Skocz do zawartości

Pompka ssania - demontaż


Gość Daniel GSi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel GSi

Witam, ostatnio slyszalem o tym ze pompka widoczna na zdjeciu ktore zamiescilem nie jest wcale potrzebna do szczescnia silnikowi i mozna ja spokojnie zdemontowac, jej zadaniem jest utrzymywanie na ssaniu 1100obr. zamiast pozniejszych 800obr. , teraz moje pytanie: czy to prawda :D Pytam z ciekawosci, czy po jej zdemontowaniu silnik bedzie pracowal dobrze i czy nie bedzie wlaczal sie check engine :D Troche mnie ona denerwuje z rana jak tam pracuje pod maska a przypadkiem dowiedizalem sie ze mozna ja wyrzucic, dlatego pytam czy to prawda pozdr. :)

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ssanie jest niezbędne do prawidłowej pracy zimnego silnika.

Jeździłem kiedyś Corsą A z ręcznym ssaniem i pamiętam jak marnie jechała bez ssania na zimnym silniku.

Do rozgrzania silnika do właściwej temperatury pracy potrzebna jest bogata mieszanka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

no masz racje, ale w innych autach sie z tym nie spotkalem, u ojca w corsie jest odrazu normalnie, w zafirze u dziewczyny mojej tez, wiec dlatego pytam, w corsie ojciec ma 1.4 8v 60KM a w zafirze jest 1.6 16V tylko nie pamietam oznaczenia ale z roku 2000 auto, dlatego pytam, bo inne silniki w oplu tego nie maja, nawet poprzednik mojego x16xe czyli c16xe nie moal tego, dlatego pytam czy ktos kiedys to demontowal bo slyszalem (moze zle) ze mozna to wyrzucic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moim zdaniem ta pompka nie ma nic wspólnego ze ssaniem.

Ona jest po to, żeby spaliny były czystsze.

Tak EGR dopuszcza spaliny do powtórnego spalenia, to ta pompka tłoczy powietrze w spaliny w kolektorze wydechowym, przez to wychodzą na pomiarach czystsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Hmm, to powiedzcie mi dlaczego pracuje tylko na zimnym silniku :D zawsze jak ona pracuje rano na zimnym to obroty mam okolo 1100 i jak ona sie wylaczy to spadaja do 800 odrazu, dlatego pytam bo w innych silnikach opla sie z takim wynalazkiem nie spotkalem, odlacze dziada i zobacze co sie stanie :D od tej pompki idzie wezyk na dole w lewo do takiego metalowego kolka ktore znajduje sie przed silnikiem centralnie na srodku, dziwnie to wszystko wyglada :D ale tak jest orginalnie, prosze jeszcze o jakies rady, pzdr. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

dzieki DAROMV6 tyle ze jak chciec ja zdemontowac bo troche denerwuje to trzeba jeszcze cos tam zaslepiac, tyle ze nie wiem za bardzo kotre to sa elementy, tam jeden forumowicz pisze ze: Trzeba jeszcze zaślepić zawór na kolektorze wydechowym i zaślepić sterowanie podciśnieniem - wtedy jest wszystko OK., rozumiem ze jedno to taki wezyk jest a to drugie to takie metalowe kolko co jest przed silnikiem i do tego idzie rurka z tej pompki i trzeba ten wezyk zatkac i za ta rurka po lewej stronie to metalowe kolko i bedzie oki, tak :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności