Skocz do zawartości

1.7di vs 1.3cdti


Gość briano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem jak narazie szczęśliwym posiadaczem corsy 1.7di i chciałbym pozanac wasze opinie na temat tych silników 1.7 w porównaniu do 1.3 chodzi mi o plusy i minusy tych silników, koszty ewentualnych napraw , spalanie itp. Pytam ponieważ czytałem troche o tych silnikach i różnę są opinie. Wiem że ten 1.3 cdti jest nowszy i jest troche bardziej elastyczny, ale mnie interesują wasze opinie i zdania na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość wild_elk

siemasz, jeśli chodzi o spalanie to w mieście przy konkretnie dynamicznej jeździe 6,5 litra, na trasie spokojnie 4 litry ropki ale to przy oszczędnej jeździe do 90km/h, chociaż 9 litrów też da sie spalić :lol: poza tym 115 tyś na garbie, zawirusowana i odpukać nic sie nie dzieje :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemasz, jeśli chodzi o spalanie to w mieście przy konkretnie dynamicznej jeździe 6,5 litra, na trasie spokojnie 4 litry ropki ale to przy oszczędnej jeździe do 90km/h, chociaż 9 litrów też da sie spalić :lol: poza tym 115 tyś na garbie, zawirusowana i odpukać nic sie nie dzieje :lol:

Gdzie wirusowałes? ile ci wskoczyło? Mego pewnie nie ma sensu wirusowac :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ten 1.3 cdti jest nowszy i jest troche bardziej elastyczny, ale mnie interesują wasze opinie i zdania na ten temat.

1.7Di przy 65km ma moment obrotowy 165Nm a 1.3cdti w tej wersji 70km ma 170 Nm, czyli są raczej tak samo elastyczne, no chyba, ze są inne przełożenia. No może 1.3 ma max moment przy niższych obrotach niż 1.7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ten 1.3 cdti jest nowszy i jest troche bardziej elastyczny, ale mnie interesują wasze opinie i zdania na ten temat.

1.7Di przy 65km ma moment obrotowy 165Nm a 1.3cdti w tej wersji 70km ma 170 Nm, czyli są raczej tak samo elastyczne, no chyba, ze są inne przełożenia. No może 1.3 ma max moment przy niższych obrotach niż 1.7

Tak właśnie mi się wydaje że że ta 1.3 max moment przy niższych odbrotach i bardziej od dołu ciągnie w mojej definitywnie czuc kiedy odpala się turbina :?: Jeździłem dużo wcześniej meganą II 1.5dci i właśnie też moment miała nisko bo ciągnęła od razu od startu.No dobra a co dalej koszty utrzymania , awaryjnośc, spalanie ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina nie "odpala się" nagle tylko uruchamia się już po włączeniu silnika i cały czas pracuje. 1,3CDTI średnie spalanie - cykl mieszany trochę normalnych dróg (styl jazdy dynamiczny), trochę korki, miasto - 5,2L/100km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina nie "odpala się" nagle tylko uruchamia się już po włączeniu silnika i cały czas pracuje. 1,3CDTI średnie spalanie - cykl mieszany trochę normalnych dróg (styl jazdy dynamiczny), trochę korki, miasto - 5,2L/100km.

To ja tak odejde o tematu, na tym zdjeciu Twój zderzak ma inny odcień, bity czy tak matowieje ten lakier na zderzaku z przodu?

 

Tak właśnie mi się wydaje że że ta 1.3 max moment przy niższych odbrotach i bardziej od dołu ciągnie w mojej definitywnie czuc kiedy odpala się turbina :?: Jeździłem dużo wcześniej meganą II 1.5dci i właśnie też moment miała nisko bo ciągnęła od razu od startu.No dobra a co dalej koszty utrzymania , awaryjnośc, spalanie ??

co do awaryjnosci to najlepiej poczytać wypowiedzi ludzi, np. tu http://www.autocentrum.pl/?FF=25&makeid=21&modelid=464&genid=791957104&bid=1583&filtr=1&engineid=9043&yearfrom=2004&yearto=2006&trybopinii=1&komentarze=11 dla 1.3, ale można zmienić silnik na 1.7 i zaznaczyć zakładke usterki i wszystko jest, sa tam tez raporty spalania podane przez użytkowników. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk
briano wirusowana w poznaniu bo papiery z hamowni i warsztatu były z poznania, na wykresach było że moja ma teraz niby 89 koni i 205 nm, miałem gdzieś te papiery ale nie wiem gdzie są aktualnie więc nie wrzuce skanów. Poza tym maksymalny moment obrotowy 1,3 ma 1750-2500 obrotów, do tych 1700 to nie ma cudów jest wyraźnie wyczuwalna "turbodziura" jak przejdzie 1700 to idzie jak z procy, nawet jak rano po zimnej nocy odpalam samochód i ruszam to słychać jak przy 1750 - wg obrotomierza włącza sie wirówka :?: co do wirusa to dobra rzecz, troche zyskała na elastyczności - jeździłem we wakacje "normalną" 1,3 i moja sie lepiej zbierała, podsumowując - po prostu Opel, "szału ni ma" ale samochód raczej dobrze wykonany :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina nie "odpala się" nagle tylko uruchamia się już po włączeniu silnika i cały czas pracuje. 1,3CDTI średnie spalanie - cykl mieszany trochę normalnych dróg (styl jazdy dynamiczny), trochę korki, miasto - 5,2L/100km.

To ja tak odejde o tematu, na tym zdjeciu Twój zderzak ma inny odcień, bity czy tak matowieje ten lakier na zderzaku z przodu?

 

Jak zerkniesz na Corsy ze zdjęć, to chyba 90% ma jakby inny odcień na zdjęciach przedniego zderzaka. Zresztą gdzieś czytałem, że Corsy tak mają. Na żywo tego nie widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zerkniesz na Corsy ze zdjęć, to chyba 90% ma jakby inny odcień na zdjęciach przedniego zderzaka. Zresztą gdzieś czytałem, że Corsy tak mają. Na żywo tego nie widać.

rzeczywiście u mnie jest tak samo, dziwne chyba nie jest to wina oświetlenia:

Dołączona grafika

 

A co do tematu to logiczne, ze 1.7 bedzie wytrzymalszy od 1.3, z racji samej pojemności i że nie ma jeszcze CR(tutaj autoświat chwali ten silnik http://www.auto-swiat.pl/wydania,Opel-Astra-II-1-7-DTI-Diesel-ktoremu-mozna-ufac-,20855,1.html ) zresztą japończycy chyba zadbali o to, ze ten silniczek jest napawde dobrze spasowany, sporo ich widziałem i pomimo 200kkm są suchutkie i nie biorą oleju np. moj ma ponad 150kkm i juz dawno nie sprawdzam poziomu oleju a jest 5w40. Ma pare mankamentów jak padający sterownik pompy czy czujnik położenia wału korbowego ale jak człowiek sie zapozna z tym forum to może poradzić sobie ze wszystkim we własnym zakresie albo przy minimalnych kosztach.

 

Miałem kiedyś link , ale nie mogę znaleźć do oceny 1.3cdti, fiat tam deklarował, ze bez żadnej ingerencji w mechanike ten mały silniczek powinien przejechać 250kkm, natomiast mankamentami są czesto padające różnego rodzaju czujniki, zapiekanie łopatek w turbinie czy padające wtryski po lipnej ropie, to co wymieniłem nie ma miejsca w 1.7.

 

Czyli jeden i drugi powinien dociągnąć do tych 200kkm bez jakiś większych mechanicznych problemów. Trzeba tylko sobie pomyśleć, czy zależy nam na lepszej kulturze pracy w 1.3cdti i mniejszej turbodziurze czy większej niezawodności 1.7, trzeba jeszcze zauważyć, ze 1.7 jest trochę cięższy co moze wpływać na zawieszenie z przodu ale i tak w corsach c padają zwykle tylko łączniki stabilizatora i maglownice, wiec nie ma tragedii. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności