o modul(sterownik?) kata wtrysku - na nim popuszcza.. poki nie zaleje komputera jest git.. juz jestem umowiony na robote.. calosc 800-900zł pod krakowem..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tego nie nazywać to o to chodzi, nie wiem czy to jest dużo , te 800-900zł ale prawie napewno wystarczy wymienić to brązowe "złącze" zaznaczone na zdjęciu, ale nie wiem czy da się to zrobić bez ingerencji wewnątrz pompy.

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no podobno sie nie da wlasnie.. ta kostka jest polaczona z reszta, ktora rowniez 'trza' wymienic.. czy to prawda? nie mnie oceniac, nie znam sie.. biorac pod uwage, ze uzywka pompa czyli tak naprawde kot w worku to koszt ok 1000-1200 zl, nie mowiac o ew kosztach nowej - ktora pewnie chcialoby wcisnac aso to kasa jest calkiem do przyjecia.. tym bardziej, ze auto znam, przebieg niski.. wole tak niz kupic uzywke po 250000 i za chwile robic to samo..

 

w moim fokusie jeden wtrysk kosztuje wiecej :P wiec wybrzydzac nie bede.. niech zrobia szybko i dobrze (daja gwarancje na ta robote, wiec jestem w miare spokojny)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no podobno sie nie da wlasnie.. ta kostka jest polaczona z reszta, ktora rowniez 'trza' wymienic.. czy to prawda? nie mnie oceniac, nie znam sie.. biorac pod uwage, ze uzywka pompa czyli tak naprawde kot w worku to koszt ok 1000-1200 zl, nie mowiac o ew kosztach nowej - ktora pewnie chcialoby wcisnac aso to kasa jest calkiem do przyjecia.. tym bardziej, ze auto znam, przebieg niski.. wole tak niz kupic uzywke po 250000 i za chwile robic to samo..

 

Byłem ostatnio w aso po zatrzaski do bagażnika, a ponieważ mam bardzo dobrą pamięć ;/ pytałem się w sprawie przeciekania tych pompa denso, gość powiedział mi, że spotkał się z czymś takim ale oni odsyłali ludzi dalej.

 

Dowiedziałem się jednak, że ten czujnik obrotu da się normalnie odkręcić z zewnątrz, jednak nie figuruje on jako część zamienna, dlatego naprawa ogranicza się do jego rozbiórki lub często wystarczy wymienić te gumowe oringi widoczne na zdjęciu.

Dołączona grafika

 

Dlatego jak ktoś ma problem z przeciekającą pompą denso nippon v5 (w silnikach y17dt(l) ) przez brązowy "kabelek" idący do sterownika to problem tkwi w szczelności tego czujnika (widać go na zdjęciu po prawej stronie pompy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość marcin 2614

wymiana tego czujnika niema problemu proste wystarvczy odkrecic 2 imbusy i wyjac czujnik znajduja sie na nim 2 oringi lecz to nieone sa powodem przeciekania paliwo wychodzi wewnatrz złacza przez te 2 piny.po wymianie czujnika zeszlo troche paliwa ale odpalil bez żadnego odpowietrzania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności