Skocz do zawartości

Jak wymienić żarówki w desce rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

Sorrka że znowu problem mam ale troszkę mnie to irytuje :lol:

W desce rozdzielczej przepaliła mi się żarówka jedna albo 2 nawet nie wiem :lol: i oświetla mi prawą część czyli licznik paliwa i połowę licznika (tak od 120Km) ostatnio dość często jeżdżę wieczorem i no i nie widzę ile jadę http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif i nie widać temperatury :lol: no i teraz pytanie jak mam wyjąć deskę rozdzielczą ?? odkręcam śrubki za kierownicą 2 nad deska 2 pod deska chyba tez są .... no i zostaje mi włącznik świateł ..... i nie wiem czy jego się wyjmuje czy odkręca czy co;/ proszę o pomoc i dokładnie opisane jak go wyjąć aby nie uszkodzić :rotfl: i jakie żarówki wchodzą do opla kadetta 1.4i 1991r fun.

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie najpierw 2 srubki kolo kierownicy potem 2 po bokach deski wyjmujesz ten element znad kierownicy i nastepnie 2 srubki na desce u góry i spokojnie wyjmujesz cała deske i odpinasz po kolei kabelki a nastepnie licznik masz przykrecony jedna srubka u góry odkrecasz i powoli wyjmujesz licznik ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie powinienes popsuc ;) wszystkie "wlaczniki" sa wlozone wiec po chwili zabawy powinny puscic. Uwazaj tylko zebys ich zaczepow nie urwal :) u mnie linka od gazu nie byla niczym przykrecana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale włącznik świateł .... bo jak ciągnę go raz do siebie to włancza się światło w samochodzie pod sufitką ...... i boje się ciągnąć dalej ... ale mówicie żeby pociągnąć 2x?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze już zgubiłem się ;) to tak odkręcam wszystkie śrubki i żeby wyjąć licznik muszę wyjąć chyba włącznik świateł bo inaczej jak mam wyjąć licznik??:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze nie swieci przelacznik:)

Odkrecasz dwie srubki za kierownica, dwie po bokach deski, dwie na gorze deski. Wyciagasz ten plastik na okolo zegarow i odlaczasz kostki elektryczne od guzikow (awaryjne, przelacznik swiatel, halogeny jak masz). Potem jedna srubka na srodku u gory licznika i wyjmujesz licznik odpinajac kostki elektryczne z tylu licznika i linke predkosciomierza, wyciagasz spalana zarowke, wkladasz dobra i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiemy się chyba ... znalazłem na necie fotę tego co chce zróbić

Dołączona grafika

 

No i po lewej stronie jest gałka do włanczania świateł pozycyjnych i mijania... i nie wiem co z nią zrobić bo jak szarpnę raz do siebie to włącza się światło w samochodzie i jak mam wyjąć tą gałkę...? Ja chce wyjąć liczniki i żarówki wymienić jedynie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności