Skocz do zawartości

Problem z oświetleniem kabiny


Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?p=458409#458409

... próbujesz zrobić z kogoś idiotę :beer::beer: gdzie jest napisane, że ,,sprawdziłem to i to - co mam robić dalej :beer: '' ...

... lampka w bagażniku nie ma nic wspólnego z otwieraniem drzwi bocznych auta - tu usterki poszukaj w wyłączniku w klapie ...

... sprawdź czy dochodzi (+) na żarówkę oś wnętrza ... krańcówki w drzwiach sterują masą - raczej wszystkie naraz nie mogą mieć awarii ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?p=458409#458409

... próbujesz zrobić z kogoś idiotę :(:beer: gdzie jest napisane, że ,,sprawdziłem to i to - co mam robić dalej :( '' ...

... lampka w bagażniku nie ma nic wspólnego z otwieraniem drzwi bocznych auta - tu usterki poszukaj w wyłączniku w klapie ...

... sprawdź czy dochodzi (+) na żarówkę oś wnętrza ... krańcówki w drzwiach sterują masą - raczej wszystkie naraz nie mogą mieć awarii ...

Spokojnie kolego,

 

Pierwsze moje słowa były: mam taki sam problem i logicznie pierwsze rzeczy jakie zrobiłem to sprawdziłem wcześniejsze rady, czyli sprawdzenie bezpieczników i żarówek.

 

Co do krańcówek to tak jak pisałeś chyba nie jest możliwe żeby wszystkie padły na raz. Słyszałem taką opinię ze jest to może wina "ustawień". Po prostu opcja zapalania się oświetlania wewnętrznego jest wyłączona. Czy to możliwe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość Kazimierz87

Witam,

Trochę odświeżę temat.

 

Mam podobną sytuację ale u mnie to oświetlenie wnętrza świeci się cały czas.

Rozwiązaniem na szybko było wyciągnięcie bezpiecznika.( wciskanie włącznika świateł nic nie daje)

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie się znajduje przekaźnik sterujący tym oświetleniem ( ściemniacz)

Wiem że są przekaźniki pod maską za akumulatorem (w podszybiu) i są jakieś pod siedzeniem kierowcy.

W książce sam naprawiam znalazłem schemat i oznaczenie E68 ale nie mogę się zorientować gdzie ten przekaźnik jest.

Czy ktoś może powiedzieć który to dokładnie ?

 

Chciałem najpierw sprawdzić przekaźnik czy jest dobry zanim zacznę szukać w kablach zwarcia.

 

(jakby ktoś miał rozpiskę przekaźników w podszybiu i pod siedzeniem to będę wdzięczny )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazimierz87

Sprawdzałem ... wiązka przewodów w drzwiach też, przełącznik świateł też wygląda na ok...ale za to dziś znalazłem upalony przewód pod siedzeniem, być może jest przyczyną... w tygodniu mam zamiar podjechać do elektryka jak znajdę czas żeby wyskoczyć z pracy...

 

Rozpiski przekaźników pod siedzeniem ktoś posiada ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazimierz87

No i problem rozwiązany ... poprzedni właściciel po tym jak mu paliło bezpieczniki od grzania tylnej szyby , wkładał coraz większej mocy bezpiecznik, aż spaliło wiązkę kabli , zaczynając od klapy bagażnika aż pod siedzenie kierowcy i w pod skrzynią biegów.

U mnie objawiało się tym że nie miałem (a raczej miałem cały czas) oświetlenia wnętrza ( tego automatycznego) bo akurat te kable mi zwarło .

Wiązka praktycznie cała do wymiany bo stopiło wszystko , na szczęście nie zwarło kabli od poduszek powietrznych bo było by nieciekawie.

Elektryk mówił że to tykająca bomba była ...

Dwa dni roboty i 300zł ( w sumie zrobił mi do tego jeszcze rygiel od centralki przy kierowcy bo się nie otwierał z pilota)

Jestem zadowolony ( póki co ) z jego efektów pracy. Jak ktoś by w Tarnowie potrzebował to polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy odgrzewam temat...

Poczytałem trochę Wasze awarie a ja mam trochę inaczej. Po otwarciu drzwi (którychkolwiek) zapala mi się tylko lampka nad tylnymi fotelami a ta nad lusterkiem nie. Można oczywiście włączyć te lampki do czytania ale te drugie dwie lampki po otwarciu drzwi (tak mi się wydaje) powinny chyba świecić? Żarówki są ok bo po przełożeniu do tych do czytania świecą. Nie świeci również lampka w bagażniku ale najpierw muszę sprawdzić żarówkę... Myślicie, że muszę szukać po kablach? A może je (te nad lusterkiem) się jakoś włącza/aktywuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności