Skocz do zawartości

Alternator


Rekomendowane odpowiedzi

do alternatora dochodzi jeszcze jeden taki cienki kabelek on też jest taki średni u mnie

Mam pytanie skąd on idzie i czy jego stan ma istotny wpływ na wartość ładowania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak kabel bialo-niebieski to to kabel od wzbudzenia. Jak go nie podepniesz to alternator sie nie wzbudzi (chyba ze od wysokich obrotow). A podlaczony jest pod kontrolke od ladowania w liczniku, kabel bialo-niebieski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

spotkałem się ze stwierdzeniem, że gdy szczotki w alternatorze są łagodnie mówiąc do kitu to na wolnych obrotach jarzy się kontrolka od ładowania...

Czy to prawda?

tak, ale jarzenie może oznaczać uszkodzenie również innych elementów alternatora

Odnowie temat, jarzy mi się kontrolka ale przy włączonych światłach, gdy włącze jeszcze nadmuch, zapala się jaśniej itd, napięcie bez świateł 14.5V, na światłach 14V, światła i nadmuch 13.7V, itd. sam aku 12.8V, na obrotach żadnych zmian.

Czy to szczotki, regulator, może gdzieś masa, jak sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie pytanie czy jest jakaś różnica konstrukcyjna w budowie alternatora

dla diesla / benzyny . Zamierzam nabyć alternator delco-remy 75A i gość

upiera się że jest tylko dla benzyny i do diesla nie mam co go zakładać

do kadetta 1.6D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delco-remy znalazłem ale wg specyfikacji największy do kadetta to 70A i wg opisu tylko do diesla, może specyficzne mocowanie.

natomiast pozostałe firmy valeo, hella, bosch itd podają również 70A i 65A jako najmocniejsze przy czym zastosowanie zarówno do diesla jak i do większych silników benzynowych - 2,0 ew. 1,8L

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam kupiłem alternator 70A - tak twierdzi facet co mi go sprzedał , ale

na kupionym alternatorze pisze 55A , facet twierdzi że jest on całkowicie po regeneracji

i ma w środku zwoje od 70 A - moje pytanie jak sprawdzić ile amper daje alternator ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem alternator 70A - tak twierdzi facet co mi go sprzedał , ale

na kupionym alternatorze pisze 55A , facet twierdzi że jest on całkowicie po regeneracji

i ma w środku zwoje od 70 A - moje pytanie jak sprawdzić ile amper daje alternator ?

Moim zdaniem to jakiś bajer!!!

Nie się zmierzyć czy daje 70A.

Możesz wykonać taki pomiar że wepniesz amperomierz między alternatorem a jego wyjściem i włączyć wszystkie odbiorniki na FULL!

Zobaczyć ile wtedy daje ale to jest trudny do wykonania pomiar! I trzeba mieć amperomierz na zakres około 100A lub specjalny amperomierz cęgowy nim było by łatwo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Witam kupiłem alternator 70A - tak twierdzi facet co mi go sprzedał , ale

na kupionym alternatorze pisze 55A , facet twierdzi że jest on całkowicie po regeneracji

i ma w środku zwoje od 70 A - moje pytanie jak sprawdzić ile amper daje alternator ?

Moim zdaniem to jakiś bajer!!!

Nie się zmierzyć czy daje 70A.

Możesz wykonać taki pomiar że wepniesz amperomierz między alternatorem a jego wyjściem i włączyć wszystkie odbiorniki na FULL!

Zobaczyć ile wtedy daje ale to jest trudny do wykonania pomiar! I trzeba mieć amperomierz na zakres około 100A lub specjalny amperomierz cęgowy nim było by łatwo!

Alternator 55A prawdopodobnie przez krótki okres czasu odda 70A, ale albo pójdą diody, albo regulator napięcia.

55 czy 70A to prąd znamionowy, czyli prąd jaki jest w stanie oddać alternator przez długi czas, rzędu godzin.

Aby go zmierzyć, potrzebne jest sztuczne obciążenie, woltomierz i najlepiej tak jak pisze FENIX2 miernik cęgowy, co nie jest ani szybkie, ani proste, ani tanie jeśli nie ma się takiego sprzętu pod ręką ani odpowiedniej wiedzy.

MARR1987, nawet jeśli ten alternator nie ma tych 70A tylko 55A to nic złego się nie stanie. Jeśli bilans prądowy w aucie masz dodatni to akumulator nie będzie niedoładowywany. Co jakiś czas sprawdzaj napięcie na akumulatorze kilka godzin po wyłączeniu silnika, np. rano przed rozruchem. Jeśli napięcie spadnie poniżej 12.6V to doładuj akumulator prostownikiem. Jeśli akumulator i alternator są w dobrym stanie, to akumulator przez dłuższy czas powinien mieć SEM~~12.8V, a napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika powinno mieścić się w przedziale 14.1-14.4V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności