Skocz do zawartości

Cisnienie oleju start silnika 1.3 CDTI 51KW


Gość maxc

Rekomendowane odpowiedzi

W książce opisane są wszystkie kontrolki. U mnie też zaświeciła się pomimo stanu 3/4 na bagnecie. Olej 10W kupiłeś zły, bo to półsyntetyk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja zlewałem 0w-40 Mobil turbo d. później zmieniłem na 5w-50 Mobil bo ktoś doradził ze mój problem jest związany ze zbyt płynnym olejem ale właściwe to niemało nic do rzeczy człowiek głupieje i słucha dziwnych rad. :wesoly: .

:wesoly: silniki te są dość ciekawą i stosunkowo młodą konstrukcją wielu mechaników porostu nic o nich nie wie.. spotkałem się również z kompletny brakiem wiedzy w serwisach ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hmm chyba nie każde zaświecenie się kontrolki musi prowadzić do rozebrania silnika.. od tygodnia już mi się owa kontrolka nie zaświeca podczas jazdy, wiec nie wiem co było grane. tak czy owak zmieniam olej na 5W40 (mimo iż jeszcze 6tys mogę spokojnie zrobić). Zamiast tego podczas jazdy potrafi mi się czasem zaświecić kontrolka (samochodzik + klucz) i potem znika..

czy w kilku letnich autach widać róznice w zalewaniu 0W30/40 a 5W40 ? z praktyki..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....warto pojechać do serwisu i sprawdzić ciśnienie oleju na dobrze rozgrzanym oleju minimum 80 stopni C. W przypadku corsy to ciśnienie 1.4 bar na wolnych obrotach zaś na wyższych obrotach 3000 obr/min 3,5 bar(max).

 

a propos oleju zalecany jest 5w30 long-life obniża troszkę zużycie paliwa i jest zalecany dla nowych silników z małym przebiegiem i taki powinien być lany, lepszym wyborem może być 0w40,

5w40 również jest dobrym rozwiązaniem, natomiast 5w-50 to olej o wyższej lepkości dyna. w całym zakresie temperatur, ale są pewne minusy wysokiej lepkości oleju np troszkę większe zużycie paliwa a w nowym silniku z niewielkim przebiegiem (na dotarciu) paradoksalnie nawet szybsze zużycie silnika, (ale to rożnie bywa w zależności o zużycia części silnika)

 

jeśli zaświeciła ci się kontrolka check engine no to właściwie wypadało by odczytać kody, czy samochód silnik pracuje inaczej mniejsza moc itp szarpie na niskich obrotach wysokich obrotach, pali więcej???

jaki przebieg ?? ilu właścicieli ??

 

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 09:33 ]

a i jeszcze jedno która kontrolka czerwona ciśnienie oleju czy żółta poziom oleju ;) bo są dwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk

witam, pozwole sobie podłączyć się do tematu - w sobote jade na wymiane oleju i mam do wyboru 5W30 GM, 5W50 Mobil1 lub 0W40 Mobil1 Tubro Diesel, z racji tego że jeżdże klekotem chyba najlepszy byłby ten 0W40 TD, samochód ma przejechane 114 tyś, obecnie mam mobila 5W50 i w sumie wszystko jest ok, radzicie zmienić na 0W40 TD czy zostawić taki jaki jest ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeśli zaświeciła ci się kontrolka check engine no to właściwie wypadało by odczytać kody, czy samochód silnik pracuje inaczej mniejsza moc itp szarpie na niskich obrotach wysokich obrotach, pali więcej???

jaki przebieg ?? ilu właścicieli ??

no tak, zgadzam sie. tylko kontrolka pojawia się nagle, i nagle potrafi zniknąć bądź nie świeci się już po ponownym uruchomieniu silnika. zaskoczyło mnie że podczas ruszania muszę lekko dodać gazu (inaczej niż w poprzednim dieslu Rover)

 

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 09:33 ]

a i jeszcze jedno która kontrolka czerwona ciśnienie oleju czy żółta poziom oleju :beer: bo są dwie.

Jak wspomniano kilka postów wcześniej chodzi o kontrolkę poziomu oleju. Dziwi mnie sam fakt pojawiania się czasowego kontrolki podczas jazdy, gdy poziom oleju jest OK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie te oleje są a raczej powinny być b.dobre ponieważ posiadają specyfikacje jakościową CF

 

0w-40 jest zalecany do silników wysokoprężnych przy niskiej temperaturze szybciej dociera do węzłów tarcia np przy -25, ale czy to ma jakieś znaczenie w naszej strefie klimatycznej ??

 

M 5w-50 z tego co się orientuje jest tańszy wiec po co przepłacać :beer:

 

kiedyś stosowałem org. shell 5w-40 tez był b.dobrym olejem opel corsa B 180 kkm silnik benzynowy przy tym przebiegu i lpg potrafi upiac troszke http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif ale diesle turbo tez lubią sobie trochę popić!!1 http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif

 

ale oczywiście możesz spróbować z 0w-40 (jeśli silnik jest sprawny ciśnienie oleju jest w normie 1,4 bar na wolnych to czemu nie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności