Skocz do zawartości

szerokośc opony do słabej Corsy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Wiem, że było już trochę tematów o oponach, ale nie znalazłem takiego do którego mógłbym przykleic swój. :wesoly:

Problem jest następujący:

Mam Corse 1.0 i mam zamiar kupic nowe gumy na lato. W związku z tym mam pytanie. Wchodzą w grę dwie możliwości R14 155x65 oraz R14 165x65. Marki opon nie podaję gdyż interesuje mnie Wasza opinia tylko na temat szerokości.

Czy warto kupowac węższe opony biorąc pod uwagę niewielką moc auta? I czy 1cm będzie odczuwalny zarówno jeśli chodzi o przyspieszenia i spalanie jak i przyczepnośc?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Ja mam 1.4 16v zapasowe mam michelin 165/70 r13 i chyba takie będe zakładał..ale do twojej to raczej jak kolega wyżej poleca węższe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1 cm jest praktycznie niezauwazalny , ja bym dal 155 , po co szersze.

Żeby się lepiej trzymały :wino: Też się skłaniam do 155, ale jednak zależy mi na właściwościach jezdnych samochodu więc nie do końca jestem przekonany. :wesoly: Jeżdżę głównie trasy tak więc "moc" tego auta jest najczęściej wykorzystywana do końca.

Chyba wezmę jednak 155. :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ma rację każda zmiana na inne niż producent zaleca ma wady.Napewno spadnie CI moc wzrośnie spalanie im szersza opona tym trudniej prowadzić auto zwłaszcza po koleinach a jeszcze lekką corse.Tak że zastanów się przed zakupem.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolega wyżej ma rację każda zmiana na inne niż producent zaleca ma wady.Napewno spadnie CI moc wzrośnie spalanie im szersza opona tym trudniej prowadzić auto zwłaszcza po koleinach a jeszcze lekką corse.Tak że zastanów się przed zakupem.Pozdrawiam.

R14 na pewno, ponieważ mam oplowskie "alumy" (te trójramienne, podobno na takich wyjechała z salonu, po dopłacie oczywiście) i chciałbym na nich zostac. Żeby była ta sama wysokośc to musi byc 65. Zastanawiałem się tylko nad szerokością, ale w koncu zdecydowałem się na 155.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie 65 musi byc to zależy od szerokości opon bo te 65 to nie milimetry a % szerokości opony! Np biorąc szerokość 155 profil masz 70 a przy szerokości 165 profil 65 możesz skorzystać z kalkulatora do przeliczania opon,na pewno śą na forum!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

fabryki nie wolno poprawiac :wino: tylko nieliczni maja prawo :wino: 155 beda dobre.

Może i by były. :wino: Są nadal 165 bo się okazało że 155 za wąskie na tą felgę. I wyszło że niepotrzebnie zaśmiecam forum. :wino:

PS. Jak pytałem w ASO opla to do 1.0 "zalecają" 165x65, więc coś tu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności