Skocz do zawartości

1.7di vs 1.3cdti


Gość briano

Rekomendowane odpowiedzi

no ale bez sensu wiadomo Cdti można powiedzieć szybko obrotowy diesel, przy 18-24km/h to ja moge w corsie B 1,7 d wbić 4 i się podniesie cdti jeździ się jak bezyną he i po to ma komore spalania w tłoku,common rail i turbine żeby go nie dusić na 1000 obr he

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no ale bez sensu wiadomo Cdti można powiedzieć szybko obrotowy diesel, przy 18-24km/h to ja moge w corsie B 1,7 d wbić 4 i się podniesie cdti jeździ się jak bezyną he i po to ma komore spalania w tłoku,common rail i turbine żeby go nie dusić na 1000 obr he

I panewki przekrecic i dwumase jesli jest w tym silniku zalatwic i jeszcze pare innych rzeczy uszkodzic. Bardzo polecam taka jazde- wiecej pracy jest wtedy dla mechanikow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam obaj wszechwiedzący oświeciciele wbijać jedynkę jak sie toczę przy 20km/h ? :) ja tu nie propaguje takiego stylu jazdy bo wiem, że to niezdrowe dla silnika tylko mówię, że coś takiego występuje http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

..cd mowa jest o typowej jedzie w mieście w korku nikt przecież specjalnie tak nie jeździ , zresztą wbijanie pierwszego biegu przy 20 km/h to również nie jest zdrowe dla samochodu a może inaczej jak nie użyjesz siły to nie wbijesz , czasami trzeba się przejechać danym samochodem żeby coś powiedzieć, ogólnie 1.3... trzeba im trochę pomagać na niskich obrotach delikatnie operować sprzęgłem i pomagać gazem tak już mają . Kolega zakładający ten temat pewna chciał się dowiedzieć jak jest z tym 1.3 cdti , niepodważalne zalety to właściwie niewielkie spalanie przy spokojne jedzie i dobra kultura pracy w zakresie 80-120 km/h w trasie. Osobiście poprawił bym w tym samochodzie wiele rzeczy ..najistotniejsze to zminimalizował efekt turo dziury oraz zastosował 6 biegowa skrzynie i odrobinę więcej mocy przy wyższych obrotach ;) Każdy z was może powiedzieć ok jest już corsa D ale to już nie to samo płyta podłogowa z fiata niby skrzynia 6 biegowa jest w opcji ale samochód trochę przytył......... to już nie jest corsa :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności