Skocz do zawartości

Coś z paliwem nie wiem co :(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich Kadett 1,3N na gazniku, ostatnie czasy mam problem z ukladem paliwowym, od jakiegos czasu zauwazyłem że w filtrze paliwa jest za malo paliwa. Tankuje do niego 10 litrów i przejeżdzam tylko 70km coś nie tak pózniej objawy takie jak dla braku paliwa ale co najlepsze ostatnio nie mogłem w to uwierzyć i udkreciłem pompe paliwa(mechaniczna na wałku) i sam podpompowalem benzyne okazało się że bak jednak nie jest pusty , pomyslalem ze pompa nie byla dość mocno przykręcona do wałka i dokreciłem ją bardzo mocno dzisiaj pojechalem (droga 3 km) i znowu to samo poszedłem z butelką nalałem 4 litry i przejechalem jakies 200 metrów po czym sam mi gasnął musialem go trzymać na wysokich obrotach w wtedy sie nic nie dzialo jak puscilem noge z gazu gasł. Pomyślałem że silniczek krokowy ale w filtrze paliwa nie ma tego paliwa i silnik łyka same resztki. Jeśli czegoś nie napisalem to dajcie znać jeszcze , jakie jest wasze zdanie na ten temat? Jak dla mnie filr paliwa jest za bardzo zasywiony i nie ma tego cisnienia żeby ssać benzyne tzn. mam nadzieje że to jest to, druga sprawa czy jest cos takiego jak zapowietrzony uklad paliwowy ?? Jesli tak to jak mogę go odpowietrzyć, najgorsza wizja to uszkodzona pompa paliwa albo wałek wytarty (ten bolec co idzie na pompke) co o tym sądzicie z góry dziekuje....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger
saxpire, jeżeli masz silnik 13N to tam nie ma silnika krokowego. Filtr paliwa tak czy ianczej warto zmienić bo to groszowa sprawa, a jest to czynność serwisowa. Objawy są takie jakby niedomagała pompka paliwa. Żeby to sprawdzić musisz zdjąć przewód który doprowadza benzynę do gaźnika, zakręcić silnikiem i zobaczyć czy pompka pulsacyjnie podaje paliwo. Jeśli tak, to trzeba szukac jakiegoś syfu w gaźniku. Jeżeli nie, to odkręć z kolei przewód z drugiej strony pompki i spróbuj zassać paliwo np z butelki wtedy wyeliminujesz opcję że jest jakiś syf w baku ew. miedzy bakiem a pompką. Wtedy trzeba szukać przyczyn w pompce. Zobacz czy na pompce masz taką śrubkę, jeżeli tak to odkręć ją, zdejmij pokrywke i wyczyśc sitko. A no i warto poszukać czy nie ma jakiejś dziury w baku, ewentualnie czy gdzies indziej wacha sie nie sączy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55
challenger, do tego co kolega tak szczegółowo opisał dodał bym tylko byś zajrzał do komory pływakowej tam zapycha dyszę bo jeździsz na resztkach (bez obrazy )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no nalałem dzisiaj 20 litrów i dalej w filtrze sucho, posłucham waszych rad a jesli chodzi o to czemu mi gasnie to nie wina paliwa cos sie tam niedomaga chyba gaznik chodzi tylko na ssaniu albo jak wcisne pedał gazu puszcze lub wyłącze ssanie gaśnie... w 1,3N nie ma krokowca ?? :lol: to dziwne zobaczcie to http://allegro.pl/item582303488_silnik_krokowy_opel_astra_corsa_kadett_combo_1_4.html C13N :lol: nie rozumiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok sory za pomyłke :cry: mam do was prośbe a wiec jak wygląda regulacja Pierburg 35 PDSI szukałem na forum i nic nie znalazłem ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger

Może Andrzej wyśle Ci skany z książki sam naprawiam? SAm bym chętnie Cię poratował ale niestety nie mam aparatu ani skanera zeby się z Toba podzielić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xMASLAKx

Mam c16nz i mam taki problem zalałem 16 l paliwa i przejechałem 90 km.

Gdzie jest ta komora pływakowa?

Bo jeśli chodzi o wskazania wskazówki to potrafię przejechać jakieś 20/30 km drogi, a kreska (na wskaźniku paliwa) wskazuje mi już pole czarne poza skalą? (poza rezerwą wskazówka jest tak jak przy wyłączonym silniku i zapłonie)

 

Filtr paliwa i powietrza wymieniałem na początku roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności