Skocz do zawartości

Sonda i jej wymiana i spalanie LPG


Gość xMASLAKx

Rekomendowane odpowiedzi

GrzECHO, a po zapaleniu się tej kontrolki znacznie zwiększa się spalanie gazu??jeśli tak to mniej więcej o ile w stosunku do normalnego spalania??

Spalanie gazu nie zwiększa się wcale. Często jest ona odcinana przekaźnikiem przez gazownika żeby po gałach nie świeciła po przełączeniu na LPG. Miałem Kadetta c16nz i na LPG przejechałem ponad 100 tys. i zawsze ta kontrolka paliła mi się na gazie. Przez ten czas nie miałem problemów ani ze spalaniem. Oczywiście instalacja pierwszej generacji (na śrubę) :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

dokładnie tak samo mam i w tym samym silniku z instalacją na śrube,nic się nie dzieje po zapaleniu kontrolki, problemow z odpalaniem ani z obrotami nie ma a jezdze tak pół roku odkąd mam to auto. Dzieki za odpowiedz :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Na benie pali więcej

To jeszcze zależy, czy silnik wejdzie w tryb awaryjny czy nie.

 

Zapalenie się kontrolki nie oznacza automatycznie wejścia silnika w tryb awaryjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nom i to tłumaczy wiele kolego. Bo ja myślałem (wynikało to z przeczytania takiej informacji gdzieś wcześniej), że gdy zapali się czek to komp automatycznie działa w trybie awaryjnym. Mi mój palił 20l na 100km gazu a benzyny nie testowałem ale też dużo za dużo. Wymieniłem sondę lambda ponieważ miałem błąd 44 i tak mi zaleciliście i teraz benzyny pali przyzwoicie, a gazu nie testowałem bo gdy tylko zaświecił mi się czek to się zirytowałem. Ale teraz będę próbował wykonać pomiar ilości gazu na ilość kilometrów nawet z czekiem i zobaczymy.

 

 

PS nie jest przypadkiem tak, że kompy BOSH'a nie mają trybu awaryjnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

na LPG kontrolka silnika bedzie sie zapalac bo sterownik wykrywa poprzez sonde lambda zly sklad mieszanki i kasowanie tego bledu w niczym nie pomoze bo i tak bedzie ona palic na LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem że na gazie w intalkach 1 generacji check może się zapalać z tego względu że wtryski benzyny nie pracują i komputer odczytuje to jako awarie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

na LPG kontrolka silnika bedzie sie zapalac bo sterownik wykrywa poprzez sonde lambda zly sklad mieszanki i kasowanie tego bledu w niczym nie pomoze bo i tak bedzie ona palic na LPG

Nie do końca prawda, bo przeważnie centralki LPG mają emulator sondy lambda.

 

ja słyszałem że na gazie w intalkach 1 generacji check może się zapalać z tego względu że wtryski benzyny nie pracują i komputer odczytuje to jako awarie

Tutaj komputer od gazu też musi wyłączyć wtryskiwacz(e) i możliwe, że emuluje też pracę wtryskiwacza.

 

Tak czy inaczej, w instalacjach I i II palenie się checka to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności