Skocz do zawartości

Corsa C - co się może psuć, po ilu latach?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zwracam się z zapytaniem/prośbą do użytkowników Corsy C, mających doświadczenie z tym autem i/lub osób znających się z innych powodów na rzeczy.

 

Napiszę pokrótce o co chodzi: jestem szczęśliwą posiadaczką i użytkowniczką Corsy C rocznik 2006, 1.2 ze skrzynię easytronic. Posiadam ten samochód "od nowości" /BTW: super w użytkowaniu/. Przy okazji mam jeszcze drugie cztery kółka - poruszam się na wózku. W związku z niepełnosprawnością, mam możliwość dostawać w przyszłości zwroty kosztów ewentualnych napraw samochodu. Wszystko pięknie, ale cały ambaras w tym, że już teraz muszę określić, jaka będzie kwota przyszłych napraw. Żeby podać kwotę, którą określi mechanik - muszę wiedzieć, co w moim samochodzie może się popsuć, hipotetycznie. Oczywiście najlepiej żeby były to prognozy lekko na wyrost, bo jak podam za dużą kwotę - najwyżej jej nie wykorzystam.

 

Dlatego tak jak w temacie posta: proszę o określenie, co może hipotetycznie psuć się w tym samochodzie. Macie na pewno doświadczenie, może są wśród Was mechanicy? Może pracownicy Salonów/Serwisów Opla? Proszę o wszelkie opinie i rady.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam, Ania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

witam

w aucie może popsuć się wszystko począwszy od klamki skończywszy na silniku

i mam do ciebie też pytanie

co to za instytucja jest taka hojna i jaką kwotę możesz wydać na te naprawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już teraz muszę określić, jaka będzie kwota przyszłych napraw

To tylko wróżka może określić.

A tak poważnie to być może chodzi o takie koszty jak okresowa wymiana części eksploatacyjnych.

Taki koszt można mniej więcej określić na podstawie okresu ich eksploatacji i związanego z tym zużycia.

 

Dlatego tak jak w temacie posta: proszę o określenie, co może hipotetycznie psuć się w tym samochodzie.

Wszystko, jak zaznaczył andrzej_m55.

Od wentyla koła po całą jednostkę napędową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszą ciekawość :) zaspokoję w prywatnych wiadomościach.

 

Nie oczekuję od Was wróżenia z fusów, ani z innej czarodziejskiej kuli - chodzi mi o to, co statystycznie psuje się w takim samochodzie w pierwszej kolejności. Rozrząd? Zawieszenie - po ilu latach/kilometrach? Piszecie o częściach eksploatacyjnych - jakie to części/elementy samochodu? Itd...

 

Moje pytanie jest poważne i proszę o poważne odpowiedzi :)

Pozdrawiam

 

poprawiłem / andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

poważnie ci odpowiedzieliśmy a a to co napisałaś dawno wiem

nikt nie wie jak będzie auto eksploatowane i co się zepsuje w jakiej kolejności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest poważne i proszę o poważne odpowiedzi

Nasze odpowiedzi są poważne.

Znajdź mi takiego który Ci powie dokładnie co Ci się w najbliższym czasie popsuje w samochodzie i jakie bedą koszty naprawy.

Z miejsca pewnie zostanie mu przydzielony tytuł eksperta na forum.

 

co w moim samochodzie może się popsuć, hipotetycznie

Jeszcze raz potwierdzam słowa Andrzeja-wszystko.

 

najlepiej żeby były to prognozy lekko na wyrost, bo jak podam za dużą kwotę - najwyżej jej nie wykorzystam.

 

Mamy Ci podawać kwoty na wyrost?

Przepraszam ale to brzmi jak próba wyłudzania kasy.

I to przy naszym udziale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy Ci podawać kwoty na wyrost?

Przepraszam ale to brzmi jak próba wyłudzania kasy.

Uważaj na słowa, których używasz. Nie przepraszaj, po prostu tak nie pisz - bo mnie obrażasz bezpodstawnymi insynuacjami.

 

Wierzę, że na forum są jeszcze inni Użytkownicy, którzy w przeciwieństwie do Kolegów wyżej - mają doświadczenie z samochodem Opel Corsa C. Do Nich kieruję pytanie:

co statystycznie psuje się w takim samochodzie w pierwszej kolejności. Rozrząd? Zawieszenie - po ilu latach/kilometrach? Piszecie o częściach eksploatacyjnych - jakie to części/elementy samochodu? Itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem a tym samochodzie trzeba wymieniać rozrząd co 100tys km (łańcuch), a to koszt ok 1000zl (robocizna+części), do tego niektórym pada zawór recyrkulacji spalin (koszt zaworu to ok 500-700zl + robocizna), u mnie niedomaga czasami jeden wtryskiwacz (koszt zdaje się niewielki, ale głowy nie dam, ponieważ nie byłem z tym w serwisie (jeżdżę na LPG które działa dobrze), doliczyć trzeba jeszcze koszty płynów eksploatacyjnych: olej (u mnie Mobil1 5W30ESP) - koszt 300zł co 20tys km, filtry (zestaw ok 100zł) wymiana razem z olejem, klocki hamulcowe 100-200zł wg zużycia, opony 600-800zł/kpl wymiana wg zużycia. Poza tym zawsze może "paść" coś czego nawet najstarsi górale przewidzieć nie mogą.

Samochód to skarbonka bez dna i nie da się wszystkiego przewidzieć. Dobrze jest mieć odłożone 300-500zł na nieprzewidziane awarie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldur - dziękuję za wskazówki :wink:

Jak jest z łańcuchem rozrządu, kiedy przejeżdżam rocznie trochę ponad 10tys km /na tę chwilę samochód ma przebieg ok. 30tys/? Czy zasada zmiany łańcucha rozrządu co 100tys także wówczas obowiązuje, czy powinno się zrobić to wcześniej? O rozrządzie słyszałam, że jak walnie łańcuch, to zrobi ostre zamieszanie w silniku i są gigantyczne koszty naprawy... da się jakoś ocenić, czy łańcuch rozrządu wymaga wymiany?

 

Jak się objawia niedomaganie wtryskiwacza oraz niedomaganie zaworu recyrkulacji spalin, o których piszesz? Bez zaglądania pod maskę, odczuję, że coś się dzieje złego?

Bardzo lubię ten samochód i, abstrahując od możliwości finansowania napraw - chcę wiedzieć na co w nim zwrócić uwagę, żeby jak najdłużej jeździł.

 

[ Dodano: Pią Kwi 17, 2009 12:52 ]

hahaha słowo "a b s t r a h o w a ć" jest uznane za wulgarne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności