Skocz do zawartości

Energiczne dodanie pedału gazu - silnik dzwoni!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

 

po przejrzeniu wszystkich tematów związanych z hasłem "zawory" nie znalazłem odpowiedzi, która by dała mi odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, więc pozwalam sobie zadać je tu. Licze na pomoc Was forumowiczów speców mechaników:

 

z jakiej przyczyny silnik (zawory?) dzwoni po energicznym wciśnięciu pedału gazu?

Czy trzeba coś wymienić? Jeżeli tak to co?

 

Rok produkcji 1996

Silnik 1.4 8V 60 KM

Olej Mobil 1 5W50

Dynamika auta OK

Spalanie oleju: 1 litr/3900 km

V max na 14calowych 165/65 - 160km/h

Przebieg 166 010 km

 

Silnik jest eksploatowany w zakresie obrotów 4000 - 5000 rpm, trasy 500 - 1000 km są pokonywane z prędkościami 140 - 150 km/h. Czy coś się posypało a ja tego nie odczuwam jeżdżąc, tylko słyszę "dzwonienie" przy dodaniu gazu? Na wolnych obrotach silnik pracuje cicho.

 

Z góry dziękuję za sugestie, które pozwolą odpowiedzieć na moje pytanie co dzwoni i co jest do wymiany.

 

Pozdrawiam,

CoCo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzooleju Ci bierze i nie oszczedzasz zbytnio silnika widze. mozliwe ze masz za bardzo przyspieszony zaplon - spalanie stukowe (metaliczne stuki , dzwonienie) choc ciezko raczej o to, ale tak jak pisze ja37 sprawdz to. jak na takie potrzeby jazdy - predkosci poruszania wstawilbym na Twoim miejscu C16NZ albo C14Se mniej bedzie wysilony a i lepszy komfort jazdy bedziesz posiadalze wzgledu na wieksza moc i moment.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz c14nz

sprawdziłem przed chwilą symbol na bloku, numer zaczyna się od X14...

czy to coś zmienia odnośnie ustawień zapłonu?

 

nie oszczedzasz zbytnio silnika widze

W jakim sensie? Staram się "oszczędzać" silnik zalewając go dobrym olejem, pełnym syntetykiem Mobila.

Czy może miałeś na myśli obroty? Czy jazda z 4500 rpm przez kilka godzin non stop szkodzi? Ten silnik X14... to chyba dopiero przy tych obrotach ma moc bliską maksymalnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

jak zaczyna sie od X to pewnie x14xe i to jest 16zaworowka inny silnik nie przychodiz mi do glowy bo takowiego chyba nie ma jest tylko ten a to jest szesnastozaworowka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X14NZ

Nie ma takiego.

Jest c14nz, x14sz, x14xe.

 

Ja mam 100% jednostke napędową 8 zaworową.

No to masz x14sz.

 

prawdziłem przed chwilą symbol na bloku, numer zaczyna się od X14...

czy to coś zmienia odnośnie ustawień zapłonu?

Wyprzedzenia zapłonu nie reguluje się w silnikach z układem zapłonowym bezrozdzielaczowym DIS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki masz w koncu silnik bo samo X14 wiele nam nie mowi

numeru nie odczytałem do końca ale mam fote

 

Dołączona grafika

 

No to masz x14sz.

dziękuje za rozszyfrowanie

 

Wyprzedzenia zapłonu nie reguluje się w silnikach z układem zapłonowym bezrozdzielaczowym DIS.

to cenne info, dzięki.

 

A wracając do mojego pytania

 

Czy coś się posypało a ja tego nie odczuwam jeżdżąc, tylko słyszę "dzwonienie" przy dodaniu gazu? Na wolnych obrotach silnik pracuje cicho.

Z góry dziękuję za sugestie, które pozwolą odpowiedzieć na moje pytanie co dzwoni i co jest do wymiany

macie szanowni jakieś rady? Czy tak na posty się nie da i po prostu jechać do warsztatu, wsadzić mechanika, zrobić jazdę próbną i zadać mu pytanie "co to dzwoni, co wymieniamy?"

Tylko jak ich znam, to mogą wymienić wiecej niz trzeba lub nie to co trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie pomocnicze.

Czy na pewno dzwoni w silniku?

 

Widzisz, niedawno przy sciganiu chłopaki mi zameldowali, że koło 6000 obrotów słychac mi zawory.

Myslę sobie - niemozliwe, 2 miechy temu wkładałem nowe popychacze....

Padło na wydech - zmieniłem, następnie olej w skrzyni, bo bardziej było słychać z lewej strony, to myślałem, że coś z olejem.

Wymieniony - mniej słychać, ale słychać.

Okazało się, że odkręciła mi się osłona koła zamachowego od strony silnika.

Może u ciebie jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności