Skocz do zawartości

Hamulce tylne - cylindrki, płun hamulcowy


Gość pigmalion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pigmalion

Witam. Nosze się z zamiarem wymiany szczęk i bębnów tylnych. Z bębnami i szczękami sobie poradzę, ale nie mam pojęcia jak wymienić cylinderki, zwłaszcza że mechanik powiedział, że będzie potrzebny mi przewód dochodzący do cylinderka, bo podczas wymiany ten obecny nie będzie się do niczego nadawał, podobno jest jakoś mocowany i trzeba będzie go zerwać czy coś. Potrzebuje jeszcze informacji jak wymienić płyn hamulcowy. Jeśli jesteście w stanie mi pomóc jak sobie poradzić z tymi rzeczami proszę napisać. Jeśli będzie to zbyt trudne udam się do warsztaty, tyle tylko że ze 150zł będzie nie moje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy konieczna jest wymiana przewodu jeśli nie jest uszkodzony :?:

dobre kubusie :D

Ważne aby się wykręcił z cylinderka - dokładnie oczyścić, "spsikać" i najlepiej zaopatrz się w klucz do przewodów hamulcowych ale w miarę dobry np firmy "king tony" wydatek 10/15zł a może dużo pomóc.

 

A świeży płyn (Dot 4) zalejesz do najlepiej pustego zbiorniczka i przy pomocy drugiej osoby robisz dokładnie, to co przy odpowietrzaniu - kilkakrotnie, do momentu aż świeży płyn dotrze do "miejsca docelowego" :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza że mechanik powiedział, że będzie potrzebny mi przewód dochodzący do cylinderka, bo podczas wymiany ten obecny nie będzie się do niczego nadawał, podobno jest jakoś mocowany i trzeba będzie go zerwać

dobry mechanik :D

"spsikać"

najlepiej dzień wcześniej :lol:

najlepiej zaopatrz się w klucz do przewodów hamulcowych

swego czasu szukałem takiego i nie znalazłem, ale zwykły też daje radę pod warunkiem, że jest dobry, a jak nie, to można wspomóc się "żabką" (czy jak to tam się nazywa) :?:

ale nie mam pojęcia jak wymienić cylinderki

odkręcasz odpowietrznik, przewód, i cylinderek, potem podważasz cylinderek (można go stuknąc parę razy), bo pewnie "lekko" się zapiekł i tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pigmalion

mechanik z Sośnicy, dzielnica Gliwic. ul. Kasprowicza 40 - to przestroga dla tych co szukają mechanika w Sośnicy.

Chłopaki dobrze się mówi jak to robiliście, ja to będę robił pierwszy raz, dlatego nie wiem jak to robić. Kupiłem książkę do Opla " Sam naprawiam samochód". Trochę mi to rozjaśniło sprawę, ale i tak przydałby by się jakieś zdj. artykuły czy coś. Może macie jakieś opracowania na ten temat. Na forum nie znalazłem nic co w sposób szczegółowy wyjaśniło by co trzeba robić. W dziale napraw to sam, niestety też nie ma opisu.

 

 

blowal napisał "odkręcasz odpowietrznik, przewód, i cylinderek" niestety zakładam, ze to tak bezkarnie odkręcać nie można i prawdopodobnie tryśnie mi w twarz płyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pigmalion, szkoda że nie podałeś wieku, bo zapytał bym o sprawy "ten tego" i pierwszy raz :D

 

Oczyścisz z tyłu wężyk, mocowanie, widoczny gwint, zapsikasz i delikatnie dobrym kluczem rozruszasz - nie na siłę, spokojnie i bez nerwów.

Płyn nie strzeli ciśnieniem - bo nikt nie naciska na hamulec - no chyba że kogoś tam posadzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu szukałem takiego i nie znalazłem

... http://allegro.pl/item596696692_klucze_oczkowo_polotwarte_8_10_13_15_17mm_yato.html

.... tu jest komplet a do auta potrzeba max. 2 rozmiary... trzeba poszukać w sklepach... (na giełdzie są na pewno na sztuki...)Pozdro...

 

[ Dodano: Nie Kwi 05, 2009 14:11 ]

ja to będę robił pierwszy raz

... kiedyś trza zacząć.... :D:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pigmalion

He, nie o te sprawy mi chodzi ;)

 

Ok. poczytam jeszcze, popytam no i w przyszły weekend się zabiorę do pracy, zobaczymy co wyjdzie. Powiedzcie mi czy warto zakupić zestaw sprężynek ? Przy zakupie bębna i szczek oferował mi nowe sprężynki i inne podobne elementy do szczęk za 35zł. Uzasadniał to tym, że prawie zawsze te elementy sa zardzewiałe i warto je wymienić na nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item596..._17mm_yato.html

.... tu jest komplet a do auta potrzeba max. 2 rozmiary...

nie pisałem, że przykładałem się do poszukiwań :urodziny:

a że klucz był potrzebny "na gwałt", to po odwiedzinach w 2 hurtowniach motoryzacyjnych zrezygnowałem i zakupiłem żabkę ;)

 

blowal napisał "odkręcasz odpowietrznik, przewód, i cylinderek" niestety zakładam, ze to tak bezkarnie odkręcać nie można i prawdopodobnie tryśnie mi w twarz płyn.

kieruj się wskazówkami DAROMV6, a będzie dobrze :urodziny:

dodam, że na odpowietrziku powinieneś mieć gumowy kapturek, który możesz założyć na przewód po jego odkręceniu, zawsze trochę mniej będzie kapało :urodziny:

 

PS. ostatnio po demontażu bębnów zobaczyłem coś takiego:

Dołączona grafika

 

po wymianie cylinderka i przeczyszczeniu mechanizmu:

Dołączona grafika

 

i jeszcze rękawiczka po starciu z druciakiem na wiertarce podczas czyszczenia bębnów :urodziny:

Dołączona grafika

 

 

prawie zawsze te elementy sa zardzewiałe i warto je wymienić na nowe

no że zardzewiałe, to fakt, ale ważne by spełniały swoje funkcje, nowe pewnie też niewiele czasu będą potrzebowały by zardzewieć...

na czas wymiany wszystkie elementy z mechanizmu wrzucam do benzyny ekstrakcyjnej :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności