Skocz do zawartości

oponki na lato


Gość cubasa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja słowo na temat Goodyear Excellence.

 

Co prawda nie uzywałem tych opon na Opelku tylko innym samochodzie, ale zdanie na ich temat mam wyrobione.

 

Mianowicie temat ząbkowania. Podczas dwuletniego użytkowania wymienilem 2 opony. Byłem przekonany za pierwszym razem ze mam tylne łóżysko do wymiany. Nic bardziej mylnego. Opona była zniszczona. Kilka m-cy pozniej wymiana drugiej - tez zzabkowana.

 

Zresztą, poczytajcie na portalach o oponach kometarze użytkownikow. Na temat Excellence znajdziecie sporo opini negatywnych - glownie w temacie zabkowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. jacek76, polecasz yokohamy???JA właśnie mam dylemat czy kupić nokian H czy yokohamy c.drive do mojej Aśki. Słyszałem ze yokohamy mają twardą gumę. Prawda to???Boję się ze będą się ząbkować. Pozdrawiam.

No witam.

Na yokohamach jeździłem jakieś półtora sezonu i jeździło mi sie bardzo dobrze. Nie zauważyłem żeby ząbkowały czy cokolwiek. Drogi trzymają się dobrze , duzo lepiej niż barumy , które potrafiły na mokrym asfalcie i zakręcie stracić przyczepność. Na pewno są lepsze opony od tych yokoham ale chyba nie w tej cenie.

Jak mi się zedrą te goodyery ( oby jak najszybciej) to kupuje te yokohamki.

 

Nie mam nic wspólnego z firmą yokohama , tak żeby była jasność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kupując w zeszłym roku gumy zastanawiałem się nad Toyo i Yokohama, ostateczny wybór padł na Toyo: produkowane są w Japonii (made in Japan na oponach), natomiast Yokohama przeniosła produkcję większości bodajże na Filipiny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

tak jak wczesniej pisalem szukam oponek 205/55 R16 91V do mojej zafki B.

a poniewaz lepiej mi sie mysli jak mam wszystko zapisane wiec i wam to wrzuce ;)

 

ale najpierw pare uwag-skroty przy opisach

 

FR - opona ma zabezpieczenie przed uszkodzeniem krawędzi felgi

ML - opona ma pierścień ochronny na boku (wzmocniona struktura wewnętrzna)

FP - ochraniacz felgi

OE - opony na pierwszym wyposażeniu

RF lub Reinf. - (reinforced) - opona o podwyższonym indeksie nośności, dodatkowo wzmacniana

R/F lub RFT - opony Run Flat (technologia "jazda bez powietrza"; opony pozwalające na kontynuowanie jazdy w przypadku nagłej utraty ciśnienia)

SSR [self supporting runflat tyre] - opona w technologii runflat (technologia "jazda bez powietrza"; opony pozwalające na kontynuowanie jazdy w przypadku nagłej utraty ciśnienia)

XL - opona wzmacniana o podwyższonym indeksie nośności

 

mysle o paru oponach w przedziale cenowym 70-90 EUR, zalezy mi na dobrej oponie ktora bedzie cicha, wytrzyma mi predkosci do 200km/h z prawie pelnym obciazeniem i dlugie trasy... w dowodzie mam wpisane ze oponki jakie powinienem miec zamontowane to 91H, ale osobiscie wole 91V, poza tym znalazlem opony Bridgestone 94 V Turanza ER 300 XL Opel Zafira - czyli dedykowana do zafiry, tylko dlaczego 94 i dlaczego dodatkowo jeszcze XL (wzmocniona) - jak sadzicie czy to juz przejaw przesady, czy lepiej dmuchac na zimne?

dodam ze jak jezdze zaladowany to w 3-4 osoby + caly bagaznik (odwiedziny rodziny) dlugie (ponad 1000km) i szybkie trasy (predkosci ponad 160-180 km/h)

 

moje typy (205/55 R16 91V):

Goodyear EfficientGrip - opona ponoc dosc cicha, dobrze trzyma sie na suchej i mokrej, male opory toczenia, bieznik taki sobie...

Continental Premium Contact 2 - czy te rowki 3D sa tylko w topowej wersji E czy w kazdej PC 2? opinie skrajne, zwraca uwage budowa bieznika, glosniejsze niz wyzej, bieznik ladniejszy ;) przypadki wadliwych opon - continental uchyla sie od gwarancji...

Continental Premium Contact - a moze ta jest lepsza niz 2jka??

Continental Sprot Contact 2 - tak jak Conti PC 2 ale z uwaga ze dobra na sucha droge, na mokrej gorzej...

Kleber Dynaxer HP2 - jak na stosunek cena/jakosc opona super choc sa i wady, "tylko" dobre trzymanie na mokrym i suchym, szybsze zrywanie przyczepnosci przy ruszaniu i slabsze trzymanie w zakretach, w miare cicha ale halas zalezny od rodzaju nawierzchni, ciekawa uwaga - szerokosc opony - jest wezsza niz oczekiwana wartosc o jakies 1,5 cm.

Pirelli Cinturato P6 Ecoimpact - brak opinii, badz opinie naciagane (jeszcze nie znalazlem opony ktora by dostala same 6tki)

Pirelli P6000 - czy sie rozni "zwykla" od "powergy J"?? P6000 przecietnie, stosunkowo duzy halas i opory,P6000 Powergy - tak samo

Pirelli P7 - rozne, skrajne opinie... ponoc dobre ale glosniejsze i szybciej sie scieraja

Firestone Firehawk SZ90 - ciekawe jak sie zachowuje inne firestonki, bo z opinii ta najlepiej sie sprawuje, brak duzej ilosci opinii ;)dosc ladny bieznik

Bridgestone Turanza ER 300 - oponka chwalona i dobra, glosniejsza przy wyzszych predkosciach i co ciekawe dobrze sie sprawuja w zimowych warunkach ;) co znaczy KZ w opisie tych opon??

 

uff to tyle w skrocie ;) reszte powiedzmy odrzucilem w przedbojach...

 

moje faworyty to Googyear Efficientgrip i Bridgestone Turanza ER300

a co wy sadzicie?? wlasne typy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja w zeszlym roku kupilem 2x Fulda Carat Progresso 205-55R16 91V, ale jako ze okazalo sie, ze jednak lepiej wymienic wszystkie opony (byly wyzabkowane jak cholera) totez u oponiarzy zakupilem 2 pare Dunlop Sport 01 205-55R16 91V. Dlaczego Dunlopki a nie Fuldy - bo oponiarze twierdzili, ze przy takim zawieszeniu jakie ma Zafira lepiej sprawdzaja sie opony o biezniku niesymetrycznym (tego typu bieznik byl tez w tych starych oponach Dunlop Sport 01 i Kleber Dynaxer MX2). Z obu par jestem zadowolony, jest cicho, w testach uzytkownikow wypadaja podobnie skutecznie i sa dosc przystepne cenowo (460-500zl za 2szt.)

Moge je z czystym sumieniem polecic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zeby podtrzymac temat :D oraz ze mam pytanie odswiezam watek :lol:

 

do mojej i nie tylko :?: zafki przwidziano opony 91H z drugiej strony znalazlem ze do pierwszego montazu stosowano 94V, ja szukam 91V czyli posrodku...

wiec jak to jest z oponami, czy wybranie 91V zamiast 91H zmieni cos w komforcie jazdy?

a co jak wezme 94? opona bedzie twardsza wiec mniej komfortowa? czy to wogole da sie odczuc? a jeszcze kwestia scieralnosci, gdzies czytalem ze wyzszy indeks nosnosci to opona sie mniej sciera, moze tak byc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w poprzedniej zafirce miałem NEXENY N3000 były to bardzo fajne oponki... teraz czekam na fuldy carat exelero... oponiarz polecil, ze w rozmiarze 225/45/17 to jedne z leprzych produktów ale jak czytam opinie to sie głęboko zastanawiam jak z tymi oponkami bedzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czołem wszystkim,

Chciałem się podzielić wrażeniami po wymianie opon na letnie. Otóż mam oryginalne alusy 16 i założyłem na nie opony 205/55/R16 Michelin Energy i niestety żałuję. Taka opona na polskich drogach nie ma prawa bytu, byle dziura, mulda czy nierówność strasznie wpływa na komfort jazdy, tłucze niesamowicie, przenosi wszelkie drgania do kabiny, nawet na dobrej drodze w samochodzie jest za głośno. Nie wiem czy to tylko przez to, że opona jest niskoprofilowa, czy te opony Michelin tak mają, ale komfort jazdy jest niestety kiepski. Jeśli ktokolwiek miałby dylemat posiadając 16 czy je zachować, to sugeruję zamianę na 15 i zastosowanie wyższych opon 195/65/R15, będzie się wtedy komfortowo jeździło.

Pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i poszlo, zamowione Goodyear EfficientGrip 205/55 R16

z tymze 91W w cenie 91H... no i nie wiem czy dobrze zrobilem... czy komfort na tym nie ucierpi... moze doradzicie?

z tego co sie pytalem to 91W ma troche twardsza gume...

a z 94V to nie ma co mowic o komforcie... czy tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności