Skocz do zawartości

Coś z paliwem nie wiem co :(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

dzieki za zaangażowanie lecz tam jest gaznik pierburg 2e3 a ja mam jakiś inny chyba :cry: ja pamietam że mialem tą ksiązke i nie bylo tam chyba tego gaznika pokazanego ale dzieki za to co jest http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif o ile dobrze pamietam taki gaznik mialem w poprzednim 13S ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no to jest ten :wesoly: jak sie zrobi lepsza pogoda to postaram się to ogarnąć a tak apropo pytanie mam do was jeszcze jedno silnik 1,3N posiada jakis komputerek i powiedzcie mi do czego on tak naprawde służy bo nie mam pojecia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xMASLAKx

Świeci się kontrolka silnika jeśli chodzi o jazdę na gazie, a błędy to 44 i czasem 45 ale to tylko na gazie.

Natomiast jeśli chodzi o jazdę na beni to się nie świeci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

xMASLAKx, te 16l. to rozumiem że benz. pali :wesoly:

no a tak bez obrazy czy pali na wszystkie cylindry? nie chodzi kulawo?

jeśli to co wymieniłem gra to sprawdź zapłon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xMASLAKx

Nom tak wlałem 16L i przejechałem jakoś 101km cały czas na beni. Wszystkie cylindry na słuch tak mi się wydaje kable wymieniłem razem z filtrami. Kop jest, normalnie przyśpiesza, nie gaśnie (oczywiście puki jest coś w bakach :wesoly: ). Mówiąc sprawdź zapłon co masz na myśli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Mówiąc sprawdź zapłon co masz na myśli.

chodzi mi o lampę stroboskopową lecz przypuszczam że jej nie masz więc tylko u mechanika

powiedz mi jeszcze dwie rzeczy ile pali LPG i jak długo jeździsz tym autem(bez obrazy)

i jeszcze coś to jest 3 biegowa skrzynia to z jedynki na dwójkę w jakich obrotach przechodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xMASLAKx

Więc tak jeżdżę nim jakieś 5 miesięcy.

Jeśli chodzi o to przy jakich obrotach to nie wiem bo mam tylko licznik, obrotomierza brak. Mogę powiedzieć przy jakich prędkościach.

Z 1 na 2 przy 30km/h, z 2 na 3 przy 50. Jeśli mocniej wcisnę gaz (np przy szybszym przemieszczaniu się to z 1na2 przy 40, a z 2na3 60 lub 70 to już zależy) ale zazwyczaj przy codziennej jeździe jeżdżę spokojnie i jest to ta pierwsza wersja.

Jeśli chodzi o spalanie gazu to ~20l/100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

to teraz mamy problem http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif parę postów sprawdziłem )

zaczynamy praktycznie od początku czy wymieniłeś olej i filtr oleju od skrzyni ? odpowiem za ciebie (nie)to ma bardzo duży wpływ na pracę automat jest strasznie czuły po wymianie zupełnie inaczej zmienia biegi

następna sprawa wywal ERG dla pewności sprawdź czy wtrysk nie leje

a teraz się nie obrażaj tym co powiembo nie jeden miał mnie dość na tym forum bo zawracałem im głowę takim kłopotem jak twój i mogę im tylko podziękować

musisz nauczyć się nim jeździć dajesz gazu obserwujesz licznik i przypuśćmy z 2 na 3 przechodzi ci przy 50 na godz. a odpuść leciutko gaz np. przy 40 i zobaczysz że zmieni zobacz jaka różnica jeśli to opanujesz to zaoszczędzisz

następna rzecz inst. LPG jeśli jest I generacji to znajdź porządnego gazownika i nie mów mu przypadkiem że chcesz oszczędne auto bo automat musi mieć siłę inaczej lipa a jeśli masz II generacji to przeczyść siln. krokowy od LPG i ostatnia sprawa stacje benzynowe

ja znalazłem taką że różnica w spalaniu wyniosła ok.2 l.

jeśli zrobisz to co mówię to będą efekty czekam na wiadomość o wynikach http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności