Skocz do zawartości

Wymiana oleju-przy jakim przebiegu i jaki olej.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbyszek670

Hmm, jeśli przez rok przejedziesz powiedzmy 6 tys. km to też będziesz wymieniał olej po 12 miesiącach? Moim zdaniem jest to typowy chwyt na wyciągnięcie kasy przez serwis.

 

Nie typowy chwyt reklamowy tylko dbałość o silnik.

NIGDY nie jeżdżę dłużej niż dwa lata bez wymiany - olej też się starzeje.

Jeżeli olej się starzeje to wymieniamy co rok.Jedno stwierdzenie przeczy drugiemu.Pzdr. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to tak że wymiana i tak musi byc raz do roku?? bo generalnie olej powinno się wuymieniać co rok a long live jest na przebieg liczony... czyli ok 30 tys...

I tu się zgadzam z marmi, Olej wymieniamy co rok lub określony przebieg, czyli w przypadku olejów Long life co 30 tys kkm lub co rok.

Ja napisalem jak to wyglada wedlug ksiazki serwisowej Opla.

Tzn. Olej co dwa lata, lub co 30.000 dla benzyny lub 50.000 dla diesla (Jesli stosujemy olej GM LongLife).

Dla niewierzacych skan ksiazki serwisowej ktora kiedys wgralem z wykazem czynnosci:

 

Usunąłem. Kolega zapozna się z regulaminem. Nie chcemy następnych kłopotów andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że kontroluję poziom i barwę oleju. Po powiedzmy 12 miesiącach i 6 tys. km olej typu LongLife nie straci swoich właściwości - no chyba że ktoś katował silnik do czerwoności.

 

Mam drugi samochód z silnikiem 1.5 dCi i tam zalecana jest wymiana co 20 tys. km lub 2 lata. Po 10 tys , które robię w 3 lub 4 miesiące olej jest czarny jak smoła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam raz do roku akurat na wiosne tak zeby pozbyc sie "zimowego" oleju i wlac na lato swiezego. Latem i tak robie nawiecej kilometrow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Mam drugi samochód z silnikiem 1.5 dCi i tam zalecana jest wymiana co 20 tys. km lub 2 lata. Po 10 tys , które robię w 3 lub 4 miesiące olej jest czarny jak smoła.

W dieslu to normalny objaw.Jakby się nie robił czarny to wtedy bym się martwił.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe, wlasnie sciagnalem ze strony opla instrukcje do Merivy. Nowa instrukcja mowi o wymianie oleju co rok lub 30.000 podczas gdy moja papierowa mowi zeby te czynnosc wykonywac co dwa lata (!).

Wspomina tez o poruszanym tu oleju dexos2

 

Olej silnikowy

Olej silnikowy jest klasyfikowany według

jakooeci oraz lepkooeci. Podczas wyboru oleju

silnikowego należy kierować się przede

wszystkim jego klasš jakooeciowš – lepkooeć jest

parametrem mniej ważnym.

Nowa klasa oleju silnikowego GM-Dexos 2 jest

obecnie najwyższš klasš oleju. Jeoeli olej tej

klasy nie jest dostępny, należy używać

wyłšcznie olejów należšcych do podanych

nizej.

 

Olej silnikowy: uzupełnianie

Oleje różnych producentów i marek można

mieszać, jeoeli posiadajš tę samš klasę (jakooeć

i lepkooeć).

Nie wszystkie oleje silnikowe dostępne na

rynku spełniajš wymagane normy jakooeci.

Zawsze należy sprawdzać ich specyfikację

i klasę podanš na pojemniku.

Jeoeli olej silnikowy o wymaganej jakooeci

jest niedostępny, dolać można maksymalnie

1 litr oleju klasy ACEA A3/B4 lub A3/B3

(tylko jeden raz, do najbliższej wymiany oleju).

Parametr lepkooeci musi odpowiadać

wymaganiom.

Stosowanie olejów klasy ACEA A1/B1 i A5/B5

jest zabronione. W dłuższej perspektywie

czasu, w okreoelonych warunkach

eksploatacyjnych mogłoby to powodować

uszkodzenie silnika.

 

(soroki za krzaczki, tak sie skopiowalo)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość TORCIDA GLIWICE

Witam wszystkich od 2 dni jestem posiadaczem opla astry 2.0 di 82 km.czy szczesliwym to sie okaze :D Wiem ze po zakupie lepiej wymienic wszystkie plyny i filtry.Ale z kasa jest jak jest.poprzedni własciciel ponoc wymienil plyny i filtry 3 miechy temu zrobil od tego czasu ok 4 tys km,mozliwe zeby olej w silniku po takim przebiegu był jeszcze zółty?zalany to mobil 1 10w40? :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam-Mam pytanie Jaki olej wlać do Opla Merivy 1.6 16V 100KM z przebiegiem 150tyś Benzyna 2003-kupiłem go tydzień temu i nie znalazłem żadnej kartki od poprzedniego właściciela jaki olej tam lał.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności