Skocz do zawartości

biegi corsa B


ja37

Rekomendowane odpowiedzi

Są 2 wersje.

Albo od spodu masz takie sprężynowe zabezpieczenie, jak na lince sprzęgła przy pedale, albo od dołu jest drucik, który trzeba wcisnąć, żeby wyszedł bolec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość mayday00

Witam

 

Ja mam problem taki, ze strzeliło to gumowe ustrojstwo widoczne na zdjęciu w poscie Bifrost14. Z tego co sie dowiedziałem, to jest to niewymienialna cześć, tylko z całym mechanizmem...w aso koszt 800zł-:wink: Teraz pytanie, czy zastapienie gumowego, plastikowym bedzie spełniało swoja funkcje? czy macie moze inne sposoby? ewentulanie podpowiedzcie jak okreslac ta cześć. Z góry dzieki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mayday00

Ok, ale czy masz na mysli teraz taka czarną gumową kostke jak masz na zdjeciu, czy moze ta białą, plastikowa? Bo z tego co ja sie dowiedzialem to takiej czarnej nie mozna dokupić, a białe troche sie różnią, i nie wiem czy tak bez problemu podpasuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bifrost14

Ok, ale czy masz na mysli teraz taka czarną gumową kostke jak masz na zdjeciu, czy moze ta białą, plastikowa?

Masz rację - chodzi o koszt białej kostki. Jak jest z czarną (taką jak u mnie) jeszcze nie wiem. Póki co dokupiłem jedynie bolec nr 1 i to od jego wymiany zacznę.. Na załączonym zdjęciu jest odwrotnie niż w aucie - drucik, który należy wcisnąć (jak podał JA37 ) znajduje się od dołu.. Jutro się za to zabieram..

Dołączona grafika

 

[ Dodano: Sro Mar 10, 2010 15:48 ]

Niestety wymiana samego bolca niewiele u mnie pomogła.. Chyba muszę skusić się na wymianę metalowych elementów, o których JA37 wspomniał na początku - czyli części 11 do 17:/ Nie ma tak łatwo :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mayday00

Więc tak, okazało sie, ze z tym elementem gumowym jest problem, bo nie wystepuje zamiennik, co więcej jest to zintegrowane z całą metalową dźwignia. Ja kupiłem uzywany zestaw. cały wybierak- koszt 80 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość polaczek21

Witam,

 

Mam taki problem ze moj wsteczny wchodzi za 100 ktoryms razem... a piatka wogole, czy ktos moze znac przyczyne tego? To jest Corsa B r2000 jakby ktos wiedzial o co chodzi, bylbym bardzo wdzieczny..

 

Dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

bylbym bardzo wdzieczny..

Tesz był bym wdzięczny jeśli by panowie mieli w profilu napisane jakie autko,silnik no i kto"kobitka czy facet" bo tak bezosobowo to jak ?? wiecie,rozumiecie

Przypuszczam że odpowiedź dla osoby jest na pierwszej str.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, pozwolicie że dołączę się do dyskusji :lol:. W mojej Corsie wymieniłem ten bolec (10PLN w ASO) fakt stary był już lekko podtarty. Następnie dokonałem regulacji biegów (poluzowanie metalowej obejmy pod autem i zablokowanie lewarka w pozycji luz w linii biegów 1-2) sprawdziłem także tą gumową kostkę - jest w porządku. Jednak po wymianie nie czuję żadnej różnicy. Być może mój problem jest innej natury - ja mam problem z wbijaniem 1 przy ruszaniu na zimnym silniku. Wtedy zawsze wrzucam najpierw R (zawsze ze zgrzytnięciem) i wtedy wrzucę 1 jak w nówce. Jednak gdy znów wrzucę luz, PUSZCZĘ SPRZĘGŁO to znowu nie mogę wbić 1. Wtedy znowu sprzęgło, wsteczny i bez puszczania sprzęgła przez luz na 1 (gdybym puścił sprzęgło znów bym nie mógł wbić 1). Problem mój jednak występuje tylko na zimnym silniku. Po przekroczeniu około 60-70 stopni jest OK. Dlatego zwątpiłem że może to być problem z elementami plastikowymi, skoro praca skrzyni jest zależna od temperatury silnika. Olej w skrzyni wykluczam, bo był wymieniany 3 000 km temu - przy okazji małej stłuczki, gdy zaczął wyciekać ze skrzyni. Dodam jeszcze, że problem z biegami występował już przed stłuczką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności