Skocz do zawartości

Termostat


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

na allegro pompa pasek i napinacz sa za 100 zl i

Jedni wybierają allegro inni dobry sklep.

Inni z kolei zamiast nowych częsci wybierają używki ze szrotu.

Dla każdego coś dobrego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02
zasit, w sumie to i mas zracje.... :( tylko wiesz zalezy kto jak i do czego auto wykorzystuje?:beer: :beer: Bo ja swoja corsa zarabiam tzn autko słuzy mi do delegacji i nie moge sobie pozwolić na to aby na trasie mi sie rozkraczyło... :beer: wole dać 200-300 pln za naprawe czy wymiane i miec z glowy na 50-80 :wesoly: tys niz kupić szajs na aledrogo za 100 pln i pojeździć 20 tys.... zalezy kto co woli i ile jeździ autem... Ja raczej do kościoła chodze na pieszo a autem jeżdze w tygodniu ;/ a sa tacy co w tygodniu z buta, a w niedz autem :beer: i tacy moga kupowac sabie nedzne zamienniki.... :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole dać 200-300 pln za naprawe czy wymiane i miec z glowy na 50-80 :wesoly: tys niz kupić szajs na aledrogo za 100 pln i pojeździć 20 tys..

Mam dokładnie takie zdanie jak Ty.

Codziennie dojeżdżam do pracy Corsą i nigdy mnie nie zawiodła.

Ale jak trzeba coś wymienic to robie to kiedy tylko samochód "poinformuje" mnie o usterce.

I nigdy nie kupuje byle czego i byle gdzie sugerując sie niską ceną.

Sknerzenie na cenach częsci zamiennych szybko się zemści.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

tak wracajac do twojej wypowiedzi:

 

na allegro pompa pasek i napinacz sa za 100 zl i nawet jak wymienisz to po 30 tys to i tak jestes do przodu

ale skad masz pewność ze ten Genialny :/ pasek wytrzyma ci 30 tys a jeśli tak to po kiego czorta dawac trzy razy zarobić mechaniorowi, mechanik przecie zbierze za usługe Tzn jesli bierze 150 za wymiane rozrzadu to czy masz tani zestaw czy drogi to i tak cie skroi 150... :wesoly: teraz jeśli kupisz coś "lepszego" i dasz te nawet 300 PLN i 150 za wymiane wychodzi 450 :( a jeśli chcesz co 30 tys wymieniac rozrzad to tak 3x taniocha z aledrogo 300 PLN i do tego 3x 150 wymiana u mechaniora to masz 450 ;/ i teraz tak:

 

"Lepszy" zestaw kosztuje cie z wymiana: niech bedzie te 450 PLN/100 tys kilometrów

"gorszy" 450 sama robocizna 3x po 150+300 (3zestawy po 100 za komplet) = 750/ wymiana jak sugerowałes 3x na 100 tysiecy wiec gdzie tu oszczedności?:beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam u kogo wymieniac za 0 zl no moze koszt kilku piw czy tez dobrej wodki, dlatego tak napisalem ze wole kupic zestaw za 100 zl i wymienic go co 30 tys niz robic to u mechanika placac za robocizne jeszcze, ale tak jak juz wspomnialem kazdy robi to co uwaza za sluszne

 

:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najtrudniejszą operacją było odkręcenie koła pasowego, reszta już jest łatwa :wesoly:

 

Mała porada - kup nową śrubę do napinacza, moja się ścięła i pomieliło trochę głowicę....

A koło pasowe trzeba naprawdę mocno dokręcić.

 

 

Jeśli chodzi o sam termostat prosze kilka fotek poglądowych z silnika c14nz.

Kiedyś wymienialismy u cr2shera i nawet nie było trudno.

http://rapidshare.com/files/145031428/Rozrz__261_d_c14nz.rar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie też szykuje się wymiana termostatu no i co za tym idzie rozrządu... Wole dołożyć 100zł i mieć pewność, że się nie rozsypie i np nie pokrzywi zaworów. Wtedy koszt naprawy oscyluje w okolicach 1000zł. Więc nie wiem czy warto ryzykować.

 

P.S. Mam pytanko...

W zime temp. w ogóle nie podnosiła się na zegarach. Wczoraj piękna pogoda 18*C wszystko pięknie.... Tylko temp. podniosła się do prawie 100*C. Nie wiecie co może być tego przyczyną? Co może nadawać się do wymiany? Mechanik wstępnie ustalił, że to termostat lub coś z wentylatorem. Dodam, że mam Corsę B City 1.2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator możesz sprawdzić sam

...wypinając wtyczke wentylatora z czujnika w chłodnicy a następnie wystarczy spiąć wejścia we wtyczce na krótko (kawałkiem kabelka).

Potem włączyć zapłon i jak wiatrak obraca to wszystko z nim OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za pomoc. Jak już to sprawdzę to dam znać :evil:

 

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2009 17:07 ]

...wypinając wtyczke wentylatora z czujnika w chłodnicy a następnie wystarczy spiąć wejścia we wtyczce na krótko (kawałkiem kabelka).

Potem włączyć zapłon i jak wiatrak obraca to wszystko z nim OK.

Możesz bardziej obrazowo to opisać? Nie bardzo widzi mi się, żebym coś zrobił nie tak :evil: Jakaś fotka będzie bardzo pomocna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności