Skocz do zawartości

czerwona kontrolka poduszki powietrznej pali sie!!


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam szanownych kolegow pare dni temu podczas jazdy zapalila mi sie czerwona kontrolka poduszek powietrznych i pali sie caly czas podczas jazdy wiem ze jest to jakis blad ukladu poduszek zdarzylo wam sie moze cos takiego lub wiecie co moglo sie dokladnie popsuc? moja corsa to 1.0 12v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam, wujek miał taki problem w BMW. Okazało sie że po prostu powaliło sie w kompie. Pojechał na kompa i usuneli mu to. Może masz to samo. Podepnij pod kompa i zobaczysz.

poprawiłam orta/Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malablue

A klakson działa?

Pod kierownicą masz taki ślimak który przekazuje napięcie do klaksonu i poduszek :wink:

Mi takie coś strzeliło i wymiana pomogła.

 

 

 

A pozatym na 100% jest na forum taki temat już.. i tam są podane inne przypadki zapalenia się kontrolki poduszek.

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat szerokoo omawiany na forum

bez diagnozy kompem sie nie dowiesz co padlo

dla pewnosci mozna usunac wadliwe kostki pod fotelem

o ile napinacze sa pirotechniczne polaczone z ukladem poduszek

a nie bezwladnosciowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura jest taka: jedz na techa i tam wyjdzie co to za blad- ktorej poduchy czy tez napinacza itp. Jak bedzie poduszka czolowa kierowcy to znaczy ze tasma w kierownicy przetarla sie a raczej pekla( mozna ja zlutowac lub wymienic na nową). Jak poduchy w siedzniech czy napinacze w siedzeniach to kostka laczaca jest najczestsza przyczyna i tez pokaze na techu ktory fotel K czy P. A tak na marginesie to nie powienienem tego pisac bo jest opcja szukaj oraz google ale mam dobry humor dzisiaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wtyczka pod siedzeniem nie ma nic do klaksonu

zacznij od podstawy

czyli bezpiecznik

pozniej lokalizacja syreny klaksonu

i sprawdzeniu czy dochodzi napiecie

a na koniec tasma w kierownicy

 

nie zaczynaj od d..y strony :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Wtam wszystkich, 
Przejrzałem wiele tematów na temat mojego problemu ale żaden nie pomógł w jego rozwiązaniu, a więc tak samochod mial delikata stluczke zaznaczam delikatna nie żaden dzwon. W samochodzie nie poszły żadne poduszki powietrzne ani kurtyny tylko napinacze pasów. Wyświetlil sie blad poduszki . W samochodzie zostały wymienione napinacze na nowe. Po ich założeniu próbował mechanik usunąć błędy ale nie udało się. Moje pytanie brzmi co mam zrobić aby pozbyć się kontrolki jak ja usunac? Czytałem również ze najprawdopodobniej trzeba wymienić sensor poduszek? Który? Ten ktory znajduje się zaraz za rączka hamulca ręcznego? I na jaki go wymienić jak coś? Bo na sensorze są cztery jakieś kody/oznaczenia ? Ktory jest wazne aby sensor się zgadzał? Z góry dziękuję wszystkim którzy będą raczyc mi pomóc w rozwiązaniu problemu. Błędy których nie da się usunac: 

1. Przerwany obieg napinacza pasów pasażera. 
2. Przerwany obieg napinacza pasów kierowcy. 
3. Wyzwolona poduszka powietrzna. 
4. Przerwany obwód zapłonnika bocznej poduszki powietrznej pasażera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GTCnew napisał:

1. Przerwany obieg napinacza pasów pasażera. 
2. Przerwany obieg napinacza pasów kierowcy. 
3. Wyzwolona poduszka powietrzna. 
4. Przerwany obwód zapłonnika bocznej poduszki powietrznej pasażera.

 mysle ze to nie byly tylko napinacze 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności