Skocz do zawartości

biegi corsa B


ja37

Rekomendowane odpowiedzi

No świeżych zdjęć nie będzie, bo przecież specjalnie nic nie rozbierałem, robiłem fotki (przy okazji).

No i ciut za zimno żeby grzebać.

Weź kogoś do pomocy i niech macha dźwignią, a ty patrz, gdzie jest luz.

Wsteczny wchodzi normalnie?

Może sama regulacja starczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość torciunioo

ja37,

nie licze na nowe fotki tylko na uporządkowany plan co jak po kolei zrobic. wsteczny wchodzi bez zadnego problemu, klopot jest tylko w 1 i 2. z tym ze bieg 2 jesli wchodzi po pierwszym to dzieje sie to tak jak powinno bez zadnych oporow. dopiero przy redukcji z wyzszego sa trudnosci. a pierwszy zawsze stawia opor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy niby zawsze jest zsynchronizowany, ale ja też nie wrzucę 1 jak sie toczę 30km/h, to też nie wchodzi.

Widać jest jakieś zabezpieczenie.

Regulacji próbowałeś?

Luzy sprawdzone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość Anonymous

Witam mam ten sam problem z biegami w mojej astrze chodzi mi o 1 i2 bieg ktore ciezko wchodza a zwlaszcza kiedy jest temperatura minusowa,sprawdzilem stan oleju i jest ok,troche poczytalem na forum na temat tych biegow i przymiezam sie do wymiany tego bolca na wybieraku dzisiaj profilaktycznie z kumplem sprawdzilem luz w tym miejscu i jest dosc spory,ale nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa i mam nadzieje ze kolega JA 37 podpowie zna ten temat i wymienial to albo ktos inny kto wymienial to,wiedz jak sprawdzalem ten luz zaówazylem ze oprocz tego bolca jest tez drugi bolec na tej drugiej czesci a w srodku tych dwoch elementow podobno jest jakas plastikowa kostka ktora tez mozna wymienic, wiec pytanko czy te rzeczy tez wymienialiscie czy tylko ten jeden bolec bo mysle ze te trzy rzeczy maja wplyw na ten luz bo jak jest luz na jednym bolcu to na drugim tez pewnie.i dziwi mnie to ze nikt nie pisal o tym drugim bolcu moze tego drugiego sie niewymienia i tej kostki a ja zabardzo dociekam ale wole sie dowiedziec bo jak sie da to wole wszystko wymienic i miec pewnosc ze zrobilem to rzetelnie. z gory dziekuje za kazda sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtyna51, w zależności od modelu/rocznika (zresztą jest z tym różnie)

kostka może być z jednym bolcem - czarna gumowa, drugi spinający kostkę powiedzmy że jest zanitowany na stałe

lub kostka z dwoma bolcami - biała z tworzywa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czyli jedynym rozwiazaniem jest wyciagnac i zobaczyc jak to tam wyglada,w nasteny wekend sie za to zabiore ,jak sie da to wymienie te trzy elementy a jak nie to tylko ten jeden bolec i jestem dobrej mysli ze to bedzie koniec histori z biegami,chociaz mam pewne obawy bo przy ciezko wchodzacej 2 jak ja wrzucilem na chama to nieraz zgrzytnelo a zgrzytniecie moim zdaniem to wina barzdziej synchronizatora albo konczacego sie sprzegla niz luzów na wybieraku lub innych luzów.ale to sie okaze jak wymienie ten bolec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bifrost14

kostka może być z jednym bolcem - czarna gumowa, drugi spinający kostkę powiedzmy że jest zanitowany na stałe

Czyli taka jak w moim przypadku tak:

 

Dołączona grafika

 

Domyślam się, że nr 1 zaznaczyłem bolec wymienialny (jest na nim widoczny spory luz przy poruszaniu lewarkiem). Czy zatem zaznaczony nr 2 drugi bolec jest tym zanitowanym? Czy należałoby wymienić całą kostkę (plus bolce - oba) czy wystarczy bolec nr 1? Jeśli całą, to bolec nr 2 należy rozwiercić, czy da się go bardziej humanitarnie wyjąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności