Skocz do zawartości

szerokośc opony do słabej Corsy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

a co z parametrem ET , nie wiem czy tu na forum byl jakis watek odnosnie ET, wiec sie podepne do tego

 

mam Corse B z 1998 , chce na lato kupic felgi alu jak sie tanio trafi, jak nie to stalowe 14" , na opone 165 lub 175 (wg tej strony z zaleceniami producenta http://www.opony.com.pl/opony,felgi,osobowe,do,opel,CORSA-B.html , do mojego auta (produkcja 97-00) sa obie szerokosci polecane)

 

opone to jak widze sugeruja profil 65, wiec niech tak zostanie, tylko ET mnie interesuje,

 

sa np felgi Ronal LZ / Opel Corsa B , z dwoma rodzajami ET, 30 i 38

http://www.felgi.pl/felgi/konfigurator2.asp?ID_AUTA=737&srub=4&z=1&D=14&link=interia#gora10 ( trzeba wybrac u gory Ronal LZ)

nie wiem ktory bedzie lepszy? w praktyce czym ta roznica ET 30 i 38 sie moze objawic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, mam zimówki 155/65 R14,teraz chcę zmienić na letnie bo tamte co miałam to są bardzo szerokie i jedna mi się zepsuła.Powiedzieli mi w sklepie, że te 155/65 są dużo droższe.Czy mogę założyć te dwie szerokie co mam i dwie nowe np.165/65 jeśli tak to gdzie dać te szerokie z tyłu czy z przodu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gosiu to zależy co masz na myśli mówiąc szerokie?? Ja mam u siebie 185/60 R14 i autko jeździ bez problemu. Nie odczuwam zbytniej różnicy w stosunku do opon, które miałem w zeszłym sezonie 165/65 R14. Jeśli chcesz zakładać opony różniej szerokości to proponuje na przód 165/65 R14 i na tył 185/60 R14, tak ma mojego kolegi dziewczyna w swojej corsie i nie jest źle, a węższe opony z przodu przy braku wspomagania kierownicy to dobry pomysł. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franklin84, nie pamiętam jakie są rozmiary tych oponek szerokich ale nie mam ochoty kupować czterech przez to, że jedna się zepsuła bo to wiadomo koszt.A wpomaganie mam w swojej strzale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Hej, mam corce c, musze kupic nowe letnie opony, czytam, szukam, i zastanawiam sie jak to sie ma z tymi rozmiarami, nie moge tego zrozumiec. Tzn rozumiem to tak ze, jak kupie opony o np rozmiarze 165/70/13, a aktualnie jezdze na 155/80/13, to nic sie nie zmieni, ale jesli kupie 165/80/13, to kola beda wyzsze niz standardowo, i licznik bedzie oszukiwal z predkoscia, tak?

 

Czy moze mi ktos to wytlumaczyc?

 

Pozdrawiam

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

wnd, więc to jest tak

155---- szerokość opony w mm.między jej bocznymi ściankami

85----- oznacza że wysokość opony to 85% jej szerokości

13----- średnica krawędzi opony wchodząca na felgę

jest jeszcze R--- oznacza jaka to opona w tym wypadku to radialna

155/85R13

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zagapiłem jak zamawiałem opony letnie i felgi, i nie poopatrzyłem dobrze na szerokość felgi w calach

 

mam taki zestaw

 

felgi Enzo H 6x14 4x100

opony GoodYear DuraGrip 165/65/R14

 

czyli szerokosc felgi 6 cali a szerokosc opony 165mm , znalazlem gdzies informacje ze dla opony 165 te 6 cali jest jeszcze MAX wartoscia (dopuszczalna?)

 

jutro sie umowilem z mechanikiem na zakladanie, ale naszla mnie watpliwosc, czy ta opona bedzie sie dobrze na tej feldze zachowywac, .. nie chcialbym zeby mi spadla na zakręcie ostrym, :? napiszcie czy to warto zakladac czy moze wymienic opone na 185/65/R14 , ale to juz chyba spalanie zwiekszy? wiec moze felge na 5.0 - 5.5 cala?

 

tu jest broszurka tej opony http://eu.goodyear.com/uk_en/images/DuraGrip_tcm64-17740.pdf

i jest tam napisane że dozwolony przedział szerokości felg to 4.5-6 cali, więc się mieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności