Skocz do zawartości

Klima chyba nie chłodzi - co sprawdzić?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Przyłączę się do tematu. W moim aucie tej wiosny też zauważyłem gwałtowny spadek wydajności klimatyzacji. Byłem na przeglądzie: m.in. wymieniłem czynnik. Początkowo wszystko było OK. Ale po kilku tygodniach ponownie drastycznie spadła wydajność klimy. Ponowna wizyta w warsztacie wykazała nieszczelność chłodnicy (jak zwykle w Oplu - za wiatrakiem). Noszę się z zamiarem wymiany chłodnicy i oczywiście osuszacza, ale waham się z wyborem (CENA !). Czytając różne opisy użytkowników nabyłem pewnych wątpliwości czy wymiana chłodnicy jest zasadna. Tzn sam wyciek jest pewny, ale czy tylko chłodnica uległa awarii? Mianowicie: po włączeniu klimatyzacji sprężarka się włącza. Słychać też opisywane przez niektórych ciche brzęczenie zaworu pod kokpitem. Co ciekawe chłodnica klimy robi się gorąca, włącza się jej wentylator, ale chłód nie dociera do kabiny. Rurki też nie są zbyt zimne. Stąd moje wątpliwości, czy wymiana chłodnicy i oczywiście ponowne napełnienie instalacji wystarczy? Będę wdzięczny za porady.

Pozdrawiam, Rudy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak napisałem: chłodnica jest sprawdzona UV i jest nieszczelna. Moje wątpliwości dotyczą tego:że skoro chłodnica jest gorąca to by oznaczało, że jest wypełniona czynnikiem. Zatem czy przyczyną braku chłodzenia kabiny jest niski stan czynnika, czy jakiś inny element?

 

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 23:33 ]

Ja bym zaczął od sprawdzenia szczelności chłodnicy.

No więc jak napisałem sprawdziłem - i co dalej? Jakie propozycje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

podłącze się

właśnie zdiagnozowałem dziurę w chłodnicy klimatyzacji poprzez UV. więc diagnoza - wymiana. Chłodnica może być kupiona na ebayu np tu: http://www.ebay.de/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=zafira+klimakondensator&rt=nc&_dmpt=DE_Autoteile&Modell=Zafira

i tu mam pare pytań:

ATP - dobra firma?

 

no i jak to wymienić w zafirze B? dam radę sam? co będę potrzebował, jakie klucze? szukałem na forum ale do zafki nie znalazłem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

cisza w temacie ale odgrzeję...

 

na kompresorze jest sprzęgiełko - a w centrum śruba/nakrętka - wie ktoś jakie wymiary i jaki gwint ma ta śruba? Gdzie dostać? coś mi się wydaje że mi się odkręciła...
sprzęgiełko załącza się ale nie wzrasta ciśnienie w układzie...

o tą śrubę mi chodzi xacw.jpg

chyba że tam coś jeszcze dochodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności