Skocz do zawartości

pytanie retoryczne


Gość gawon

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam takie pytanie czy ktoś jeżdzi moze na oponach 195/55/15??

jak taki rozmiar spisuje się w mieście czy nie za niski profil??

albo czy ktoś jezdzi na 16 i może podać rozmiar opon,dokładnie felg i jak sprawują

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Fabrycznie mam 205/50/16 na aluminiowej feldze opony Dunlop bardzo dobrze trzyma się drogi i świetnie hamuje jednak szerokość swoje robi, oraz świetnie wygląda, co do komfortu to oczywiście nie jest już tak różowo i stan polskich dróg daje o sobie znać szczególnie odczuwa to przednie zawieszenie bazujące na corsie tył radzi sobie dużo lepiej, ale tam mamy belkę z Astry II kombi i Zafiry I. Opony zimowe tak jak już pisałem na tym forum zostały mi z Astry II w rozmiarze 195/65/15 trochę zadurzy profil do Merivy ale założyłem i jest spoko nic nie obciera nawet pod obciążeniem, tu komfort jest oczywiście lepszy ale pozostałe parametry słabsze oczywiście jest to tylko opona zimowa i do tego tylko Barum , dodam że strasznie hałasują. Wybierają rozmiar opony musisz się zastanowić czy bardziej zależy ci na komforcie czy na trzymaniu i lepszych hamulcach należy oczywiście dodać że szersza opona to troszkę większe spalanie i oczywiście większa cena zakup dodam że standartowo zakładana jest 185/60/15 tak jak się zastanawiam to optymalnym rozwiązanie mogło by być 195/60/15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kusi mnie bardzo 195/55/16 zimowe też mam 185/65/15dobre takie wysokie mic nie szura nie obciera nawet w miękkim sniegu co do letnich to ciężko z indeksem 88te co mogły by być to 85 albo 86max

 

[ Dodano: Sro Lut 18, 2009 15:23 ]

jakie ET powinno być do felgi 6,5j16??

jeśl teraz mam 35 i wtym samym rozmiaże felgi bym miał ET45 to bedzie o ile szersza??na zewnątrz jeśli doże myśle??

 

[ Dodano: Sro Lut 18, 2009 16:19 ]

jakie ET powinno być do felgi 6,5j16??

jeśl teraz mam 35 i wtym samym rozmiaże felgi bym miał ET45 to bedzie o ile szersza??na zewnątrz jeśli doże myśle??

oczywiście mowa o merivie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

strasznei zakreciłes pytanie i dlatego chyab nikt niemoze odpowiedziec

 

im wieksze ET tym bardziej do srodka wchodza felgi.

 

przy rozmiarze 195/55/16 powinno ci wystarczyc ET42 lub ET38

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeżdżę na oponach 185x60x15 na felgach z et 43, mam okazję nabyć 2 felgi z et 49 i chciałbym założyć je na przód - czy nie będę miał kłopotów, czy da radę je założyć? co o tym sądzicie?( czy przy założeniu koła nie będzie przeszkadzał zacisk, czy w skrętach koła nie będą gdzieś ocierać)- potrzebuję szybko rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

rozumiem, że koło z et 49 spoko załozę i będzie ok - zmniejsza się tylko rozstaw kół o 1cm i to raczej nie będzie miało wpływu na jazdę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

założyłem 2 felgi z ET 49 na oś przednią, jeżdżę tak już tydzień i jak dotąd nie widzę żadnej różnicy z powodu innego ET .Miałem sporo obaw, ale jak na razie jest wszystko ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć

Jak sprawyją się oponki na felgach z ET49 bo widze że już troche na nich śmigasz?Ja właśnie zimówki założyłem na takie fele ale dopiero za poł roku będe mógł na własnej skórze przekonać się czy to był dobry wybór.Nie daj mi tak długo czekac na odpowiedź :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności