Skocz do zawartości

Włacza sie ABS przy malych predkosciach


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

raport

w czasie testu hamulce dzialaly normalnie bez ABS - bo podlaczony komp wylacza abs i kontrole trakcji. Przy czym wymienilem klocki bo zaczelo cos szorowac - okazalo sie ze klocek wewnetrzny ze strony kierowcy byl zdarty calkowicie z okladzin i juz sie zaczela blacha, przy czym klocek zewnetrzny posiadal jeszcze okladziny i nawet nie dzialal "mechanizm piszczenia" w klockach do wymiany (taka blaszka przyczepiona ).

po wymianie jest lepiej ale jeszcze wystepuje wlaczanie sie abs przy zatrzymywaniu sie w trakcie lekkiego hamowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

raport w czasie testu hamulce dzialaly normalnie bez ABS - bo podlaczony komp wylacza abs i kontrole trakcji. Przy czym wymienilem klocki bo zaczelo cos szorowac - okazalo sie ze klocek wewnetrzny ze strony kierowcy byl zdarty calkowicie z okladzin i juz sie zaczela blacha, przy czym klocek zewnetrzny posiadal jeszcze okladziny i nawet nie dzialal "mechanizm piszczenia" w klockach do wymiany (taka blaszka przyczepiona ). po wymianie jest lepiej ale jeszcze wystepuje wlaczanie sie abs przy zatrzymywaniu sie w trakcie lekkiego hamowania.

 

Czy udało Ci się usunąć definitywnie problem. Ja mam identyczny objaw. Jak toczę się 5km/h i lekko wciskam pedał hamulca to mi działa ABS. Po podpięciu kompa wszystkie czujniki pracują tylko na postoju wskazują prędkość 3km/h (może to jakieś przekłamane bo używałem Delphi). Jak jest odłączony ABS/TC hamulce działają poprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wymiana przedniej piasty wraz z czujnikiem rozwiązał problem. U mnie piasta była tak skorodowana, że niemalże zespawała się ze zwrotnicą. Sporo walenia młotem było zanim udało się te dwa elementy rozdzielić. Korozja była tak duża przy czujniku, że aż dziw bierze że nie wywalało błędów.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dla potomnych którzy natkną się na ten temat. U mnie było akurat odwrotnie. ABS włączał się przy wyższych prędkościach przy minimalnym naciśnięciu hamulca. Przy mocniejszym było już ok, czyli normalne hamowanie i ABS wkraczał do akcji przy faktycznym zblokowaniu kół. Akurat u mnie okazało się (mam nadzieje) że problemem była nie do końca wciśnięta wtyczka od jednego z czujników. Niby trzymała, ale wciśnięta była gdzieś na 2/3 prawidłowej głębokości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności